Pilsko - jakim szlakiem?

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Pilsko - jakim szlakiem?

Post autor: Anonymous » 09 września 2012, 20:01

Witam!

Mam pytanko o szlaki na Pilsko. Byłem tam tysiące razy na nartach, jednak nigdy nie wszedłem pieszo (aź wstyd się przyznać :) ). Jakim szlakiem najlepiej wejść?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 09 września 2012, 20:10

Jeśli chodzi ci o wejście od samego "dołu" to proponuje ci z Korbielowa iść niebieskim na przełęcz Przysłopy, dalej czarnym przez Malarkę, następnie zielonym na Miziową i dalej na Pilsko standardowo wejście żółtym, a zejście czarnym. A zejście do Korbielowa proponuje żółtym. Ta trasa jest trochę dłuższa niż standardowo, ale moim zdaniem o wiele przyjemniejsza i malownicza. Po drodze ładne hale Malarka, Jodłowcowa, Górowa...
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 09 września 2012, 20:13

Od schroniska na Hali Miziowej polecam podejście szlakiem żółtym. A do schronu można się dostać z Korbielowa, Sopotni, przejścia granicznego na przełęczy Glinne i od strony Rysianki. Zależy skąd będziesz startował.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2012, 20:14

Serdeczne dzięki za odpowiedź!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2012, 20:31

Najprawdopodobniej zacznę z granicy. Jakii szlak stamtąd prowadzi?
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 09 września 2012, 21:03

Z granicy, czyli przeł. Glinne najlepiej iść słowackim szlakiem niebieskim, którym dojdziesz na sam szczyt. Będzie to jednak polski wierzchołek, na ten właściwy - słowacki musisz jeszcze 10 min. podreptać szlakiem zielonym wśród gęstej kosodrzewiny. Obowiązkowo :)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 września 2012, 22:16

Adaś zapraszam do Działu "Przedstaw się..."
Taka forumowa tradycja
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 09 września 2012, 22:22

Adaś ja jednak polecam to, co napisał Rafał, czyli z Korbielowa przez Przeł. Przysłopy, bardzo malowniczy szlak, a na początku przy drodze będziesz mijał duży pensjonat czy to może nawet ośrodek wypoczynkowy, może tam zostaw auto, zapytasz na recepcji, to pewnie pozwolą (może za dodatkową opłatą). Zejście z Miziowej fajnie żółtym. No i obowiązkowo przejście (max 5 min.) na słowacki szlak, dużo rozleglejsze widoki.
Możesz obejrzeć przebieg szlaku w mojej galerii, link pod spodem ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
ODPOWIEDZ