Beskid Żywiecki na 1 dzień

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Beskid Żywiecki na 1 dzień

Post autor: Anonymous » 24 maja 2011, 16:56

Witam zastanawiam się nad 1 dniową trasą w beskid żywiecki. Najlepiej coś od stacji pkp pociągu jadącego na zwardoń macie jakieś pomysły?

mam jeszcze jeden pomysł: beskid śląski: zaczynam czarnym na przysłop, potem czerwonym na baranią i niebieskim schodzę do czarnej. Ma ktoś jakiś link do strony z busami od wisły (wisły uzdrowisko lub innej ważne żeby było przy pkp) do czarnej? jak oceniacie schronisko na przysłopie? można tam dobrze zjeść? jak wypada w porównaniu do schroniska na przegipku?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 maja 2011, 19:19

Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 24 maja 2011, 19:20

Ja wolę chodzić w odwrotnej kolejności...do Wisła Czarne Fojtula było dużo kursów PKS ale teraz kiedy dworzec sprzedali to już nie wiem :(
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 24 maja 2011, 19:28

KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2011, 19:52

dzięki :8) a co z tym dworcem??
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 maja 2011, 20:31

BarteX dworzec znajdziesz tu:
viewtopic.php?p=165246#165246
:twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2011, 11:11

ja mam takie 1 pytanie odnosnie Baraniejchce wejsc na nia niebieskim od wisly czarnej a wrocic czarnym. Ciezko podejsc tym niebieskim? bo patrzac po mapie hipsometrycznej tam jest prawie pionowo..
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 26 maja 2011, 12:42

Podejście jest ok. W wyższych partiach szlak trawersuje zbocze więc moim zdaniem idzie się całkiem przyjemnie tym pięknym lasem... chyba jedynym takim w Beskidzie Śląskim :(
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2011, 12:46

tak się zastanawiam pomiedzy tym a szlakiem na hale lipowska od rajczy zoltym. Gdzie jest bardziej malowniczy szlak gdzie można dobrze(a to ważne) zjeść i popodziwiać widoki?? :D
:D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2011, 20:13

BarteX pisze: a szlakiem na hale lipowska od rajczy zoltym
Polecam ten szlak, jeden z najładniejszych w zachodniej części Beskidu Żywieckiego.Nie wiele lasu a tym samym wiele widać. Zwłaszcza w górnym odcinku widoki malina.Osobiście wolę nim schodzić bo łatwiej podziwiać widoki, a jest długi i żmudne podejście. W schronisku na Hali Lipowskiej godny polecenia jest placek z gulaszem - pycha. Z Lipowskiej cofnąć się kawałek do zielonego szlaku na Halę Boraczą ( w schronisku jedzonka też nie do pogardzenia ) i dalej niebieskim przez Prusów do Węgierskiej Górki gdzie czeka pociąg.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2011, 9:01

jest tez inna propozycja: z Rycerki Koloni niebieskim na przegibek, potem czerwonym na wielka racze i zoltym z powrotem
ODPOWIEDZ