O rety ale Sudety :D

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Sylwia

Post autor: Sylwia » 12 maja 2007, 18:04

Ładna ta fotka. Termit gdzie ją trzasnąłeś???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2007, 18:38

Sylwia
Ładna ta fotka. Termit gdzie ją trzasnąłeś
jak pisałem to wyprawa na odcinku Kletno/Śnieznik a ta fotka zrobiona jest jakiś 1km przed szczytem
Sara

Post autor: Sara » 12 maja 2007, 18:58

Klimat czyściutki jak z wysokości 1300m. Lubię przebywać na tej wysokości bo powietrze jest czyściutkie i widoczki robią się już całkiem nice nice :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2007, 8:26

Fajna wyprawa Termit. No to widzę że jest następny maniak Sudetów. :)
Sara

Post autor: Sara » 13 maja 2007, 8:54

A to wygląda jak uboga wersja szczytu BG :mrgreen: :P

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2007, 11:31

Sara
A to wygląda jak uboga wersja szczytu BG
Saro szczyt jest płaski i pośnięty murawami i traworoślami a ta kupka kamieni to pozostałość po budowli, bo w latach 1895-99 wzniesiono tutaj kamienną wieżę widokową w kształcie baszty, o wysokości 33,5 m. Zamiast wyremontować obiekt zdecydowano się na jej wysadzenie w 1973 r. A tak to wygladało kiedyś, są to skany pocztowek ktore posiadam w zbiorach.

Obrazek

Obrazek
Sara

Post autor: Sara » 13 maja 2007, 12:12

Pamiątka fajna ale ja nie jestem zwolenniczką budowania wież na szczytach bo góry mają być dzieki. Nawet lepiej że jej nie odbudowali. Nie wiem co Ty o tym sądzisz ale chyba nawet dobrze zrobili...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2007, 13:50

Sara
bo góry mają być dzieki
czy chciałaś napisać że góry maja być dzikie?? no niby racja, ale taka wieża i schronisko miały swój urok a np. to wieża z Wielkiej Sowy czyż nie jest piękna ?? 101 letnia staruszka
Obrazek
Sara

Post autor: Sara » 13 maja 2007, 18:20

Markowe Szczawiny też mają 101 lat i je parę dni temu zaczęli rozbierać a dla nas wszystkich klubowiczów to jest sentymentalne schronisko. A co do tej dzikości to tak chcę żeby góry były dzikie i nie lubimy jak buduje się co kolwiek na nich a tym bardziej wyciągi. Na przykład teraz chcą wybudować wyciąg na Małej Babiej Górze i znajdź tu jednego co mu się ten pomysł podoba - NIE MA TU TAKIEGO i dobrze :). Śnieżka byłaby piękną górą gdyby nie te wyciągi obserwatorium na szczycie itp itd. Zobacz sobie Babią Górę. Na jej stokach nic nie jest pobuowane i jej dzicz przyciąga nas wszystkich. Zobacz sobie np. Admina i Pawlak. Oni w tym roku byli już co najmniej 5 razy na Babiej Górze. I raczej nie znajdziesz drugiej takiej góry co będą na nią wracać tak często bo Babia jest najpiękniejsza bo jest dzika i niech tak zostanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 maja 2007, 19:13

Saro i tu się z Tobą zgadzam ale chodzi mi o takie stare obiekty których szkoda niszczyć a nie jakieś tam złomiarskie wyciągi. A to schronisko ma być rozburzone czy remontowane od podstaw jak schronisko na Szczelińcu po nowemu zostało odbudowane w taki sam sposób jak kiedyś
Sara

Post autor: Sara » 13 maja 2007, 19:18

Markowe Szczawiny będą rozebrane do fundamentów i zostanie wybudowane od podstaw. Na początku zimy 07/08 bedzie gotowe. Ale mimo wszystko nie ucieszyłabym się na widok takiej wieży na szczycie. Ja uwielbiam górską dzicz której jest tak mało...
MałaBee

Post autor: MałaBee » 13 maja 2007, 19:49

Termit pisze:Saro i tu się z Tobą zgadzam ale chodzi mi o takie stare obiekty których szkoda niszczyć a nie jakieś tam złomiarskie wyciągi. A to schronisko ma być rozburzone czy remontowane od podstaw jak schronisko na Szczelińcu po nowemu zostało odbudowane w taki sam sposób jak kiedyś
Ciekawych informacji nam tu dostarczyłeś. Ale nie wiem czy bym chciała tej wieży na szczycie - nie byłam tam więc nie mogę nic mówić. Jeśli mieli by taką wybudować od nowa to oczywiście nie jestem za tym pomysłem. Jeśli ma 101 lat to... nie wiem co mam powiedzieć bo jednak tak za bardzo górsko to ona nie wygląda i raczej nie jestem za tym żeby tam stałą :D. Nie wiem jak Wy ale ja tak jak Sara, Mosorczyk i Pawelk, pewnie reszta też :D kocha w górach ciszę i wieczny spokój.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 maja 2007, 1:33

Cóż, wieża przypomina trochę latarnię morską... ja moim skromnym zdaniem bym jej nie odbudowywał. Jednak cisza, spokój i dzicz to, to co bardziej do mnie przemawia.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 14 maja 2007, 7:05

jask pisze:Cóż, wieża przypomina trochę latarnię morską... ja moim skromnym zdaniem bym jej nie odbudowywał. Jednak cisza, spokój i dzicz to, to co bardziej do mnie przemawia.
Masz rację na górską to ona nie wygląda i jakoś mi by nie było tęskno za nią...
Sara

Post autor: Sara » 14 maja 2007, 7:58

jask pisze:Cóż, wieża przypomina trochę latarnię morską... ja moim skromnym zdaniem bym jej nie odbudowywał. Jednak cisza, spokój i dzicz to, to co bardziej do mnie przemawia.
Tak ja do mnie ale powiem tylko tyle że taką latarnię mogliby ustawić gdzieś poza górami jako punkt widokowy, np. gdzieś na wzgórzu w jakimś mieście. Tam by lepiej sprawowała swoją funkcję. A Sudety ostatnio są niszczone przez takie obiekty, wyciągi i fabryki już nawet!!!
ODPOWIEDZ