Lustrzanka

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 11 października 2013, 3:20

aniołek pisze:ufff - dzięki wielkie za wszystkie informacje
a masz zdjęcie orginału?

napięcie podniesione nawet o 10% czyli ok 0,8V nie skrzywdzi raczej aparatu a tym bardziej akumulatora, bardziej martwi mnie to że nikt nie zwrócił ci uwagi czy + i - na wtyku są na swoim "miejscu" - tu może być niezły zonk... ładowarka ładowarce nie równa
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 11 października 2013, 6:42

Panda pisze:a masz zdjęcie orginału?

Obrazek
Panda pisze:martwi mnie to że nikt nie zwrócił ci uwagi czy + i - na wtyku są na swoim "miejscu"
yyy nie wiem, o co chodzi :oops: - jakiś plus tam jest i na zastępczych też
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 12 października 2013, 3:18

aniołek pisze:yyy nie wiem, o co chodzi - jakiś plus tam jest i na zastępczych też
przepraszam... błąd myślowy późnonocny - ja myślałem o ładowarce - nie o aku do aparatu...

powinno być dobrze
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Daku
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 79
Rejestracja: 09 lipca 2009, 22:57

Post autor: Daku » 12 października 2013, 22:10

Nie ma najmniejszego problemu z tymi zamiennikami, sam ostatnio taki kupiłem. Jedynie muszę stwierdzić że pomimo prawie 4-ro krotnie większej pojemności nowego akumulatora nie jest to zbyt odczuwalne jeżeli chodzi o możliwość zrobienia większej ilości zdjęć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 października 2013, 11:15

Daku: Ale ta pojemność to sprawdzona, czy tylko napisana na etykiecie? Bo z tego co wiem (widziałem kiedyś pomiary realnych napięć i pojemności zamienników akumulatorów do aparatów), to teoria z plakietki a rzeczywistość, to dwie zupełnie nieprzystające do siebie wartości.

Dlatego nie dziwi mnie to, że nie zauważasz różnicy w długości działania w porównaniu do oryginału.
aniołek pisze:Ja wiem, że tutaj nikt nie ma Sonówki, ale może ktoś wie, czy ma znaczenie jak na aparacie i akumulatorze oryginalnym pisze napięcie 7.2 V - a na zastępczych np. 7.4 V - czy taki dedykowany odpali?
Zadziała bez większych problemów - one nawet w oryginalnych akumulatorach nie są cały czas na jednym poziomie i zdarzają się różne odchyły od wartości prognozowanej.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 14 października 2013, 15:14

Daku pisze:Jedynie muszę stwierdzić że pomimo prawie 4-ro krotnie większej pojemności nowego akumulatora nie jest to zbyt odczuwalne jeżeli chodzi o możliwość zrobienia większej ilości zdjęć.
gdzieś właśnie już o tym czytałam i nieładnie z ich z strony :zly:


Dziękuję panowie za wyczerpujące odpowiedzi i zainteresowanie tematem :) :piwo:

ps. kupiłam ten http://allegro.pl/akumulator-sony-np-fw ... 12334.html
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 14 października 2013, 19:19

0.2V raczej nie zrobi różnicy. A biorąc po uwagę sprawność ładowarki, zmieniający się opór wewnętrzny akumulatora w trakcie ładowania itp tymbardziej.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 18 października 2013, 22:23

to jeszcze jedno pytanie. Macie może sprawdzony zestaw-płyn do czyszczenia matrycy...wiem, najlepiej do serwisu, tylko moja "wspaniała" sonówka już po tygodniu od serwisowego czyszczenia, znowu się nadawała, a 80 zł taka zabawa :roll:. Oczywiście chodzi mi o te tańsze zestawy, nie za ponad 200 zł czy 100 zł, jeśli w ogóle ich ktoś używa...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 października 2013, 14:27

kurz czy coś więcej ?
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 22 października 2013, 16:10

Zbyszek pisze:czy coś więcej ?
raczej coś więcej...próbowałam wydmuchiwania gruszką do nosa...i nic z tego :|
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 grudnia 2013, 12:06

pędzel sobie kup w sklepie plastycznym, bardzo miękki. Nie powinno czyścić się matrycy płynami itp, bo mozesz zasyfić matrycę całkowicie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 stycznia 2014, 13:24

wybór jest ogromny. Zależy do jakiej ceny ?
może masz jakąś ulubioną firmę ?
Wiem że lustrzanki są dobre z firmy Canon. Allegro i Ceneo tam dobierzesz odpowiednią, najlepiej udać się do media expert są podobno promocje po nowym roku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 stycznia 2014, 19:17

specjalistów od fotografii tu nie brakuje, także i ja zapytam co myślicie o tym aparacie
http://www.sony.pl/product/dsi-body-and-1-lens/slt-a58k

do tego przymierzam sie do zakupu dodatkowego obiektywu 18-200 lub 70-300
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 12 stycznia 2014, 8:56

czy ktoś posiada:
Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM
Z opisów wydaje się być niezły i w stosunku do ostatniego modelu dołożyli macro.
Prosiłbym o opinie (chce go zmontować z nikonem d5100)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2014, 21:51

laynn pisze:Norbert124 dokładnie, kolega ma 200tkę i też chwali go, ja zaś mam młodszy KX (jest już następca KR) i kx jest szybszy, ma lepszą matrycę tylko nie jest uszczelniony. No i jest mniejszy co akurat dla mnie jest atutem. Tylko 200D już nie produkują.
Też mam K200 od 5 lat. Jest znakomita.
W ogóle pentaxami fotografuję od 1993.
O jakości optyki już nie wspominam.
Canon i Nikon dbają o jakoś swoich aparatów "flagowych".
Te tanie to badziewie, które jedzie tylko na nazwie.
W każdym razie, w kwocie 3,5 tysiąca oferta na rynku jest bogata.
ODPOWIEDZ