Lustrzanka

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2011, 21:16

Nie chce być złośliwy/upierdliwy ale czemu nie porównać więcej marek :kukacz: :twisted: ???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lutego 2011, 22:48

laynn pisze:Nie chce być złośliwy/upierdliwy ale czemu nie porównać więcej marek :kukacz: :twisted: ???
Nie jesteś złośliwy :) . Znajdziesz odpowiedź w artykule . ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 10:42

jurekbd pisze: Znajdziesz odpowiedź w artykule
To jest świetna rada. Tylko dobrze byłoby mieć dostęp do przeglądu więcej marek, ja tak też zrobiłem. Od najtańszych lustrzanek do profesjonalnych miałem przegląd (nie pamiętam tego wydawnictwa). Nie to, że ma coś do Nikona, czy Canona ale warto przejrzeć też i resztę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 11:26

laynn pisze:
jurekbd pisze: Znajdziesz odpowiedź w artykule
To jest świetna rada. Tylko dobrze byłoby mieć dostęp do przeglądu więcej marek, ja tak też zrobiłem. Od najtańszych lustrzanek do profesjonalnych miałem przegląd (nie pamiętam tego wydawnictwa). Nie to, że ma coś do Nikona, czy Canona ale warto przejrzeć też i resztę.
To, że znajdziesz odpowiedź w artykule, to było trochę wymijająca odpowiedź, bo nie chciałem wywołać wojny systemów w tym wątku.
Ale jeśli drążysz ten temat, to odpowiedź jest prosta. Te dwa systemy N i C są czołówką branży.
Obecnie "goni ich" SONY wprowadzając fajne rozwiązania (np bezlusterkowce z wymienną optyką) i prowadząc skuteczne kampanie reklamowe.

Nie warto kupować sprzętu i wydawać sporą kasę żeby potem mieć problemy ze znalezieniem do nich obiektywów lamp, lub wydawać na nie o wiele więcej niż na odpowiedniki z innych firm. Zazwyczaj niszowe marki mają mniejszą ofertę.

Poczytaj:
http://fotoblogia.pl/2008/08/01/najbard ... on-i-nikon
http://fotoblogia.pl/2009/09/14/canon-n ... lustrzanek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 12:05

jurekbd masz racje. Mnie jednak odrzuca argument, że dana marka jest czołówką branży. Poza pewnie dobrą dostępnością oraz dużym wyborem osprzętu. Nie zachęcam do szukania jakiejś marki autsajdera. Ktoś już napisał, że czasami płacimy więcej za bajery, z których potem nie korzystamy, albo robimy to bardzo mało. Mnie np. interesowało ruchomy wyświetlacz, ale wiesz ile razy bym tego użył? Ze dwa może pięć przez rok.
Ale masz rację nie ma sensu prowadzić wojny, zresztą ja tego tak nie odebrałem - źle sformułowałem swój post, poprawiłeś mnie i ok.
Dla przykładu ja kupując myślałem o nikonie d90 moim zdaniem świetny aparat, canona też jakiegoś brałem chwilę pod uwagę, jednak wybrałem coś innego i jestem z tej marki, tego modelu bardzo zadowolony.
Owszem jest mniej popularna. Powtórzę to co chyba wcześniej pisałem, wiesz kto robi N matryce? Sony.
Ale skończmy tą dyskusję, tym bardziej, że ja nie jestem za żadnym systemem. Każdy ma dobry model i gorsze. Życzę dobrych kadrów ;) na koniec dyskusji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 12:09

Z całym szacunkiem mamy rok 2011 a w elektronice dwa lata to wieki. A w artykule mowa o latach 2006 do 2008. Pewnie większość aparatów już nie jest produkowana a zastąpione je masą innych. Tak na koniec.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 13:03

laynn pisze:
Z całym szacunkiem mamy rok 2011 a w elektronice dwa lata to wieki. A w artykule mowa o latach 2006 do 2008. Pewnie większość aparatów już nie jest produkowana a zastąpione je masą innych. Tak na koniec.
Znalazłem pierwszy lepszy ranking żeby Ci pokazać trendy a główni gracze, wierz mi, nie zmienili się w 2010 i 2011.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 13:13

laynn pisze:jurekbd wiesz kto robi N matryce? Sony.
Zgadza się Sony robi matryce. Ale widzisz, choć są producentem matryc to nie potrafią tak oprogramować softu aparatu żeby choć zbliżyć się do Nikona z szumami na wysokich ISO. Inżynierowie NIKONA potrafią to lepiej zrobić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 16:37

I jak na każdym forum gdzie poruszany jest temat "jaką lustrzankę kupić za xxx zł" temat zaczyna przypominać dyskusję nt ważności świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia :twisted: :twisted: :twisted:

Kupno lustra powinno być świadome i przemyślane. Nikomu ze znajomych kupna nie odradziłem a kazałem sprawę rozsądnie przemyśleć. Dałem nawet swoim sprzętem zrobić kilka zdjęć w różnych sytuacjach. Większość myślała, że lustrzanka to sama zdjęcia robi i zdecydowana większość temat lustra porzuciła.

Zauważam, że teraz jest po prostu modnie mieć lustrzankę na szyi. Od razu człowiek robi się bardziej profi i ma plus 10 do respektu :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lutego 2011, 18:54

taki1gość pisze:Zauważam, że teraz jest po prostu modnie mieć lustrzankę na szyi. Od razu człowiek robi się bardziej profi i ma plus 10 do respektu :lol:
Dokładnie. Ja porzucam temat...choć zaczęło się od tego, że rzuciłem nieopatrznie, iż niekoniecznie lustro jest tym najlepszym aparatem :) ... ale nie znam się, ja nie z tąd...
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 lutego 2011, 21:39

taki1gość pisze:Zauważam, że teraz jest po prostu modnie mieć lustrzankę na szyi. Od razu człowiek robi się bardziej profi i ma plus 10 do respektu
niestety mi na tym nie zalezy bo i bez lustrzanki na szyji jestem fajny :8)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2011, 7:09

Ptoku czy już wybrałeś to co będzie Ci zwisało ?
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 25 lutego 2011, 12:11

MORF pisze:Ptoku czy już wybrałeś to co będzie Ci zwisało ?
TAAAAK :hura: :hura:

Nikon D90 obiektyw Nikkor 18-105 :8)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2011, 15:54

Ptoszek no to gratulacje :)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 25 lutego 2011, 19:52

layyn a dziękuje bardzo jeszcze muszę kupić UVke żeby mi obiektyw chroniło i na razie tyle, chyba ze zamiast UV kupić coś polaryzującego czy jakoś tak to się nazywa ??
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ