Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 czerwca 2011, 11:15

TomekCe pisze:Ale co zła Pani, że na Pani Pani pisze ? :) Pani Jolu :)
To poczucie humoru Pana uratowało, Panie Tomku ;) (bo mam nadzieję, że to nie złośliwość ;)

A tak przy okazji - czy są fora, na których się używa form pan/pani? Bo na trzech, na których bywam nie spotkałam się, ale 3 to za mało, żeby stwierdzić, że tak się nie dzieje.

Tauzen pisze:Gdu udostepniam zdjęcia nigdzie się nie loguję, automatycznie wysyła zdjęcia na moje konto.
W programie Picasa3 jesteś prawdopodobnie (domyślnie) zalogowany na ostatnie konto, które zakładałeś, a wtedy automatycznie łączy Cię z albumem powiązanym z tym kontem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2011, 11:20

Oj czepiasz się Jola :) Po prostu kultura wymaga tego żeby do osób w Twoim wieku mówić pisać na Pan/Pani :zoboc:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 czerwca 2011, 15:32

TomekCe pisze:Oj czepiasz się Jola
Nie czepiam się (nie miałam w każdym razie takiego zamiaru), ale przy tej okazji strasznie mnie zaciekawiło,
Jola R pisze:czy są fora, na których się używa form pan/pani? Bo na trzech, na których bywam nie spotkałam się, ale 3 to za mało, żeby stwierdzić, że tak się nie dzieje
Żeby tu już jednak zakończyć temat i nie robić off-topa, bardzo proszę o informacje na pw.
Zaspokojcie moją ciekawość, please :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2011, 17:20

Oj oczywiście żartuję z tym czepianiem się :) A tego czy są takie fora to nie wiem jedyne, na którym bywam to właśnie Góry - Szlaki :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 08 czerwca 2011, 21:57

Jola R pisze:zakończyć temat i nie robić off-topa
Dokładnie tak: Kończymy OFF-TOP "Pana/Pani" :spoko:
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 21 grudnia 2011, 9:48

Mam problem. Na samym początku jak założyłem konto miałem nik który po pewnym czasie zmieniłem na Ptoszek. Jakieś tydzień temu powróciło mi do starej nazwy. Wiecie czemu?? jak chcę zmienić to wpiernicza mi się jakieś google+ i nie da się nic z tym zrobić:( POMOOOOOOOOCY :3:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Mike

Post autor: Mike » 21 grudnia 2011, 11:17

Niestety google modernizuje sobie picase. Trzeba tam gdzieś podać imię i nazwisko. Jak podasz nicka to nie zawsze chce przyjąć, trzeba wtedy kombinować. Coś tam pisali o tym w pomocy.
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2011, 11:44 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 21 grudnia 2011, 11:25

Okresowo googlowcy usuwają/modernizują niektóre opcje i ustawienia. W ustawieniach Picasy na pierwszej zakładce 'ogólne' była możliwość zmiany linku 'Adres URL Twojej galerii:'. Obecnie nie ma takiej możliwości.
Ja bym poczekał spokojnie jeszcze z tydzień i sprawdził ponownie. Potestują, zmienią oprogramowanie i powinno być lepiej.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 21 grudnia 2011, 13:45

niestety, chyba chcą zmienić Picassę w kolejne g...o społecznościowe. Ja potrzebuję tylko porządnego miejsca na galerię, a nie wszystkie bajery.

albumy w Picassa plus od innych ładują mi się na tyle długo i na tyle niewygodne się je ogląda, że z reguły w ogole rezygnują z ich przeglądania. Wolę starą formę widoku a nie jak w + coś w rodzaju "przeglądu slajdów" z czarnym tłem (albo ja nie umiem tego przełączyć)... nie widzę też daty zrobienia zdjęcia - zdjęcia, nie albumu...

mnie też swojego czasu znienacka pokasowała się część komentarzy, zmienił adres galerii (więc w niektórych relacjach link się nie wyświetlał i tak dalej), ogólnie to schodzi to wszystko na psy...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 21 grudnia 2011, 14:26

Zdaje mi się że będzie trzeba rozglądnąć się za nowym jakimś dobrym serwerem...
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 grudnia 2011, 14:31

zobaczymy co z tego wyjdzie? Mnie te zmiany też nie pasują :( i zaczynam pomału rozglądać się za czymś nowym. Ma ktoś jakie propozycję?
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 22 grudnia 2011, 9:08

Pudelek pisze:niestety, chyba chcą zmienić Picassę w kolejne g...o społecznościowe. Ja potrzebuję tylko porządnego miejsca na galerię, a nie wszystkie bajery.
...ogólnie to schodzi to wszystko na psy...
oj niestety masz rację :(
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 22 grudnia 2011, 9:31

kisiel pisze:Ma ktoś jakie propozycję?
Najlepiej by było zrobić własny klubowy serwer zdjęć...

Ja korzystam z własnego serwera wirtualnego i tam zamieszczam swoje zdjęcia.
Tak jest drożej ale sam decyduje kiedy i co przekształcam lub "upiększam" ;).
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 22 grudnia 2011, 9:50

Pudelek pisze:albumy w Picassa plus od innych ładują mi się na tyle długo i na tyle niewygodne się je ogląda, że z reguły w ogole rezygnują z ich przeglądania. Wolę starą formę widoku a nie jak w + coś w rodzaju "przeglądu slajdów" z czarnym tłem (albo ja nie umiem tego przełączyć)... nie widzę też daty zrobienia zdjęcia - zdjęcia, nie albumu...
Zgadzam się, ja też wolę starszą wersję, bez tego google +, ale nie umiem jej z powrotem przełączyć, może się komuś to udało?
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 22 grudnia 2011, 10:02

Pudelek pisze:niestety, chyba chcą zmienić Picassę w kolejne g...o społecznościowe. Ja potrzebuję tylko porządnego miejsca na galerię, a nie wszystkie bajery
Picase nie. Google ma ambicję stać się portalem społecznościowym (patrz Google+), co mnie wcale nie dziwi ('oni' tam nie siedzą dla przyjemności ;)) Taka jest potrzeba mas, co widać po kieszeni fb i nk, ale to inny temat.

Picasa Web Albums to póki co niezależna usługa google, którą można - a nie trzeba - połaczyć z profilem Google lub obecnie Google+
Można jednak tego nie robić i cieszyć się funkcjonalnością prostych, darmowych i fajnie skomunikowanych ze sobą albumów zdjęciowych czygo Wam i sobie życzę :>
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
ODPOWIEDZ