Strona 1 z 1

Bieszczady - propozycje 1-dniowych wypadów

: 25 lipca 2009, 13:28
autor: Anonymous
W niedzielę 2 sierpnia wybieram się z rodzinką na 8 dni w Bieszczady :hura: .Będę mieszkał w Myczkowcach.Chciałem Was prosić o propozycje 1dniowych wypadów w wyższe partie tych gór.Nadmieniam że na plecach będę nosił 1.5 rocznego Bartusia więc chcę unikać trudnych tras.Jestem zmotoryzowany więc w grę wchodzą wszystkie bieszczadzkie szlaki :) Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

: 26 lipca 2009, 21:04
autor: ninik
Myślę ,że Tarnica z Wołosatego niebieskim szlakiem jest do wejscia z dzieckiem na plecach, dwa tygodnie temu widziałem tak wchodzacych ludzi, podobnie z Połonina Caryńska od Ustrzyk, w razie jakich problemów możesz zejśc w połowie do Przełęczy Wyżnianskiej lub pociagnąć dalej do Brzegu Górnego, z Wetlińska też nie powinno być problemu, do Chatki Puchatka i w dół. Jedyny warunek do dobra pogoda, i zabezpieczenie przed słoncem jesli będzie grzało, na Połoninie potrafi przypalić.Trasy nie sa specjalnie trudne, miejscami ostre i może być dosyc błotniście jesli bedzie po deszczu, druga sprawa do dosyc spore odleglosci do przejechania do Ustrzyk z Myczkowców bedzie z 60-70 km w jedna strone.

: 27 lipca 2009, 9:20
autor: Anonymous
ninik pisze:Myślę ,że Tarnica z Wołosatego niebieskim szlakiem jest do wejscia z dzieckiem na plecach, dwa tygodnie temu widziałem tak wchodzacych ludzi, podobnie z Połonina Caryńska od Ustrzyk, w razie jakich problemów możesz zejśc w połowie do Przełęczy Wyżnianskiej lub pociagnąć dalej do Brzegu Górnego, z Wetlińska też nie powinno być problemu, do Chatki Puchatka i w dół. Jedyny warunek do dobra pogoda, i zabezpieczenie przed słoncem jesli będzie grzało, na Połoninie potrafi przypalić.Trasy nie sa specjalnie trudne, miejscami ostre i może być dosyc błotniście jesli bedzie po deszczu, druga sprawa do dosyc spore odleglosci do przejechania do Ustrzyk z Myczkowców bedzie z 60-70 km w jedna strone.
Bardzo dziękuję za info :) Odległością do Ustrzyk nie martwię się,poznam przynajmniej część Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej,podobno momentami są tam przepiękne odcinki i widoki :)

: 28 lipca 2009, 9:00
autor: Anonymous
mirkow czy wstępny plan jest na Bieszczady ? tzn. jaki szczyt w jaki dzień ?

: 28 lipca 2009, 9:24
autor: Anonymous
MORF pisze:mirkow czy wstępny plan jest na Bieszczady ? tzn. jaki szczyt w jaki dzień ?
Dokładnego planu jeszcze nie mam,wiele zależy od pogody oraz mojej rodzinki.Planuję to jako pobyt turystyczno-wypoczynkowy.Chcę przez te 8 dni zrobić przynajmniej 4 wypady w wyższe partie Bieszczad.Resztę dni chcemy sobie poleniuchować nad wodą ;) Jednak,jak pisałem musi dopisać pogoda bo będę chodził z małym dzieckiem na plecach.A jak u Ciebie z planami?

: 28 lipca 2009, 17:24
autor: Anonymous
Mam bardzo podobny plan. 3 Dni w górach, 2 dni pozwiedzać okolice jako turysta czyli Cerkwie, bunkry, kościoły, Parki Krajobrazowe.

spotkanie

: 30 lipca 2009, 10:44
autor: Anonymous
Od 1 sierpnia w Wetlinie spotyka się Klub Miłośników Bieszczad.Z nimi na pewno nie zginiesz.Doradzą i pomogą! :)

Aha!

: 30 lipca 2009, 10:46
autor: Anonymous
KMB znajdziesz na "NK" ;)

: 30 lipca 2009, 11:24
autor: Anonymous
jorgus54 pisze:KMB znajdziesz na "NK"
Ok,wielkie dzięki :spoko:

: 08 sierpnia 2009, 12:26
autor: Anonymous
(Po ptokach, ale...) szkoda, że nie padła propozycja przejścia ścieżki przyrodniczo-historycznej w Dolinie Górnego Sanu.
mirkow jest zmotoryzowany, więc do parkinu w Bukowcu nie będzie miał problemu z z dojazdem. Tylko należy pamiętać, że w pewnym momencie (nie pamiętam odległości, ale parę kilometrów jazdy jest) kończy się dobry asfalt i jazda dalej polega nie na omijaniu dziur, ale wybieraniu tych najmniejszych.