Historia pewnego zdjęcia

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 lutego 2016, 22:21

Wtorek‎, ‎2‎ ‎września‎ ‎2014r, godz.20‎:‎26...
Ulice Florencji pustoszeją...
"Jednodniowe" turystyczne "gąsienice" umykają w odgłos szumiących autokarowych silników, by planu wycieczki nie zaburzać...
Ci, którzy postanowili zostać tu dłużej oddają się spokojnej konsumpcji w niezliczonej ilości małych knajpek, średnich knajp i dużych restauracji, mlaskając z zachwytu nad włoskimi "spécialité de la maison".
A skoro ci turystycznie kilkudniowi zasiedli wygodnie, otuleni ramionami Bachusa, to przecież oczywiste jest, że minęła już pora zakupów i trzeba do domu.
Uliczni sprzedawcy pamiątek wszelakich, kiczu powszedniego i "molto a buon mercato" zwijają swe duże stragany na kółkach tak małych, jak w dziecięcym autku i "ciągną swoje wózki - dwukółki " gdzieś, gdzie w ciszy i spokoju wypatrywać będą pierwszych promieni słońca wschodzącego nad Arno. I znów od wschodu aż do zmierzchu dnia, wołać będą do "jednodniowych" turystycznych "gąsienic" - Molto a buon mercato!
Oto prawdziwa Florencja ludzi ciężko pracujących na swój mały kawałek chleba...
Jeśli kiedyś tam zawitacie kupcie u nich coś. Nawet małego, drobnego, pamiątkarsko kiczowatego, a z pewnością usłyszycie: "Grazie Polacco, molto grazie"
Załączniki
DSCN6361.JPG
(419.51 KiB) Pobrany 1761 razy
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2016, 23:37 przez Królik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 18 lutego 2016, 23:08

A my w tym roku pojechaliśmy świętować naszą 38 rocznicę na Maderze!!!

i ... trafiliśmy na karnawał prawie jak w Rio:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

tu reszta fotek z karnawału w Ponto Moniz:
https://picasaweb.google.com/1156756074 ... directlink
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 18 lutego 2016, 23:25

Globtroterka pisze:Wiolciu fajny pomysł.
Jedno z pozoru zwykłe zdjęcie, a w głowie tyle myśli.
Wiesz, od jakiegoś czasu zawsze pytam o imię ludzi, których spotykam na swojej podróżniczej drodze. Kiedyś było mi głupio. Do dzisiaj żałuję, że nie wiem jak nazywa się pewna osoba z którą nie do końca potrafiłam się porozumieć, a jednak los skutecznie łączył nasze drogi.
Też sobie wyrzucam, że tyle istotnych szczegółów z podróży gdzieś ulatuje. Coraz częściej coś zapisuję, by zostało na dłużej, bo pamięć jest ulotna i po pewnym czasie pewne rzeczy się zamazują. Jak imiona, na przykład.
Pozdrowienia dla Ciebie!
Królik pisze:Wtorek‎, ‎2‎ ‎września‎ ‎2014r, godz.20‎:‎26...
Ulice Florencji pustoszeją...
:spoko:
O takiej Florencji nigdy nie myślałam. Znałam ją raczej z ludnych placów w środku dnia. A tu zupełnie inna historia.
Ty coś kupiłeś?
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 lutego 2016, 23:29

Wiolcia pisze:O takiej Florencji nigdy nie myślałam. Znałam ją raczej z ludnych placów w środku dnia.
Dlatego też, gdy planowaliśmy objazdówkę po Toskanii to tak, by być w kilku miejscach kilka dni. I szwędać się tam gdzie turystyczne "gąsienice" nigdy nie trafią :)
Wiolcia pisze:Ty coś kupiłeś?
Oczywiście. Magnes na lodówkę jako pamiątkę dla znajomych. :spoko:
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 19 lutego 2016, 17:25

Globtroterka pisze:co do dyskusji, oglądałam ostatnio "Dzień świra" i aż się cisną na usta najczęściej powtarzane przez Marka Kondrata słowa...
A możesz rozwinąć wypowiedź?
Najlepiej tu:
http://forum.gory-szlaki.pl/viewtopic.php?t=11296
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 19 lutego 2016, 17:46

A ja we Florencji kupiłem siostrzeńcowi breloczek z napisem ITALIA za 2,5 euro :cry: .Niedaleko posągu jednego gościa z gołym ptakiem :D
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1689
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 19 lutego 2016, 17:52

trotyl pisze:Niedaleko posągu jednego gościa z gołym ptakiem
czy ten ptak to był sokół?
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 19 lutego 2016, 17:55

To był ptak z gatunku żyworodnych :D
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 19 lutego 2016, 19:50

Królik pisze:
Wiolcia pisze:O takiej Florencji nigdy nie myślałam. Znałam ją raczej z ludnych placów w środku dnia.
Dlatego też, gdy planowaliśmy objazdówkę po Toskanii to tak, by być w kilku miejscach kilka dni. I szwędać się tam gdzie turystyczne "gąsienice" nigdy nie trafią :)
Przywilej samodzielnego planowania. We Florencji byłam w zamierzchłych czasach na szkolnej wycieczce i wieczorem wyszliśmy na miasto, ale wiadomo, że to nie to samo, bo w tę "boczną" Florencję się nie zajrzy.
Królik pisze:
Wiolcia pisze:Ty coś kupiłeś?
Oczywiście. Magnes na lodówkę jako pamiątkę dla znajomych. :spoko:
trotyl pisze:A ja we Florencji kupiłem siostrzeńcowi breloczek z napisem ITALIA za 2,5 euro :cry: .Niedaleko posągu jednego gościa z gołym ptakiem :D
A ja to mam problem z pamiątkami, bo praktycznie od zawsze mało co mnie interesowało z tych rzeczy. Ponadto zawsze nasze podróże były budżetowe, więc pieniędzy się na takie rzeczy nie wydawało. I tak mi zostało do dziś, że niewiele przywożę. Choć z ostatniego Maroka aż dwie pamiątki przywieźliśmy. Obie praktyczne, do wykorzystania, więc nie są rzucone w kąt i nie kurzą się :).
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 19 lutego 2016, 20:01

Z wyjazdów przywożę piwa lokalne i jak już to ciekawą koszulkę z napisem(tylko nie z cyklu I LOVE....)
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 lutego 2016, 20:11

trotyl pisze:Z wyjazdów przywożę piwa lokalne
Włochy to jednak ojczyzna wina. Nooo...trochę się przywiozło.
Ale, kochani ludkowie - odchodzimy od tematu dyskutując o pamiątkach :8)
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 19 lutego 2016, 20:56

pantadziu pisze:i ... trafiliśmy na karnawał prawie jak w Rio:
Uuuuch..... :D Za rok jadę tam bankowo :twisted:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 20 lutego 2016, 15:47

Czasami wszystko idzie nie tak. Pogoda, która płata figle i ze złośliwą prawidłowością zgadza się z tą z prognozy. Szarobure widoki, którym brakuje odrobiny światła. Góry skryte za mgłą i chmurami. I kurczące się dni wyjazdu, z coraz bardziej oddalającą się wizją wyjścia na szlak. A na dodatek skręt w złą ścieżkę i brak synchronizacji planów z mapą, gdy wreszcie w te góry uda się wyjść.

A potem nagle wszystko się zmienia. Niebo się rozniebieszcza, słońce rozsłonecznia i Ben Nevis wreszcie pokazuje, na co go stać. Pogoda też, gdy miesza szarość chmur z deszczem i słońcem. A my stajemy jak wryci. Gdy siwa powłoka zalega nad fiordem, słońce próbuje przebić się przez chmurną warstwę i wysłać nieco promieni na dół i deszcz, który z przeciwnej strony mokrymi warkoczami siecze świat. Wszystko naraz. I to jest właśnie ten moment. TEN moment.


Obrazek
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 20 lutego 2016, 16:39

Wiolcia pisze:A potem nagle wszystko się zmienia.
Hhmmm... To w zasadzie mógłby być nawet wpis bez zdjęcia... Czytając taki tekst wyobraźnia sama rysuje obrazy. A potem zdjęcie tylko je dopełnia.
:spoko:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 20 lutego 2016, 20:56

Wiolcia pisze:A potem nagle wszystko się zmienia. (...) I to jest właśnie ten moment.
:spoko:
Wiolcia wybaczysz, że podłączę się do Twojego tekstu z moją fotką? :8)
Załączniki
IMG_0102a.jpg
(196.46 KiB) Pobrany 1729 razy
ODPOWIEDZ