O rety ale Sudety :D

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Gaclan

O rety ale Sudety :D

Post autor: Gaclan » 26 kwietnia 2007, 10:45

W konkursie dla najlepszej nazwy dotego tematu Sara była poza konkurencją. Wielkie dzięki za super nazwę.
Teraz jak już mamy ten temat na forum to mam nadzieję że popularność sudetów mocno wzrośnie. W tym tygodni postram się napisać wam o Ślęzy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 kwietnia 2007, 14:06

no to teraz czekamy na więści spod Ślęży :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 27 kwietnia 2007, 7:44

Słyszałam na Ślęży była jakaś fortyfikacja ale wysłucham tej legendy od Gaclana
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2007, 10:15

A w ogóle nie wiem czy wiece że Slęza jest najwyższą w sensie wysokości względnej (tej od poziomu morza gora Sudetów)!!!!!! Tzn. po prostu to co widać jak sie pod nią podjeżdża - ot dla porównania Snieżka - względem Przełeczy p. Snieżką i Równi p. Snieżka wznosi się na ok. 200-250m, zaś Slęza od 350-450m ponad rowną powierzchnię Niziny Sląskiej. !!! ot z informacji własnych - w zeszłym roku widziałem Slęże z okien pociągu jadac z Krakowa, przez Opole, Wrocław do Poznania - ale nie tylko z okolic Wrocławia ale także będą znacznie bardziej na północ z rejonu Rawicza i Trzebnicy!!! Tj kawał fajnej góry - no i w końcu wulkan
MałaBee

Post autor: MałaBee » 27 kwietnia 2007, 10:17

Ja tylko widziałam ją na zdjęciach i też mi się podoba. ps BG ma 713 m wysokości względnej względem Krowiarek :D :D :D - tzn znowu jest Królową!!!! :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2007, 11:18

no ja mowie w Sudetach - tj. jasne ze BG ma najwieksza róznice względna W CAŁEJ POLSCE !!!!!!! Na równi z Rysami i Mieguszowieckimi nad Morskim - reszta wymięka. Zeby było jasne tj. 740m względem przełęczy i 1050m względem podnózy!!!! Ot dlaczego BG robi takie wrażenie!!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 27 kwietnia 2007, 11:20

Tak masz rację ona jest Królową ale nie róbmy z tego tematu kolejnej rozprawy o BG bo tu mówimy o Sudetach. Poczekajmy na ślęże Gaclana
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2007, 11:21

Zresztą Slęża jako wulkan ma przewage nad innymi i to dużą!!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 27 kwietnia 2007, 11:22

Mosorczyk pisze:Tak dobrze mówisz. A jeśli chodzi o Sudety to już wkrótce na forum pojawi się relacja od naszego kolegi który jedzie z nami na Majówkę 2007
Czekamy na tą relację :D
Gaclan

Post autor: Gaclan » 28 kwietnia 2007, 8:13

Witajcie
Przperaszam za moje zaległośći, ale zależy mi na wyjątkowej autentyczności moich przekazów dlatego dopiero wczoraj dotarłem do ciekawej literatury odnoszącej się do wszelkich tajemnic i fortyfikacji dolnego śląska pochodzących z czasów końca II wojny światowej.
Pierwszym wątkiem o jakim chciałbym napisać są domniemania że przez górę Ślęże przebiega wiele tuneli, w ktorych Niemcy ukryli kosztnowności.
Wyobraźcie sobie sytuację ludzi zamieszkujących tamte tereny podczas II wojny światowej. Upadek III Rzeszy był nieunikniony, front zbliżał się w bardzo szybkim tempie. Jak czas pokazał te obawy były całkowicie uzasdnione. Wielu ludzi zamiszkujących Wrocław i okolice postanowiło uchronić swój najcenniejszy dobytek.
Pomijając wątek skarbów, kolejną sprawą jest niesamowita sieć obiektów wojskowych w Sudetach, które są pozostałością po ogromnej determinacji wojsk III rzeszy, ktory chiały te tereny zachować za wszelką cenę.
Jeśli pozwolicię, będe pisał nie tylko o Sudetach, ale również o tajemnicach Wrocławia, jest to temat rownie ciekawy, a wydaje się być niezbędny przy opisywaniu tajemnic końca II wojny światowej.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 03 maja 2007, 21:18

Gaclan ciekawa ta historia. Znasz może jeszcze inne??
Gaclan

Post autor: Gaclan » 03 maja 2007, 23:04

MałaBee to jest dopiero wstęp. Aktualnie przebywam w swoim rodzinnym Bełchatowie ale jak wrócę z urlopu do Wrocławia zabieram sie do rozwinięcia tematu.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 04 maja 2007, 17:52

Jak to był zalążek tej historii to ze szczerą chęcią poznam jej cały przebieg. Bardzo interesujące są te materiały.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2007, 8:07

gaclan pisze:MałaBee to jest dopiero wstęp. Aktualnie przebywam w swoim rodzinnym Bełchatowie ale jak wrócę z urlopu do Wrocławia zabieram sie do rozwinięcia tematu.
No to rozwijaj bo mnie zaciekawiłeś i to mocno tą historią!!!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2007, 7:37

Mnie też!!!
ODPOWIEDZ