wędrówka z Karpacza, mała niewiadoma

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

wędrówka z Karpacza, mała niewiadoma

Post autor: Anonymous » 12 czerwca 2012, 13:24

mam małe pytanie, wybieram się niedługo do Karpacza i chcę wybrać się do Doliny Bialej Laby ( Czeskie Karkonosze ) jaki szlak tam prowadzi, nie mogę nigdzie znaleźć, będę wdzięczna za każdą pomoc ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 czerwca 2012, 14:30

na tej mapce:
http://mapy.cz/s/48Cw
Dolina Białej Łaby w lewym dolnym rogu a Karpacz w prawym górnym ;)
może ktoś, kto szedł jak planujesz podpowie coś więcej
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 12 czerwca 2012, 15:54

Byłem tam pare razy , musisz dojść do Lucni Boudy i stamtąd niebieskim do doliny Białej Łaby
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2012, 8:28

wielkie dzięki!! mapa jest taka jakiej poszukiwałam, wszystko jasne i klarowne ;) teraz wreszcie mogę zrobić swoją pierwszą wędrowkę po czeskich karkonoszach
jeśli możecie to podzielcie się wrażeniami, słyszałam, że to wyjątkowo urokliwe miejsce, ciekawe czy będzie dużo wędrowców na szlaku :?:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 czerwca 2012, 10:07

W ubiegłym roku tam łazikowaliśmy:
viewtopic.php?t=5844
Może coś się przyda, w razie jakiś pytań, pytaj śmialo zawsze ktoś coś odpowie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lipca 2013, 21:32

Wybieram się pierwszy raz do Karpacza, nocleg znalazłem w pobliżu skrzyżowania ulicy Skalnej i Granitowej. Mam kilka pytań:

Daleko jest z tego miejsca do centrum Karpacza i na główne szlaki?
Czy w okolicy jeżdżą jakieś busy do centrum lub na szlaki (podobnie jak w Zakopanem)?
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 22 lipca 2013, 22:17

pawello18 nie chcę Cię denerwować, ale miałam przyjemność iść pieszo z ul. Skalnej na Śnieżkę, samo dojście do szlaku zajęło mi 1,5h... Wtedy jednak był jeszcze przed-sezon, pamiętam, że większość busów kursowała tylko w tygodniu, może w sezonie wakacyjnym to się zmienia?
Szlak na Śnieżkę jest w okolicach ul. 3 Maja i Turystycznej.

EDIT: chodziło mi o ul. Olimpijską - nie Turystyczną, ale w sumie, to obie są w pobliżu.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2013, 16:06

Malgo pisze:pawello18 nie chcę Cię denerwować, ale miałam przyjemność iść pieszo z ul. Skalnej na Śnieżkę, samo dojście do szlaku zajęło mi 1,5h...
A ktoś z Was zna może stronę na której jest rozkład jazdy busów po Karpaczu?
Albo chociaż trasę jak jeżdżą busy w okolicy ulicy Skalnej?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 sierpnia 2013, 23:02

Byłem w Karpaczu 8 dni, lecz busów, jak w Zakopcu nie widziałem. A przydałyby się, bo Karpacz jest długi i wysoko położony. Taksówki owszem, ale rozumiem, że nie wchodzą w grę :) .
ODPOWIEDZ