Gdzie w Sudetach?

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 11 lipca 2009, 17:58

JolaR pisze:Będziecie jeszcze?
daj znać jak się bedziecie ruszać ,może gdzieś się spotkamy , i ktoś jeszcze dołączy kto wie :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 lipca 2009, 11:05

pw181 Paweł pisze: daj znać jak się bedziecie ruszać ,może gdzieś się spotkamy , i ktoś jeszcze dołączy kto wie :)
Manfred pisze:JolaR czy dniach 25, 26. 07 będziecie w okolicach Rudaw Janowickich, Karkonoszy, wybieramy sie tam troche połazić, więc moglibyśmy się gdzieś spotkać na szlaku?
W tych dniach, o których piszesz "prawdopodobnie na pewno" będziemy w Sudetach, choć nocować mamy zamiar gdzieś bardziej na wschód (Kotlina Kłodzka). Nie mamy planu na jakieś konkretne wycieczki określonego dnia, więc jeśli Wy macie propozycję jakieś atrakcyjnej trasy, my po prostu dołączymy do Was. Jeśli znacie teren, będzie to dla nas cenne, bo my na razie wiemy tyle, co z forum i internetu.
Masz jakąś konkretną propozycję spotkania tzn. miejsce i czas? Nie znam tamtych terenów, więc ja nie potrafię nic rozsądnego zaproponować
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 lipca 2009, 11:26

Jeżeli kotlina kłodzka to Góry Stołowe. Przepiękne - Z Karłowa na Szczeliniec i dalej na Błędne Skały przez Ostrą Góre i zejście szlakiem do Pstrążnej. Jest ta wspaniały skansen. Można iść dalej do Kudowy, a po drodze Kaplica Czaszek w Czermnej.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 lipca 2009, 14:44

PiotrekP pisze:Jeżeli kotlina kłodzka to Góry Stołowe
Jola ja tez jestem za Stołowymi ,tylko może namówię Piotrka i zrobimy mniej obleganą trasę, może choćby na Czeskim Broumovie , Manfred tez może chęć wyrazi ...........znam fajne miejsce gdzie na koniec mozna posiedziec , coś zjeść i piwa się napić Pozdrawiam
ps. Może i Antek dołączy :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 lipca 2009, 18:13

Manfred pisze:JolaR czy dniach 25, 26. 07 będziecie w okolicach Rudaw Janowickich, Karkonoszy, wybieramy sie tam troche połazić, więc moglibyśmy się gdzieś spotkać na szlaku?
Manfred, czy tylko te okolice wchodzą w rachubę? Czy to co zaproponował piotrekP i pw181 Paweł mogłoby być?
pw181 Paweł pisze:
PiotrekP pisze:Jeżeli kotlina kłodzka to Góry Stołowe
Jola ja tez jestem za Stołowymi ,tylko może namówię Piotrka i zrobimy mniej obleganą trasę, może choćby na Czeskim Broumovie , Manfred tez może chęć wyrazi ...........znam fajne miejsce gdzie na koniec mozna posiedziec , coś zjeść i piwa się napić Pozdrawiam
ps. Może i Antek dołączy :)
A co Wy myślicie o propozycji Manfreda?

Panowie, my będziemy nocować w Kotlinie Kłodzkiej, ale zamierzamy odwiedzić różne rejony Sudetów. Jak już jedziemy te 400-500 km, to przejechanie 50 w tą, czy w tamtą, to żadna różnica.
Mnie by najbardziej pasowało, żebyście Wy "tamtejsi" :), zaproponowali w którymkolwiek rejonie Sudetów jakąś atrakcyjną, ale niezbyt uczęszczaną trasę. Po pierwsze dlatego, że 25, 26 to weekend, więc na popularnych szlakach będą tłumy, a po drugie - na szlaki "oczywiste" bez trudu pójdziemy sami w ciągu tygodnia, a jakichś bardziej wyszukanych możemy nie znaleźć :(
Jakbyśmy się już dogadali co do daty i miejsca, założylibyśmy wątek w Zaproszeniach - może zebrałaby się jakaś grupka i byłby to taki "podzjazd sudecki" :D :D

Dobrze gadam?
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 lipca 2009, 19:01

JolaR pisze:może zebrałaby się jakaś grupka i byłby to taki "podzjazd sudecki"
JolaR pisze:Dobrze gadam?
Pewnie że dobrze gadasz ,ja juz Broumov zaproponowałem tam powinno byc w miare cicho i spokojnie , ale poczekajmy na inne propozycje :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lipca 2009, 21:20

Broumov wydaje się bardzo ciekawą propozycją, nigdy tam też nie byłem, w Górach Stołowych a konkretnie w Wambierzycach planujemy być od 31.07 do 10.08 (urlop) natomiast 25 .07 to tak sobie planowaliśmy mały wypad w Rudawy czy gdzieś w poblizu, ale jakby jakiś miał się odbyć "podzjazd" sudecki to czemu nie.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 lipca 2009, 22:49

pw181 Paweł , to uściślij tę trasę do Broumova - skąd-dokąd i przez co? Podamy w zaproszeniach. Interesuje mnie jeszcze jak wrócimy do bazy? (Bo domyślam się, że degustacja piwa jest nieodzowna :D )
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 lipca 2009, 23:01

JolaR pisze:pw181 Paweł , to uściślij tę trasę do Broumova
Jola poczekamy do poniedziałku i jak nie będzie innej propozycji założymy nowy temat w zaproszeniach na wspólny wypad .Co do trasy na Broumovskich stenach , wybiorę coś fajnego :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 lipca 2009, 23:04

pw181 Paweł pisze:Jola poczekamy do poniedziałku i jak nie będzie innej propozycji założymy nowy temat w zaproszeniach na wspólny wypad .Co do trasy na Broumovskich stenach , wybiorę coś fajnego :)
Myślę, że my wyjedziemy już we wtorek, nie jestem pewna, czy dopadnę gdzieś neta i mogę nie być na bieżąco. Pozostanie kontakt telefoniczny.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2009, 6:56

JolaR, piękne zdjęcia szczególnie te z Bieszczad, oj dawno tam nie byłem a tam jest tak cudownie.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 18 lipca 2009, 12:37

Manfred pisze:JolaR, piękne zdjęcia szczególnie te z Bieszczad, oj dawno tam nie byłem a tam jest tak cudownie.
Dzięki Manfred, no to uderzaj w Bieszczady wkrótce :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2009, 12:59

Niestety w tym roku nie damy rady, zostaniemy w Górach Stołowych zresztą też ciekawych.
Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2009, 13:06

Zdjęcie "Piorunochron" rewelacyjne, ale się uśmiałem.
ODPOWIEDZ