Lustrzanka

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 kwietnia 2011, 15:44

TO czy macie np pokrowiec i ten pokrowiec potem do plecaka. Czy może mało torbę wkładacie potem do plecaka, czy może jakoś tak pakujecie by bylo wszystko zabezpieczone i tyle.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 22 kwietnia 2011, 8:34

Ja zazwyczaj nosze sprzęt na zewnątrz (z ewentualnym elementem ochronnym na obiektywie). Mam tak zorganizowany pasek aparatu, sprzęgnięty z paskami plecaka, że aparat "nie lata" podczas chodzenia, a można szybko zrobić zdjęcie.
Natomiast, gdy jestem w trudniejszym terenie, albo pogoda jest nie taka, jak być powinna, to wtedy ładuje aparat do plecaka, w jednej z komór mam takie fajna kieszonkę na aparat. Dodatkowo mam taki worek foliowy z zamykaniem, w razie silnego deszczu aparat dodatkowo leży sobie w nim.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 maja 2012, 11:46

Mam zamiar kupić kartę pamięci do D90. Wpadłem na taką. Doradźcie czy warto http://www.e-fotojoker.pl/karty-pami-ci/

Jeśli macie karty 8 gigowe do polecenia będę wdzięczny. A może ktoś ma do sprzedania to bym odkupił :
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2012, 12:11

Ostatnio kupowałem tutaj http://www.agito.pl/karta-pamieci-sandi ... 37392.html dla szwagra też do D90. Używa tylko tych kart już od ładnych kilku lat i nigdy się nie skarżył.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 maja 2012, 12:15

radko wielkie dzieki i cena lepsiejsza jest :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 20 maja 2012, 12:18

Ptoszek pisze:Mam zamiar kupić kartę pamięci do D90. Wpadłem na taką. Doradźcie czy warto http://www.e-fotojoker.pl/karty-pami-ci/

Jeśli macie karty 8 gigowe do polecenia będę wdzięczny. A może ktoś ma do sprzedania to bym odkupił :
Posiadam dokładnie ten model karty 8 i 16 GB i jak na razie bezproblemowo:) Bardzo dobra prędkość zapisu i na parę tys. zdjęć żadnego problemu z jakimiś błędami.
Polecam
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 maja 2012, 15:28

W takim razie zamawiam. Dzieki Pany za odpowiedź :) :10:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 28 maja 2012, 21:54

Ja używam w moim D90 kart SanDisk Extreme III. Sa o tyle dobre, ze maja bardzo dobre czasy zapisu (ważne przy filmowaniu i zdjęciach seryjnych).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 maja 2012, 12:26

Podpisuje się pod kartami SanDisk szczególnie Extreme III - nie do zajechania :)
ihas

Post autor: ihas » 17 czerwca 2012, 19:17

Nikon D3100 chodzi mi po głowie jako pierwsza lustrzanka.
Wcześniej same kompakty ale chce przejść na lustro.
Niestety mam do dyspozycji 2000 zł więc musi to być body + obiektyw.

Jakieś uwagi ? ktoś używa ?
Ew. inne propozycje.

Wiem, że kwota jest skromna i zdaję sobie sprawę z amatorskości tego aparatu ale od czegoś trzeba zacząć prawda ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 czerwca 2012, 8:28

Wiesz już tu gorzała dyskusja, więc to zależy, kto na jaką firmę się zdecydował, oby na nowo nie wybuchła :D .
Ja mam innej marki aparat, ale sądzę, że warto zacząć od czegokolwiek przesiadając się z kompakta, na lustro. Niestety o tym modelu się nic nie wypowiem, ale sam szukając lustra sporo poczytałem wcześniej i na necie opinii i różnych porównań.
Tak na szybko
http://foto.recenzja.pl/books-specyfika ... -2217.html
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 18 czerwca 2012, 8:32

Nie spiesz się, dozbieraj i kup z obiektywem 18-200.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 18 czerwca 2012, 18:52

W zasadzie za 2k to prędzej nabędziesz D5000 z jakimś przyzwoitym obiektywem.
Ale generalnie lepiej abyś dozbierał tak do 2,5k.
ihas

Post autor: ihas » 19 czerwca 2012, 9:06

pojawiła się możliwość zakupu sklepowego D5100 : ) oczywiście ponad 2k
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2012, 9:45

tidżej pisze: Nie spiesz się, dozbieraj i kup z obiektywem 18-200.
Bardzo dobra rada :spoko:
Jak dla mnie warto dać ciut więcej za szkło niż za ciut lepszy sprzęt. Sprzęt możesz za parę lat zmienić na lepszy, do którego będziesz mieć już obiektyw.
ODPOWIEDZ