Na ratunek "Samotni"

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Na ratunek "Samotni"

Post autor: PiotrekP » 17 czerwca 2013, 7:05

Schronisko "Samotnia" jest w opałach. Organizowaliśmy tam zjazd, teraz może stać się kolejnym hotelem górskim. Proszę zapoznać się z apelem.
http://radiokarpacz.pl/czarne-chmury-nad-samotnia/
Jedno z najpiękniejszych miejsc z klimatem może przestać istnieć w dotychczasowej postaci.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 17 czerwca 2013, 7:45

No tak... lokalny kacyk wywęszył nowy sposób na zarobienie kasy . A skutki ? Nieważne. Ciekawe czy juz zaplanował mozliwość dojazdu samochodami i wybudowanie parkingu ? :zly:
Apel wysłałem
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Mirek

Post autor: Mirek » 17 czerwca 2013, 7:50

Szkoda by było Samotni,za łebka bywało się tam i ma filmową historię..Ale jak znam życie to kasa zwycięży,apel wyślę .
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 17 czerwca 2013, 9:15

Apel wysłany :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 czerwca 2013, 16:59

Hotelem górskim Samotnia to już jest od dawna, i mnie ten alep nie rusza.Klimat górski w Karkonoszach to jeszcze ma schr,Pod Łabskim Szczytem i nie zdzirają kasy jak.... Ci z Samotni.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 czerwca 2013, 17:29

janek.n.p.m pisze:Hotelem górskim Samotnia to już jest od dawna
Janku dla mnie też Samotnia od dawna nie ma nic wspólnego z klimatem górskim (nie cierpię tego słowa :/ )
janek.n.p.m pisze:i mnie ten alep nie rusza
a ja się podpisałem, niech jak się uda Siemaszkowie dalej prowadzą Samotnie , może kiedyś nadejdą lepsze czasy , dla plecakowiczów :)
p.s
janek.n.p.m pisze:,Pod Łabskim Szczytem
lubię to schronisko ,specjalnie nie używam słowa klimat górski , już gdzieś kiedyś pisałem klimat tworzymy my ,czas i tylko czasami miejsce :) :spoko:
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 czerwca 2013, 17:45

Schroniska jakie znaliśmy z lat siedemdziesiątych czy wcześniejsze odeszły raczej w niebyt. Czasy się zmieniają, takich "plecakowców" coraz mniej - to gatunek wymierający i nic nie zrobimy. Teraz to zostało tylko zachowanie pewnych zachowań w schroniskach. Warunki rynkowa i ekonomia jest nieubłagana, to musi się zbilansować.
Rebel pisze:specjalnie nie używam słowa klimat górski , już gdzieś kiedyś pisałem klimat tworzymy my ,czas i tylko czasami miejsce
Tu masz rację to my tworzymy atmosferę, ale też i obsługa powinna nam to umożliwić.
Pawle i Janku z tym hotelem na Samotni to się nie do końca z Wami zgodzę. Zawsze mamy subiektywne odczucia. Ja się bardzie obawiam, że postanie tam restauracja jak na Śnieżce i z noclegami jak na Szrenicy.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 czerwca 2013, 18:13

PiotrekP pisze:Pawle i Janku z tym hotelem na Samotni to się nie do końca z Wami zgodzę. Zawsze mamy subiektywne odczucia.
Tu dochodzimy do sedna naszego obcowania na forum , możemy sie nie zgadzać , ale wyrażamy to właśnie w takiej formie ,mi z Jankiem daleko do Samotni , Tobie zdecydowanie bliżej , do "skakania do gardeł nam daleko " , bo to góry są najważniejsze :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 17 czerwca 2013, 18:52

janek.n.p.m pisze:i mnie ten alep nie rusza
no proszę, a myślałem że tylko ja miałem takie odczucie jak się tam pojawiłem :D szczerze mówiąc to z bardziej sympatycznym podejściem spotkałem się w nieodległej Strzesze. I nie ma to nic wspólnego z ekonomią - można zarabiać kasę, a nie traktować jednocześnie turystów jak chodzące powietrze
Rebel pisze: już gdzieś kiedyś pisałem klimat tworzymy my ,czas i tylko czasami miejsce
nie mniej obsługa potrafi "klimat górski" znacząco obniżyć...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 czerwca 2013, 22:09

Pudelek pisze:nie mniej obsługa potrafi "klimat górski" znacząco obniżyć...
Racja tym bardziej że czasami miejsce z obsługą nie brzmi jako całość , byłem ostatnio w Chacie Hwezdzie ,na Broumovie , miejsce to restauracja bardziej niż schronisko ,a gospodarz gośc do rany przyłóż ,podejdżie zagada , uśmiechnie się :) , z drugiej strony jak obsługa jest byle jaka , wide choćby Dom Śląski czy Samotnia , zawsze wtedy sobie powtarzam że źle to świadczy tylko o nich , a ja staram się nie wnikać czy to tylko gorszy dzień , czy może rachunek ekonomiczny :zoboc: :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 czerwca 2013, 22:18

PiotrekP pisze:Pawle i Janku z tym hotelem na Samotni to się nie do końca z Wami zgodzę.
porównaj sobie ceny nocelgów Samotni
http://www.samotnia.com.pl/?d=5
Dom Śląski
http://www.domslaski.pl/noclegi.php
celowo dałem przykał DŚ, gdyż to ta sama firma ma przytulić Samotnię;)
Ceny garmażerki pewnie maja identyczne... wysokie, poza tym rezerować trzeba jak wszędzie, jak będą miejsca to bedą mili, a jak będzie kompet to już nie koniecznie;)
Jak byłem na zlocie w Samotni z wami G-S, to kimat był, ale dzięki Nam samym. Miałem pretęnsję do pani która zajmowała się rezerwacją że chciała mnie i Marka skasować za dwa noclegi, za karę że ktoś kto zarezerwerował dwa noclegi nie przyjechał, i chciała sobie odbić na nas.
W Domu Śląskim tym ochydym komercyjnym;) cena noclegu niższa, wrzątek za frri impreza integracyjna do późna, i każdy wrócił zadowolony(szkolenie lawinowe WKW)
PiotrekP pisze:Ja się bardzie obawiam, że postanie tam restauracja jak na Śnieżce i z noclegami jak na Szrenicy.
Śnieżka to masakra szkoda nerwów, ale na Szrenicy był zlot G-S w 2009r,ekipa była zadowolona...
Rebel pisze:a ja się podpisałem, niech jak się uda Siemaszkowie dalej prowadzą Samotnie , może kiedyś nadejdą lepsze czasy , dla plecakowiczów
p.s
Ja ich wrogiem nie zamieżam być, niech im się wiedzie jak najlepiej, ale niech ludzie z nich i z Samotni światyni nie robią, bo cennik nie dla każdego plecaka tam jest :twisted:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 17 czerwca 2013, 22:31

no, miejsce na materacu za 30 zł to sobie pojechali...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 czerwca 2013, 22:33

janek.n.p.m pisze:ale niech ludzie z nich i z Samotni światyni nie robią,
to Janku Twoje słowa , a to moje
Rebel pisze:Janku dla mnie też Samotnia od dawna nie ma nic wspólnego z klimatem górskim
i zdanie nie zmienię ,tylko tak po cichu włąsnie liczę że może kiedyś wróci na łono schronisk górskich
p.s boję się tylko że wszechobecna mamona na to nie pozwoli , i znowu będę musiał siebie zacytować , że klimat my tworzymy :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 czerwca 2013, 22:35

Pudelek pisze:no, miejsce na materacu za 30 zł to sobie pojechali...
wiedzą że frajer się zawsze znajdzie, wkońcu płacić trzeba za klimatyczne miejsce :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 czerwca 2013, 22:40

Rebel pisze:i zdanie nie zmienię ,tylko tak po cichu włąsnie liczę że może kiedyś wróci na łono schronisk górskich
p.s boję się tylko że wszechobecna mamona na to nie pozwoli , i znowu będę musiał siebie zacytować , że klimat my tworzymy
zobaczymy może być lepiej, albo gorzej :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ