Gorce start z Rabki (pytanie jak obrać trase na 5 dni i co warto zobaczyć).

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Gorce start z Rabki (pytanie jak obrać trase na 5 dni i co w

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2012, 12:21

Cześć wszystkim!
Zaczynamy przygody z górami,jest nas 4 w zespole i planujemy wyjście na ok 4 - 5 dni,startujemy z Rabki kierunek gorce i tu moje pytanie do doświadczonych:

- Gdzie warto iść i co warto zwiedzić w ciągu tych 5 dni?

- Jakie obrać trasy by się zmieścić w tych 5 dniach a zajść daleko?

Byliśmy już w tamtych okolicach ale tylko 1 dniowy wypad bez plecaków i wtedy się okazało że byliśmy w stanie iść naprawdę daleko lecz brak sprzętu zmusił nas do powrotu gdyż nie spodziewaliśmy się że będziemy chcieli iść dalej.

Co możecie nam doradzić?
Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 08 lutego 2012, 15:36

Mogę zaproponować;
1. Rabka, czerwonym szlakiem wyjście na Maciejową, dalej Stare Wierchy, następnie Obidowiec, Turbacz. Wyjście tak zaplanować by załapać się na zachód słońca na Turbaczu. Przybliżony czas przejścia tej trasy to ok.16 km, czas ok.5 godz. Należy pamiętać, że idziecie w zimowych warunkach i trzeba pamiętać o tym, że czas może się wydłużyć.
2. Turbacz- Polana Gabrowska-Kiczora-Rąbaniska-Przełęcz Knurowska-Lubań cały czas czerwony szlak. Zejście do Krościenka też czerwonym szlakiem. Czas przejścia to ok.7 godz. i ok.22 km.
3. Krościenko zielonym szlakiem na Sokolicę, potem niebieskim na Szafranówkę- Durbaszkę- Wysoką, następnie zejście zielonym do Wąwozu Homole i potem Jaworek. Tutaj należy zjechać busem do Szczawnicy. Czas przejścia to ok. 7 godz. i ok.20 km.
To tyle z mojej strony na razie. Dalsze planowanie wycieczki możesz rozpocząć ze stroną;
http://www.szlaki.net.pl/index.php
przydatne info.
Moje propozycje są takie luźne, a sam możesz wybrać to co Ci będzie odpowiadać.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lutego 2012, 18:19

HalinkaŚ pisze:Należy pamiętać, że idziecie w zimowych warunkach i trzeba pamiętać o tym
Wyprawa dopiero we Wrześniu,ale lubimy z góry mieć wszystko zaplanowane dlatego już się dowiaduję co i jak.

Dziękuję za linka,bardzo przydatny!

A tak przy okazji.
Chcemy całą czwórką wejść do GPN,jak to dokładnie wygląda z tym przewodnikiem?Dotyczy to grup do 10 osobników czy powyżej 10? :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 9:44

STIG pisze:...
A tak przy okazji.
Chcemy całą czwórką wejść do GPN,jak to dokładnie wygląda z tym przewodnikiem?Dotyczy to grup do 10 osobników czy powyżej 10? :kukacz:
:spoko: wchodzcie smialo, byle szlakiem lub oznakowana sciezka, na ten moment przewodnikiem sie nie przejmujcie... skad w ogole przyszlo Ci na mysl takie pytanie? :oczynoela:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 10:37

W 5 dni to można Gorce przejść wzdłuż i wszerz ;)

W innym wątku pytasz o miejsca pod namiot. Określ może jak chcecie nocować - namiot/schron - bo to też ważne przy planowaniu marszuty.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 10:50

taki1gość pisze:W innym wątku pytasz o miejsca pod namiot. Określ może jak chcecie nocować - namiot/schron - bo to też ważne przy planowaniu marszuty.
Tylko namiot :D
Rozglądam się już za dobrym namiotem w tym celu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 11:26

Gdybym to ja ruszał w Gorce z namiotem wybrałbym taką marszutę:

1. Rabka - Turbacz (nocleg przy schronisku)
2. Turbacz - Kudłoń - Rzeki - Gorc (nocleg na polanie pod Gorcem obok bacówki)
3. Gorc - Polana Przysłop- Polana Jaworzyna Kamienicka - Turbacz (nocleg przy schronisku)
4. Turbacz - Lubań (nocleg na terenie bazy namiotowej)
5. Lubań - Krościenko (stąd powrót przez Nowy Targ albo Kraków do domu ;))

Trasy niezbyt długie i spokojnie do zrobienia. Przy tym wszystko co w Gorcach trzeba zobaczyć i przy dobrych warunkach pogodowych niesamowite widoki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 11:54

Dziękuję za radę.
Przyda się na pewno.
Urzekły nas tamte tereny dlatego chcemy wrócić,a do tego pasjonuje mnie fotografia więc będzie co pstrykać,mam w zamiarze uchwycić jakąś ciekawą faunę gorców oraz jako miłośnicy lotnictwa z kolegą mamy zamiar udać się do miejsca gdzie rozbił się B24.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 09 lutego 2012, 12:11

STIG pisze:Dotyczy to grup do 10 osobników czy powyżej 10? :kukacz:
dotyczy to grup zorganizowanych, a wy taką nie będziecie. W dodatku w myśl ustawy to organizator jest odpowiedzialny za wynajęcia przewodnika, nie członkowie grupy - a że u was organizatora nie ma, więc nie ma też obowiązku
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2012, 0:28

Dziękuję wszystkim za pomoc,za rady.
Dzięki wam sporo się dowiaduję o górach i moja skromna wiedza z każdym dniem rośnie.
Oczywiście po powrocie zamieszczę relację zarówno tu jaki i na YT,mam w planie zrobić kronikę z wyprawy.

Pozdrawiam wszystkich!
Kamil. :D
Anonymous

GSB - Start z Rabki ( co zabrać,jak dobrać sprzęt,prowiant i

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2012, 9:28

Cześć to znowu ja :D

Jak już pisałem w poprzednich postach,planujemy wypad w czterech GSB startując z Rabki i przez 5 lub 6 dni pokonać jak najwięcej (noclegi tylko pod namiotem),jeśli pogoda zezwoli to na dłużej wyjdziemy gdyż urlop wrześniowy planujemy na 14 dni.

I tu moje pytania do doświadczonych o sprzęt,ubiór,prowiant.
Co zabrać na tą wycieczkę?
Jak dobrać?

Może zacznę od napisania co ja postanowiłem wybrać.

SPRZĘT:
- Namiot wybrałem EASY CAMP SPIRIT 400 4 osobowy z przedsionkiem na plecaki.
- Zamiast karimaty natrafiłem na materac samopompujący,waga i rozmiary są takie same prawie jak karimaty. czy warto?
- Wiadomo przybory do gotowania.
- Naboje gazowe do kuchenki oczywiście wkręcane i tu pytanie na ile średnio starczy jeden nabój przy 4 osobach?jaką poj radzicie?
- Apteczka wiadomo,wraz z kocem termicznym.
- Nóż dobry także podstawa.
- Latarki czołówka oraz zwykła.
- Kompas,mapy,przewodniki.
- Śpiwory,jakie doradzacie na wrześniowe dni?
- Folie na plecak.
- Pojemniki na wodę czy polecacie jakieś,czy po prostu można się obejść bez nich?
- Krzesiwo.

Czy jakieś jeszcze rzeczy dodatkowo zabieracie jeśli chodzi o sprzęt?

PROWIANT:
I ty pytanie co zabieracie z prowiantu?
Wiadomo ze przede wszystkim zalewane wrzątkiem.
Ale czy coś jeszcze możecie doradzić?

ODZIEŻ:
- Buty,jakie polecicie początkującym na GSB (nie za drogie na początek)?
Wiadomo że poza kostkę.
- Polary,czytałem na ten temat ale wiem że polar nie oddycha i trzyma pot więc nie jestem pewny co do tej rady.
- Kurtka,jaką wybrać i na co zwrócić uwagę,na wrzesień chyba nie musi być za gruba?
- Spodnie chyba bojówki najlepsze nie krępujące ruchów,a do tego dużo kieszeni?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 10 lutego 2012, 10:58

STIG ponieważ utworzyłeś dwa takie same tematy (chodzi o treść), i to w dwóch różnych Działach - połączyłem je podpinając post z nowego tematu ("GSB...") pod ten już wcześniej istniejący.
:spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2012, 14:47

Królik pisze:STIG ponieważ utworzyłeś dwa takie same tematy
Dziękuje i zarazem przepraszam za kłopot,nie pomyślałem o tym.
:oops:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 10 lutego 2012, 14:51

STIG pisze:- Śpiwory,jakie doradzacie na wrześniowe dni?
planujesz już wypad na wrzesień? :oczynoela:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lutego 2012, 15:29

Pudelek pisze:planujesz już wypad na wrzesień? :oczynoela:
Tak,lubię mieć wszystko z góry zaplanowane,do tego wszyscy pracujemy więc już planujemy by razem mieć urlopy.
Później na ostatnią chwilę może być ciężko.
ODPOWIEDZ