Poznajmy Sudety

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 23 lutego 2010, 9:02

Halszka_b pisze:"Sudety Wałbrzyskie" to ostatni bardzo częsty cel moich wycieczek
to może Ciebie spotkaliśmy w piątek 19.02. na żółtym szlaku z Wałbrzycha w kierunku przełęczy Koziej? ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2010, 11:50

malgosiadg pisze:
Halszka_b pisze:"Sudety Wałbrzyskie" to ostatni bardzo częsty cel moich wycieczek
to może Ciebie spotkaliśmy w piątek 19.02. na żółtym szlaku z Wałbrzycha w kierunku przełęczy Koziej? ;)
Niestety tym razem to nie ja. Ale mam nadzieje że spotkaj jakiegoś forumowicza na szlaku ;)

5-7 marca bazuje w Chatce Górzystów w górach Izerskich , wybiera się ktoś może ?
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 03 marca 2010, 14:24

Bardzo fajny artykuł o Karkonoszach:
http://turystyka.wp.pl/kat,15,sid,0,tit ... tykul.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 marca 2010, 19:07

Poczytaj sobie tą książkę, bardzo ciekawie opisane, Karkonosze, czyli Góry Olbrzymie:
http://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra/docme ... m=pubstats

widzę, że przygotowujesz się do wypadu w Karkonosze, jest tu sporo pięknych miejsc, do których obecnie nie prowadzą żadne szlaki, ale kiedyś były tłumnie odwiedzane przez turystów, z jednej strony to dobrze, bo są to można rzec, takie dzikie miejsca, gdzie jest cisza i słychać tylko szum wiatru, czy też potoku, a nie rozdartych "turystów"
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 09 kwietnia 2010, 14:47

Polecam zwiedzenie Karkonoszy od strony czeskiej. O wiele spokojniej na szlakach , mniejszy tłok i hałas .Jakby czysciej , wszystko lepiej zadbane. Ceny w schroniskach o wiele mniejsze niż po polskiej stronie. Ja chwalę sobie Pec , przyjemnie jest też w Dolni i w Horni Misecky , ale tam nie ma żadnych sklepów i żarcie trzeba przytargać ze sobą.
Polecam też Rudawy Janowickie. Masę arcyciekawych miejsc i bogata historia.
W tym roku wybierałem się własnie w Rudawy i w Kaczawskie na zbieranie minerałów , ale chyba na razie nic z tego nie wyjdzie.
pozdrawiam
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 kwietnia 2010, 14:56

Mariusz G. pisze:na zbieranie minerałów
Jesteś geologiem, czy to tylko takie zamiłowanie? Pamiętam na studiach wiele ćwiczeń terenowych na Dolnym Śląsku połączonych właśnie ze zbieraniem skał i minerałów. Ale się na nas ludzie dziwnie patrzyli jak lataliśmy z młotkami po szlakach :D
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 09 kwietnia 2010, 15:06

tom-pi4 pisze:
Mariusz G. pisze:na zbieranie minerałów
Jesteś geologiem, czy to tylko takie zamiłowanie? Pamiętam na studiach wiele ćwiczeń terenowych na Dolnym Śląsku połączonych właśnie ze zbieraniem skał i minerałów. Ale się na nas ludzie dziwnie patrzyli jak lataliśmy z młotkami po szlakach :D
Nie jestem geologiem. Jestem historykiem. Minerały to takie jakby hobby , poczatkujące zresztą. Zwiedzając dany region staram się zdobyć o nim jak najwięcej informacji zarówno historycznych jak i przyrodniczych. Właśnie w Karkonoszach , na szlaku na Sowią Przełęcz , myjąc ręce w strumieniu znalazłem przypadkiem mój pierwszy ciekawy kamień półszlachetny ( niezidentyfikowany zresztą do tej pory ). Potem już tak samoistnie zacząłem się rozglądać. Taka " ciekawość swiata " po prostu...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2010, 15:17

tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 04 maja 2010, 21:46

W masywie Śnieżnika faktycznie jest dość przyjemnie. Byłem tam co prawda raz ale z chęcią będę tam powracał bo szlaki są pełne uroku.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 05 maja 2010, 10:39

To zapraszam na najbliższe wałęsowanie po tych górkach. Cztery dni spokoju i ciszy się zapowiadają :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 05 maja 2010, 10:59

Z wielką chęcią Piotrze ale niestety na razie nie ma szans na wolne :/
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 05 maja 2010, 11:03

To szkoda :( .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 maja 2010, 18:06

WojtekSz Twoje zapytanie przeniosłem do działu Szlaki Sudetów, tam też umieściłem odpowiedź. W razie jakiś dodatkowych pytań służę pomocą.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2010, 15:25

witam trochę odkurzę temat szukam mapy z szlakami okolicy pradziada
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 lipca 2010, 15:50

Jest wydana w Polsce mapa Jeseniki (Jesioniki ) Galileos.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ