Strona 1 z 1

karkonosze w 2 dni zimą

: 28 marca 2018, 23:02
autor: andrzejwigin
Witam. Planuję wyjechać na najbliższy weekend do Karpacza. Słabo znam Karkonosze (chodzę głównie po Tatrach) i nie orientuję się za bardzo jakie szlaki są pozamykane, jakie trasy lepsze na gorszą pogodę. Zamiast wynajdować koło na nowo :) proszę o pomysły jak najbezpieczniej sobie zaplanować chodzenie. Jednego dnia chcę zrobić Śnieżkę, drugiego może Szrenica ale tu już dowolność. Odpada nocleg w schroniskach więc start / koniec w Karpaczu. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Re: karkonosze w 2 dni zimą

: 30 marca 2018, 18:01
autor: PiotrekP
Na Śnieżkę w zimie można wejść najlepiej i bezpiecznie od Świątyni Wang przez Samotnię. Powrót przez Czarny Grzbiet i w zależności od czasu można iść dalej prze Jelenkę do Przełęczy Okraj i powrót do Karpacza. Szlak czerwony od Białego Jaru jest zamknięty. Wszystkie informacje o zamkniętych szlakach znajdziesz na stronie GOPR'u lub KPN.
http://kpnmab.pl/zamkniete-szlaki-1599/n
Jeśli chodzi o Szrenicę to z Karpacza będzie to długa wycieczka, na czas zimowy raczej nie polecam. Lepiej będzie można przejść do Przełęczy Karkonoskiej i powrót przez Słonecznik i Pielgrzymy do Karpacza.