Lackowa - fakty i mity

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Gaclan

Lackowa - fakty i mity

Post autor: Gaclan » 17 sierpnia 2007, 15:27

gotowe

Cześć
Powiedzcie, czy ktoś z was zaliczył ten szczyt? Jesli tak to napiszcie czy to prawda, że ta góra jest tak trudno dostępna. Ja bardzo bym chciał wybrać się na tę górę w przyszłym roku i chcę się "przygotować" jak do każdej wyprawy.
Z wszlekich opisów wynika że mimo stosunkowo niedużej wysokości, jej zdobycie wymaga dużego wysiłku.
Jak ktoś ją zdobywał to niech się podzieli wrażeniami
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 sierpnia 2007, 16:13

Si of course byłem na niej kilka razy i jest to piękny, choć niemal w całości zalesiony szczyt - widoki są tylko na podejściu od zachodu, ale najsłynniejsze jest własnie owo podejście - jak wielu mówi tj. największa w Karpatach Polskich "sciana" na wschód od Tatr i Pienin - można iśc od Hut (z zachodu) lub z Wysowej (od wschodu). A najlepiej połączyć to w kilkudniową wycieczkę od Krynicy - przez Lackową, Dalej Wysowa i w kierunku Regetowa, Zdyni, Bartnego (Muzeum Sztuki Cerkiewnej), Magura Wątkowska - z b. miłym schronikiem i rez. skałkowym Kornuty - ot tyle choćby na początek
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 sierpnia 2007, 9:51

Tyle razy jestem w Krynicy służbowo, że następny wyjazd muszę zaplanować tak by zahaczyć o weekend i pofatygować się na Lackową.
Dzięki za wskazówki pawelk
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 sierpnia 2007, 13:11

pawelk pisze:Si of course byłem na niej kilka razy i jest to piękny, choć niemal w całości zalesiony szczyt - widoki są tylko na podejściu od zachodu, ale najsłynniejsze jest własnie owo podejście - jak wielu mówi tj. największa w Karpatach Polskich "sciana" na wschód od Tatr i Pienin - można iśc od Hut (z zachodu) lub z Wysowej (od wschodu). A najlepiej połączyć to w kilkudniową wycieczkę od Krynicy - przez Lackową, Dalej Wysowa i w kierunku Regetowa, Zdyni, Bartnego (Muzeum Sztuki Cerkiewnej), Magura Wątkowska - z b. miłym schronikiem i rez. skałkowym Kornuty - ot tyle choćby na początek
Wielki dzięki pawelk za tak obszerny opis.
ODPOWIEDZ