Węgierska Górka - Rysianka - Rajcza

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

ciapek_89

Węgierska Górka - Rysianka - Rajcza

Post autor: ciapek_89 » 20 sierpnia 2007, 0:53

gotowe

Witam :) Chciałbym sie w przysżłm tygodniu wybrac w góry, a jako ze pierwszy raz wybieram sie w beskid Zywiecki to chciałbym sie poradzić w pewnej kwesti .. Droga jaką sobie upatrzyłem prowadzi czerwonym Szlakiem z Węgierskiej Górki na Hale Rysianke a powrót zółtym szlakiem z Rysianki do Rajczy .. Chciałbym sie dowiedziec ile mniej wiecej czasu zajmie taka wędrówka i jakiej trudność sa owe szlaki :) Z góry dziekuje za pomoc i do zobaczenia na szlaku :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2007, 18:03

Ładna trasa ale ja bym ci proponował coś takiego - Od Korbielowa żółtym lub zielonym szlakiem na Miziową czas - 1:40h następnie wchodzisz na Pilsko 20m - następnie czerwonym szlakiem na Rysianke 2h - i z rysianki do rajczy 4h.

Zaliczysz Pilsko i sądzę że Trasa jest Bardziej urokliwa w widoki i nawet czasowo jest ok. Ja tak już kilka razy szedłem na 1 dzień.

Ale to tylko moja sugestia.
ciapek_89

Post autor: ciapek_89 » 20 sierpnia 2007, 18:06

Myślałem o trasie prowadzącej przez Pilsko, jednak moim a raczej naszym bo jade ze znajomymi jest dojazd .. nie mamy zadnego dogodnego połaczenia ani autobusem ani pociagiem zeby włączyć w wycieczke Pilsko .. Ale nic straconego :) Jestem pewien ze to nie bedzie moja ostatnia wycieczka w Beskid Żywiecki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2007, 18:08

A skąd Jedziecie ??
ciapek_89

Post autor: ciapek_89 » 20 sierpnia 2007, 23:04

Z Zabrza mamy pociąg do Węgierskiej Górki z przesiadką w Katowicach ..
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 21 sierpnia 2007, 10:29

ciapek_89 pisze:Z Zabrza mamy pociąg do Węgierskiej Górki z przesiadką w Katowicach ..
Możesz więc zaliczyć Pilsko w następujący sposób:
- wysiadacie z pociągu w Żywcu, idziecie na dworzec PKS /naprzeciwko dworca PKP/ jedziecie PKSem do Korbielów Granica lub Korbielów Kamienna
rozkład jazdy PKS Żywiec - Korbielów:

Korbielów Granica "D"
6:50 U; 9:20 U; 12:50 U; 14:35 CUn; 17:40 U; 19:10 fn5

Korbielów Kamienna
5:00 F; 5:55 Fb; 10.25 U; 11:00 F; 11:40 U; 13:30 S; 14:35 Fn; 15:20 U;
16:55 F; 19:15 Fn; 19:55 Un; 22:30 Un

http://www.pks.zywiec.pl/index.php?t=akt&id=59

Wysiadacie w Korbielowie na przystanku przy Pensjonacie u Kuby /chyba końcowy przystanek, ale pewny nie jestem/ i szlakiem zielonym 2godz. na Halę Miziową. Z Hali szlakiem żółtym 25 min. i PILSKO. Z Pilska powót na Mmiziową 20min. i z Miziowej szlakiem w 2godz., przez Trzy Kopce na Rysiankę. Z Rysianki do Rajczy żółtym ok.3godz.

Udanej Wyprawy Życzę,
Pozdro.
ODPOWIEDZ