Gdzie w Sudetach?

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 lipca 2009, 20:16

Manfred pisze:mógłbym polecić szlak na Skały Puchacza z Lisiej przełęczy, tuż za Karłowem ...
Można tez sie wybrać przez Niknącą Łąke na Skalne Grzyby, można też pójść w miejsca odwiedzane przez wszystkich, a więc Szczeliniec, Błędne Skały, bardzo piękne zresztą, .
Dzięki serdeczne, już drukuję! :) O takie inf. mi chodziło:)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 lipca 2009, 20:32

Gdzieś przeczytałam, ale teraz nie mogę znaleźć, że jak wcisnę cudzysłów po prawej u góry wiadomości to mogę zacytować zaznaczony fragment wiadomości. Zaznaczam, klikam na - " - , i wyskakuje inf., że muszę zaznaczyć. No a zaznaczam! O co może chodzić?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2009, 20:43

W twierdzy byłem w latach osiemdziesiątych to od tego czasu pewnie wiele się zmieniło.
A jeszcze sobie przypomniałem, swietne miejsce na nocleg w Górach Stołowych: Wambierzyce u sołtysa, można spać pod namiotem w przyczepie w domku i ewentualnie w pokojach, osobiście polecam namiot, bardzo ciekawe miejsce, gospodarz ma mini zoo i tysiące różnych starych rzeczy typu; maszyny rolnicze, monety, rowery, telewizory, radia, broń, itp. tego jest naprawdę sporo, wszystko wystawione można zwiedzać i nikt nie łazi za tobą i nie patrzy co robisz, świetna atmosfera.
Byłem w zeszłym roku wraz z moją żoną pod namiotem, cena za nocleg to 5zł od osoby, taniej nigdzie nie widziłem w naszym regionie a przy tym cisza i spokój a i gospodarstwo połozone w przepięknym miejscu, znajdę stronkę to Ci wrzucę jeśli jesteś zainteresowana.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2009, 20:46

Niestety w umiejętność cytowania u mnie jest bardzo mała, w sumie to nie wiem.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 01 lipca 2009, 20:47

JolaR pisze: Mam tylko 1 punkt, który chciałabym odwiedzić "szlakiem wspomnień" Srebrna Góra. Byłam tam przed wiekami na rajdzie studenckim. Był koniec kwietnia, my zupełnie nie przygotowani na ciągłe opady śniegu brnęliśmy w nim po kolana, przemakając do bielizny, a w twierdzy 1 elektryczny piecyk na 50 osób i wilgotna od murów pościel. Brrr .. A wewnętrzne ogrzewanie :) mocno limitowane - na kartki! Ale daliśmy radę :)
Srebrna Góra jest rzeczywiście rewelacyjna, poszczególne forty i największy z nich - Donjon to to niesamowita atrakcja.
Ale wiesz, jak będziesz w tamtych rejonach, miejsc które warto zoabczyć masz mnóstwo, jeśli poza górami interesują Cię np. zamki i inne zabytki , to gorąco polecam Opactwo w Henrykowie, zamek w Kamieńcu Ząbkowickim, Bardo, twierdza w Kłodzku... i wiele innych.
Dolny Śląsk jest bardzo fascynujący.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 lipca 2009, 20:54

Manfred pisze:W twierdzy byłem w latach osiemdziesiątych to od tego czasu pewnie wiele się zmieniło.
A jeszcze sobie przypomniałem, swietne miejsce na nocleg w Górach Stołowych: Wambierzyce u sołtysa, można spać pod namiotem w przyczepie
Byłem w zeszłym roku wraz z moją żoną pod namiotem, cena za nocleg to 5zł od osoby, taniej nigdzie nie widziłem w naszym regionie a przy tym cisza i spokój a i gospodarstwo połozone w przepięknym miejscu, znajdę stronkę to Ci wrzucę jeśli jesteś zainteresowana.
Brzmi wprost wspaniale, jasne, że mnie interesuje :) Jedziemy swoją przyczepą, czyli rozumiem, mamy wstęp tego raju :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 lipca 2009, 20:56

Gaclan pisze: gorąco polecam Opactwo w Henrykowie, zamek w Kamieńcu Ząbkowickim, Bardo, twierdza w Kłodzku... i wiele innych.
Dolny Śląsk jest bardzo fascynujący.
Dzięki Gaclan, wszystko skrzętnie notuję i będziemy wykorzystywać :)
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2009, 12:18 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2009, 21:01

Właśnie zgodzę się z Gaclan Dolny Śląsk ma wiele ciekawych i interesujących miejsc, kazdy może coś dla siebie wybrać.
W Górach Sowich są podziemne fabryki pozostałości po Niemcach Walim, Rzeczka, można też podreptac po górach, chyba Góry Sowie są na mapie Sudety Środkowe, chociaż może się myle.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2009, 21:03

O widzę, że problem cytowania został rozwiązany :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2009, 21:10

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 lipca 2009, 21:33

Manfred, czy jest tam miejsca na tyle, że nie zabraknie na naszą przyczepę (normalna wielkość), czy też lepiej zarezerwować teren? Szczerze mówiąc od razu dzwoniłam, ale nikt nie odbiera :(
Manfred pisze:O widzę, że problem cytowania został rozwiązany :)
Nie został :(. Cały czas udaje mi się zacytować cały post, później muszę kasować wszystko, oprócz tego, co chciałam zacytować. A podobno można to zrobić we fragmencie z użyciem cudzysłowa, ale nadal mi to nie wychodzi :(

I dzięki za ten adres, wygląda to rewelacyjnie, czuję, że przywiążemy się do tego miejsca :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2009, 21:49

Może zadzwoń jutro w ciągu dnia ja tak robiłem, co do miejsca to na przyczepy jest kilka stanowisk, ale dla bezpieczeństwa lepiej zadzwonić i się upewnic, poszukam zdjęć to wrzuce do albumu to bedziesz mogła to zobaczyć zawsze to troche lepiej i mozna sobie coś tam wyobraźić.
Miejsce jest świetne bo jest usytuowane blisko gór Stołowych no i jest w miarę tanio a najwazniejsze, że bardzo mili ludzie tam są.
A zapomniałem dodać, że w ciągu dnia przez to muzeum przetacza się sporo ludzi, ale nam to nie przeszkadzało bo w tym czsie byliśmy na szlku a wracaliśmy wieczorem, a wtedy już nie było nikogo no oprócz tych co nocowali.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 lipca 2009, 22:30

Gaclan pisze:
Dolny Śląsk jest bardzo fascynujący.
Manfred pisze:Właśnie zgodzę się z Gaclan Dolny Śląsk ma wiele ciekawych i interesujących miejsc, kazdy może coś dla siebie wybrać.
Myślę, że wszędzie w Polsce są fascynujące miejsca, obiekty, atrakcje, ale trzeba się nimi zainteresować, czasem "odgrzebać". No, może gdzieniegdzie mniej, gdzieniegdzie więcej.
No, ale niech Wam będzie, w końcu ten temat jest poświęcony tym rejonom :) :)
Anonymous

Pole namiotowe w Kudowie Zdroju bądź okolicach ???

Post autor: Anonymous » 02 lipca 2009, 0:54

Witam może macie jakież swoje zaufane pole namiotowe w Kudowie Zdroju bądź w oklicach :>? znalazłem taki ośrodek :
http://www.kudowa-osir.webpark.pl/
Czy ktoś może z niego korzystał i wie coś na jego temat :>?
albo jakies inne pola namiotowe gdzieś w pobliżu ;) ?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 lipca 2009, 1:42

Manfred pisze: A jeszcze sobie przypomniałem, swietne miejsce na nocleg w Górach Stołowych: Wambierzyce u sołtysa, można spać pod namiotem w przyczepie w domku i ewentualnie w pokojach, osobiście polecam namiot, bardzo ciekawe miejsce, gospodarz ma mini zoo i tysiące różnych starych rzeczy typu; maszyny rolnicze, monety, rowery, telewizory, radia, broń, itp. tego jest naprawdę sporo, wszystko wystawione można zwiedzać i nikt nie łazi za tobą i nie patrzy co robisz, świetna atmosfera.
Byłem w zeszłym roku wraz z moją żoną pod namiotem, cena za nocleg to 5zł od osoby, taniej nigdzie nie widziłem w naszym regionie a przy tym cisza i spokój a i gospodarstwo połozone w przepięknym miejscu, znajdę stronkę to Ci wrzucę jeśli jesteś zainteresowana.
To jest cytat z wątku Gdzie w Sudetach (w temacie Sudety)

Adres http://www.gory.info.pl/skansen/

Mnie się bardzo podoba, wybieram się tam wkrótce :D :D
ODPOWIEDZ