Korona Sudetów

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Gaclan

Post autor: Gaclan » 26 kwietnia 2009, 6:45

pw181 Paweł pisze:
Mi to lata ale chetnie bym kupił taką ksiązeczkę dla mojego 6 cio miesięcznego psa który wlazł juz na Waligórę (wejscie zimowe ) Wielką Sowe (wejscie zimowe) oraz Śnieżkę (wejście jubileuszowe ) , i juz się ślini o więcej :D

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, z tego co mi jest wiadomo to z tej książeczki korzystają ludzie, nie chcesz nam chyba napisać, że w waszym układzie pies pełni nadrzędną rolę :lol:

Ps. Za pewne wiesz, z każdą wyprawę dobrze jest sobie udokumentować, nie mówię tu o zdobywaniu kolejnych odznak itp., ale po prostu dla własnej satysfakcji i porządku. Oczywiście nie mam nic przeciwko abyście Twój pies i Ty robili to w zeszycie, notesie czy nawet na papierze toaletowym, lub też nie robili tego w ogóle. Powiedz mi tylko, co Ty masz do tych książeczek PTTK?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 26 kwietnia 2009, 7:03

Książeczkę można kupić w PTTK na Rynku, wejście obok knajpy PRL, na trzecim piętrze miłe Panie sprzedają za jedyne 2,50 od sztuki.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 26 kwietnia 2009, 8:05

PiotrekP pisze:Jak będę we Wrocławiu w poniedziałek to mogę Ci kupić książeczkę.
OK. a na jakimś spotkaniu lub przy okazji mi ją przekażesz. Dzięki za przysługę.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 26 kwietnia 2009, 8:48

Gaclan pisze:waszym układzie pies pełni nadrzędną rolę :lol:
Wołał bym bardziej np. partnerską :)
Gaclan pisze:co Ty masz do tych książeczek PTTK?
nigdzie nie napisałem że coś do niej mam , bardziej by pasowało że jej nie mam (książeczki ) :D

ps. Bez urazy, sorki że się wtrąciłem w tym temacie macie racje to Wasza sprawa a mi nic do tego :zoboc:
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Korona Sudetów

Post autor: PiotrekP » 27 kwietnia 2009, 10:03

Witam od soboty zaczeliśmy powoli kompletować szczyty do korony Sudetów. W sobotę byliśmy w Rudawach Janowickich i oczywiście Skalnik, tam nic nie ma tylko pozostałość po słupie betonowym. Więcej jest na Małej Ostrej jest tam taras widokowy, z niego widać całą panoramę Karkonoszy. Widoki wspaniałe.
W niedzielę kolejne szczyty to Waligura z ostrym podejściem żółtym szlakiem. Zejście do Andrzejóówki i szybka ewakuacja na kolejny szczyt to Borowa to kolejne ostre podejście czerwonym szlakiem od dworca PKP Wałbrzych Główny. To są może niskie górki ale podejścia na te stożki wymagają kondycji. Szlaki poprowadzone są po lini prostej na góre. Na Borowej mała polanka, ławką i kamieniem geodezyjnym. Widoków ze szczytu nie ma teren zaleśiony. Widoki są tylko po drodze. Z jednej strony na Wałbrzych z drogiej na posmo gór Sowich i Wielką Sowe.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Oscar

Post autor: Oscar » 01 maja 2009, 13:44

PiotrekP pisze:widać Śrenicę, machałem naszym co byli na Śrenicy
Poważnie jest taka góra w Sudetach czy tu chodzi o Szrenicę ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 01 maja 2009, 18:28

Przepraszam, masz racje, tu chodzi o Szrenice. Nie mam pojęcia jak ja to napisałem, to jest poważny błąd.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
savrad

Post autor: savrad » 02 maja 2009, 7:44

Norbert124 pisze:
savrad pisze:Zamówiłem sobie mailem książeczkę KS w Wrocławskim PTTK
Jak zamówić tą książeczkę?
Witam. Jak jeszcze jej nie masz to po prostu napisz maila do ich biura
http://www.pttk.wroclaw.pl/main/menupl.html
z prośbą o przesłanie takiej książeczki i prześlą ci pocztą razem z faktura na kwotę 4,90 zł. Po tygodniu miałem już w domu :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 maja 2009, 10:15

Witam
Kolejne szczyty do Korony Sudetów zaliczone. W czasie weekendu byliśmy w Górach Kaczawski, Wabrzyskich i w Górach Bardzkich. Mogę zamieścić relecje z wycieczek, tylko nie wiem w którym temacie to umieścić. Szlaki piękne i co najważniejsze kompletny brak ludzi. Wczoraj przez 7 godzin wędrówki spotkaliśmy 4 osoby na szlaku. Częściej można spotkać zaskrońce i sarny niż ludzi.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 04 maja 2009, 10:17

savrad pisze:Witam. Jak jeszcze jej nie masz to po prostu napisz maila do ich biura
Już mam, PiotrekP kupił mi jak był we Wrocku. Dzięki za informację :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 10:19 przez Norbert124, łącznie zmieniany 1 raz.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 04 maja 2009, 10:19

PiotrekP pisze:Mogę zamieścić relecje z wycieczek, tylko nie wiem w którym temacie to umieścić.
Zakładasz nowy temat w dziale "Relacje z wypraw".
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 09 marca 2010, 20:12

Pragnę poinformować szanowynch kolegów, że udało mam się zdobyć i potwierdzić zdobycie Korony Sudetów. Na liście zdobywców jesteśmy pod nr 325 i 326.
Norbert124 pisze:oraz lista osób, które ja zdobyły,(chcę być na niej)

http://www.ktg.wroclaw.pl/zdobywcy_korony.pdf
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 marca 2010, 20:23

PiotrekP pisze:Pragnę poinformować szanowynch kolegów, że udało mam się zdobyć i potwierdzić zdobycie Korony Sudetów
No to chyba czas na jakąś koronę na głowę! ;)

Gratuluję Wam serdecznie! :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

To jaka następna? I dlaczego tu żadnych relacji ostatnio nie widzieliśmy?
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 09 marca 2010, 20:38

Piotrku,Dorotko serdecznie gratuluję zdobycia Korony Sudetów :brawo: :brawo: :brawo: no i pewnie Funia była z Wami na każdej wyprawie to dla niej też wielkie :jupi: :jupi: :jupi:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 09 marca 2010, 20:46

Piotrze i Dorotko wielkie gratulacje :) :brawo:
ODPOWIEDZ