Gdzie w Sudetach?

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 sierpnia 2009, 11:47

Urlop w Sudetach zakończony, bardzo, bardzo udany, choć z problemami samochodowymi.
Dziękuję wszystkim, za cenne rady i wskazówki, których mi udzieliliście w tym wątku, a które skrzętnie wykorzystaliśmy. Nie udało się wszystkich planów zrealizować, bo nie przewidziałam, że kilka dni urlopu trzeba będzie spędzić w warsztatach samochodowych w Kłodzku (1 dzień - samochód w gorszym stanie przy odbiorze niż wcześniej) i w Świdnicy (3 dni oczekiwania na parkingu! - naprawa świetna, ale ceny - brrrrr).
Wniosek z tego tylko jeden - w przyszłym roku możecie się tam nas spodziewać! :)
Podziękowania szczególne dla pw181 Pawła i Manfreda. Cieszę się, że Was poznałam, że razem wędrowaliśmy i biesiadowaliśmy!

Relacje zamieszczę, gdy trochę chałupę i sprawy poogarniam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2010, 13:18

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż jestem na tym forum nowy!
Witam!

Mam do Was pytanie odnośnie Sudetów. W którą część Sudetów się udać, aby było co oglądać i było możliwie najmniej turystów? Poprzednio byłem w G. Stołowych i pod opisywanym względem byłem bardzo zadowolony, niestety górki małe i w parę dni wszędzie byłem. Teraz też planuję jechać na kilka dni. Oprócz tego lubię raczej krajobraz otwarty. Jeśli znacie takie miejsca to byłbym wdzięczny za odpowiedź!
Michał
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2010, 13:44

Na poczatek serdecznie zapraszamy tutaj viewtopic.php?t=4135

A co do pytania to powiedz, ile dni planujesz spedzic w Sudetach i jaki tryb łazikowania preferujesz (spokojny, sredniawy, dalekobiezny czy moze masochistyczny :) ) a napewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednie szlaki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lipca 2010, 16:59

więc tak: liczba dni to mniej więcej do 7. Tryb łażenia od spokojnego po dalekobieżny wedle skali, którą zaproponowałeś folcrum (Jeśli będzie coś tego warte to 8-9h wycieczki nie stanowi problemu, aczkolwiek ogólnie to bez zarzynania, żeby mieć czas dla siebie) Tak jak pisałem preferuję (w miarę możliwości terenu) dużo krajobrazu otwartego, ale podejść pod górę się nie boję. Ważnym elementem jest jednak by nie było zbyt wielu ludzi, jeśli wrześniowy termin będzie ku temu sprzyjający to zaczekam z wyjazdem do września (choć w Tatrach to opóźnienie terminu niewiele pomaga w tej kwestii). I co istotne wcale najważniejsze nie będzie zdobywanie szczytów, równie atrakcyjne (a może nawet i bardziej) dla mnie są torfowiska, doliny rzeczne, polany śródgórskie itp.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2010, 12:54

Jezeli chodzi o przeludnienia na szlakach, to niewiele da sie zrobic bo Sudety sa w miare oblegane, ale na szczescie nie tak jak Tatry. Najlepiej łazikowac w tygodniu od rana wtedy jest jeszcze w miare pusto na szlakach. Polecal bym w te 7 dni wybrac sie w Karkonosze i Gory Izerskie.
Powiedz jeszcze czy preferujesz jakas stala baze wypadowa czy podazasz od schronu do schronu.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 06 lipca 2010, 21:37

folcrum pisze:to niewiele da sie zrobic bo Sudety sa w miare oblegane
z tym bym polemizował. Sudety są stosunkowo rozległe i jest wiele miejsc, gdzie ludzi praktycznie nie ma - no, ale są to pasma, gdzie baza turystyczna jest skromna albo jej w ogóle nie ma.

folcrum pisze:Polecal bym w te 7 dni wybrac sie w Karkonosze i Gory Izerskie.
to są właśnie najbardziej oblegane pasma górskie - Karkonosze, wiadomo czemu, a Izerskie dzięki dogodnemu połączeniu i, co tu dużo mówić, swojemu pięknu. do tych dwóch dodałbym jeszcze Masyw Śnieżnika jako teren bardzo oblegany, zwłaszcza w weekendy
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 lipca 2010, 9:24

Jeżeli ktoś szuka spokoju w Sudetach, to proponuje Góry Kaczawskie - zero ludzi. Rudawy Janowickie. Z drugiej strony to Góry Złote i Bialskie tam również nikogo nie ma. Można też pochodzić po Górach Wałbrzyskich.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2010, 18:43

więc będę preferował raczej stałą bazę, gdyż prawdopodobnie wyjadę pod sam koniec września i już zimno może być w nocy. Będę tam raczej w tygodniu niż na weekend (np pon-pt, ew pon-sb).

PiotrekP a w Górach Kaczawskich jest jakaś skromna chociaż infrastruktura turystyczna w postaci przynajmniej jakichś agroturystyk? No wiesz, żeby załapać bazę noclegową. Bo jednak to ważne, mieć gdzie mieszkać.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 lipca 2010, 20:11

Jest tylko trzeba poszukać. Coś sprawdzę i Ci dam znać.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 07 lipca 2010, 22:48

PiotrekP pisze:Rudawy Janowickie
góry raczej oblegane
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 07 lipca 2010, 23:56

w rudawach janowickich np w schronisku szwajcarka a bylem w lipcu nie bylo duzo ludzi ,na szlakach też dosc malo ludzi bylo ale moze tak trafilem? ale na masywie snieznika jest o wiele wiecej osob ale to przez snieznik o karkonoszach nie wspomne bo tam wiele stonki :)
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 08 lipca 2010, 0:27

Proponuję Góry Złote, super widoki, mało turystów a nocleg w Lądku Zdroju.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Oscar

Post autor: Oscar » 08 lipca 2010, 12:23

robson pisze:np w schronisku szwajcarka
Co to za schronisko co piwa nie ma :zly:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2010, 16:11

dzieki wszystkim za odp! Ale dalsze sugestie mile widziane!;)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 10 lipca 2010, 12:15

"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ