Wyprawa w Sudety 2007 część pierwsza - Rudawiec

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2007, 6:57

Właśnie a ile wysokości ma ten Szczeliniec Wielki? Bo nie wygląda na za wysoko : ale widoki są piękne!!! W końcu nie sama wysokość się liczy.
Pete

Post autor: Pete » 13 lipca 2007, 11:23

Magda pisze:Właśnie a ile wysokości ma ten Szczeliniec Wielki? Bo nie wygląda na za wysoko : ale widoki są piękne!!! W końcu nie sama wysokość się liczy.
Ma 919 m.n.p.m. - nie tylko wysokie jest piękne :)
Sara

Post autor: Sara » 14 lipca 2007, 7:38

Wyprawa jest tym bardziej wspaniała bo skałki są inne niż w naszych Pieninach. A co do:
Pete pisze:Ma 919 m.n.p.m. - nie tylko wysokie jest piękne
To masz rację bo Pieniny i Szczeliniec Wielki nie są wysokie aleza to dzięki tym zróżnicowanym skałkom bardzo widowiskowe. Gratuluję udanego wypadu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lipca 2007, 5:49

Bardzo fajan wyprawa gaclan. Bardzo spodobał mi się wodospad na tym Rudawcu. A właśnie ile ta góra ma wysokości i na jakie ważniejsze szlaki/szczyty można z niej dojść? Fotki super
Gaclan

Wyprawa w Sudety 2007 cześć trzecia - Wielka Sowa

Post autor: Gaclan » 17 lipca 2007, 8:24

Wyprawę na szczyt rozpoczęliśmy z Przełęczy Sokola. Przez nią prowadzi droga pomiędzy Nową Rudą a Walimiem, a po obu stronach przełęczy położone są wsie Rzeczka i Sokolec. Najlepiej tam dojechać skręcając z drogi 381 przed Głuszycą Górną (jest tablica informacyjna).
Stamtąd mamy do wejścia na Wielką Sowę około 40 minut.
Szlak jest dość przyjemny, mijamy po drodze dwa schroniska "Orzeł" i "Sowę". To drugie schronisko ma bardzo ciekawą historię, gdyż jest ono tak naprawdę odrestaurowanym dawnym schroniskiem "Eulenbaude", powstałym w 1896 roku.
Po minięciu obu schronisk, zostało nam 20 minut do szczytu. Tam wznosi się bardzo ciekawa wieża widokowa o której wcześniej pisał Termit (powstała w 1906 roku), nam niestety pogoda dzisiaj nie dopisała i większość widoków była za mgłą albo bardziej za deszczowymi chmurami. Udało mi się zrobić kilka zdjęć, jednak uważam że nie oddadzą one w pełni walorów Wielkiej Sowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gaclan

Post autor: Gaclan » 17 lipca 2007, 8:40

ginter pisze:Bardzo fajan wyprawa gaclan. Bardzo spodobał mi się wodospad na tym Rudawcu. A właśnie ile ta góra ma wysokości i na jakie ważniejsze szlaki/szczyty można z niej dojść? Fotki super
Rudawiec ma 1112m n.p.m. i jest jedenastym szczytem co do wysokości w KGP. Prowadzi na niego zielony szlak ze wsi Bielice (okolice kotliny Kłodzkiej).
Gaclan

Wyprawa w Sudety 2007 część czwarta - Waligóra

Post autor: Gaclan » 17 lipca 2007, 9:12

Waligóra (936m n.p.m.) najwyższy szczyt Gór Kamiennych, 19 względem wysokości w KGP.
Na wyprawę wyruszyliśmy około 9 rano z Lądka Zdroju, przez Kłodzko, Nową Rudę (praktycznie cały czas drogą 381), w Głuszycy skręciliśmy na drogę 380 do Rybnicy Leśnej, a stamtąd około 1,5 km do schroniska Andrzejówka.
Ku naszemu zdziwieniu na węźle szlaków ukazał się napis, "1/4 h Waligóra".
W istocie wejście na Waligórę zajęło nam około 15 minut, ale ten szlak jest bardzo stromy. Ładne widoki niestety można zaobserwować sporadycznie, ale mimo wszystko dość przyjemna wyprawa, szkoda tylko że taka krótka Very Happy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 18 lipca 2007, 5:50

Ah jakie piękne widoki z tej wieży widokowej. Super!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 18 lipca 2007, 5:52

Ładnie, ładnie gaclan. W Sudetach mnie nigdy nie było ale dzięki Twojej czterotomowej relacji :D trochę ich poznałam przez Twoje zdjęcia :D :D :D. Gratulacje!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 18 lipca 2007, 5:54

Super!!! Przeczytałam wszystkie Twoje cztery relacje i bardzo podobają mi się te sudety :D, a ja muszę siedzieć w tej ponurej Irlandii :(
Gaclan

Post autor: Gaclan » 18 lipca 2007, 10:31

Mam jeszcze cztery ale zadecydowałem ze ta była ostania. Wynika to z kilku przyczyn. Przede wszystkim mam za slaby aparat, i wyprawy z Sudet wyglądają co najmniej przeciętnie.
Co za tym idzie nie przekonam was ze są jeszcze inne góry poza Babią Górą i Tatrami. Zgadzam się że są to super miejsca ale mam naturę kogoś kto szuka ciągle czegoś nowego co niekoniecznie musi być popularne czy modne.
Odnośnie opowiadań o Sudetach to dotarłem do fajnych materiałów ale mam problemy z prawami autorskimi i póki ich nie rozwiąże niespecjalnie mam argumenty do udzielania się.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2007, 11:02

No co Ty... dawaj pozostałe :) Ja wprawdzie jestem Babiomaniakiem i do Sudetów czy innych Karkonoszy nie miałem serca dopóki sam nie "wylądowałem" całkiem przypadkowo w Borowicach k/ Karpacza
To miejsce zwane inaczej Doliną Pięciu Potoków tak mnie urzekło ,ze traktuję je na równi z "moją" Zawoją...

Twoje relacje pozwalają nam poznać miejsca o których większość z nas wie bardzo mało...więc nie marudż i dawaj następne bo nawet jeśli zbytnio nie odpowiadamy to raczej wynika to z naszej niewiedzy ....

A przy okazji ,czy zauważyłeś ,że już nas trochę "Zdolnychślązaków" jest na tym forum ,więc może któryś ze zjazdów zrobimy w Sudetach? :)
Pete

Post autor: Pete » 18 lipca 2007, 11:30

Gaclan - dzięki Twoim relacjom z sudeckich szczytów gromadzę coraz to nowsze informacje o górach, które w przyszłości mam zamiar zdobyć. Fotki przecież nie muszą być mistrzowskie, tylko chodzi o to, że ukazują piękno tych gór i wcale nie uważam, że fotki zrobione przez Ciebie są kiepskie.
Właśnie przymierzam się do wyjazdu na kilka dni w Karkonosze, w których jeszcze nie byłem i Góry Stołowe. W tych drugich byłem 2 razy i wcale nie uważam, że są gorsze od Babiej Góry czy Tatr.
Sara

Post autor: Sara » 18 lipca 2007, 18:05

Dla mnie ta fotorelacja jest super!!! Ja tak jak Admin w Sudetach nigdy nie byłam ale nie zamirzam ich nieodwiedzić :D. Uważam że to jest kawał bardzo dobrych gór na które potrzebne są miesiące marszu żeby je poznać.
Sara

Post autor: Sara » 18 lipca 2007, 18:08

Macie rację Gaclan, Mosorczyk i Pete. To że jesteśmy na Babiej Górze tak często to tylko jest związane z jej bliskością. Ale na pewno świat nam się nie zamknął na niej i Tatrach bo Sudety to kawał bardzo pięknych gór na których poznanie potrzebne jest dobre kilka miesięcy a i tak będą kryły w sobie zawsze jakieś tajemnice. Dlatego też zamierzam je odwiedzić i to jak najszybciej a choćby i dzięki Twoim relacjom gaclan :D. Śą naprawdę super i fotki też za takie uważam bo nie liczy się na tym forum najdroższy sprzęt fotograficzny tylko co przywieziesz "na nim" :D. Dlatego nie przejmuj się fotkami i wal śmiało :D jak coś jeszcze masz.
ODPOWIEDZ