Beskidzki debiut

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 04 grudnia 2011, 13:40

Dżola Ry pisze:3. Po wjeździe/wejściu na Czantorię - czy dojście na szczyt jest bardzo strome? A szlak z Wielkiej na Małą Czantorię?
w tej kwestii służę pomocą :) szlak łatwy a jeśli chodzi o narciarzy,owszem są(jeżeli byście wchodzili lub schodzili z Ustronia P. na Wielka-jest wyciąg a na szczyt już potem nie jest trudno dojść) ale szlak biegnie skrajem lasa a nartostrada ta ,którą my schodzimy,biegnie obok.Parę zdjęć ale robionych idąc z Małej na Wielką:
1 idziemy z Małej na Wielką.
2 trochę dalej :)
3 jeszcze dalej,charakterystyczne miejsce,ścieżki się rozchodzą w lewo Polska ,w prawo Czechy.
4 na Polanie Stokłosica,można tam zwiedzić Sokolarnię i podziwiać Ustroń.
5 teraz schodzimy nartostrada ale szlak biegnie skrajem lasu,po prawej stronie-dosyć stromo.
Jeśli się wybierzecie ta trasą to z Małej można zejść Żółtym,łagodniejszy niż Czarny,a potem dostać się do Polany,jednak nie wiem ile trzeba by iść?!
Załączniki
Kopia SDC13527.JPG
(39.37 KiB) Pobrany 1030 razy
Kopia SDC13520.JPG
(36.34 KiB) Pobrany 1030 razy
Kopia SDC13515.JPG
(37.51 KiB) Pobrany 1030 razy
Kopia SDC13513.JPG
(37.32 KiB) Pobrany 1030 razy
Kopia SDC13512.JPG
(37 KiB) Pobrany 1030 razy
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 04 grudnia 2011, 13:59

Dzięki Tilia - ładny szlak! Taki "przestronny" ;) :)

Tilia pisze:Jeśli się wybierzecie ta trasą to z Małej można zejść Żółtym,łagodniejszy niż Czarny,
dzięki, jeśli tam wylądujemy, pójdziemy żółtym :)
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 04 grudnia 2011, 14:00

Dżola Ry na Szyndzielnię od strony Bielska każdy szlak biegnie lasem, więc widoków nie uświadczy niestety.
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 04 grudnia 2011, 14:46

poleciłabym również szlak Wisła Głębce-Stożek-Soszów-Czantoria lecz to może być zbyt uciążliwe(to ostatnie podejście na Czantorię),dla męża,ale można zejść Czarnym,kawałek przed Przeł.Beskidek w prawo,do Jawornika.Szłam tam zimą i dałam rady więc nie może być trudny:).tutaj jest relacja Michała,bo z nim wtedy tam byłam,tylko zdjęcia chyba się nie otwierają a ja ich nie mam już w komputerze.
viewtopic.php?t=5218
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 04 grudnia 2011, 18:26

Dzięki wszystkim za cenne informacje, klaruje mi się już co nieco :)

I czekam jeszcze na ewentualne inne opcje. :kukacz:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 04 grudnia 2011, 18:49

Dżola Ry pisze: I czekam jeszcze na ewentualne inne opcje. :kukacz:
Mimo, że bronisz sie trochę przed Pieninami, to szczerze polecam właśnie Małe Pieniny. Wjazd kolejką na Palenicę, gdzie co prawda przy sprzyjających warunkach będzie sporo narciarzy, ale na Szafranówkę jest dosyć blisko. Później już piękny, widokowy szlak grzbietowy w kierunku Durbaszki i dalej "rowerowym" szlakiem do Jaworek.
W Szczawnicy mogę polecić miły pensjonacik :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 04 grudnia 2011, 18:52

Co do Skrzycznego. Ja proponuję szlak z Przełęczy Salmopolskiej właśnie na Skrzyczne (przez Malinowską Skałę). Zjazd może być kolejką. Nie jest to trudny szlak.
Bardzo widokowy szlak https://picasaweb.google.com/1181141284 ... /Skrzyczne#

Dalej może być właśnie Czantoria, wjazd kolejką i później można iść czerwonym w kierunku Wisły. Widoków trochę mniej niż w/w wersji ale też ciekawie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 grudnia 2011, 18:56

Ludzie, bierzcie pod uwagę, że jak spadnie śnieg, który będzie mokry, to te szlaki w większości będą nieprzetarte.
I czasy przejść drastycznie wzrosną.

I bierzcie pod uwagę nartostrady i trasy zjazdowe, które wymieniane są przez Was jako propozycje, ale zimą są zamknięte dla pieszych bądź są użytkowane przez tłumy narciarzy.

:roll:


Z całym szacunkiem, ale w mokrym, kopnym śniegu to można się wykończyć nawet na maleńkiej górce. Opcjowałbym więc za drogami "dojazdowymi" bardziej.


teraz jest tak jakoś bezśnieznie, ale wszystko się może zmienic...
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 04 grudnia 2011, 19:07

Szlak, o którym piszę, kiedy szedłem nim parę lat temu pewnego styczniowego dnia był pięknie przetarty skuterem śnieżnym. Może tak jest każdej zimy ?
Niestety na szlaku Stożek-Czantoria zapadałem się po kolana :( .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 04 grudnia 2011, 20:17

Niestety na szlaku Stożek-Czantoria zapadałem się po kolana
a mi tą trasę nawet lepiej się szło zimą,tzn.końcem lutego,niż w słoneczny,czerwcowy dzień! jak kogo ale mnie bardziej wykańcza upał.oczywiście w mokrym śniegu to każdy wie ,że idzie się jakby po pas w wodzie :) ale w piękny mroźny dzień to przyjemność.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 04 grudnia 2011, 21:14

sokół pisze:Ludzie, bierzcie pod uwagę, że jak spadnie śnieg, który będzie mokry, to te szlaki w większości będą nieprzetarte.
sokół, jak spadnie śnieg, to weźmiemy to pod uwagę, ocenimy rodzaj śniegu i grubość warstwy i takie tam ;) i oczywiście uwzględnimy w swoich planach :) Oceny tras będziemy dokonywać na bieżąco i ewentualnie pytać tutaj jak jest w danym momencie.
Chodziłam trochę zimą w różnych warunkach i dam sobie z tym radę, jak sądzę ;) .

Darek pisze:Mimo, że bronisz sie trochę przed Pieninami, to szczerze polecam właśnie Małe Pieniny.
Nie bronię się, broń Boże, ale wydaje mi się, że oprócz kolejki na Palenicę innej nie ma w pobliżu (mogę się mylić). Trasą o której piszesz szłam częściowo (w przeciwną stronę) w tamtym roku w zimie i mnie zachwycała - zgadzam się :) Ale jakie masz propozycje na inne dni?
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 05 grudnia 2011, 19:22

W pobliżu jest jeszcze wyciąg w Jaworkach na Bukowinki. Można zejść Wąwozem Homole, przy okazji zahaczyć o Dol. Białej Wody i Wąwóz Międzyskały. Dla pięknych widoków warto też wjechać kolejką na Wdżar (to już nie Pieniny, ale w miarę blisko :) )
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 05 grudnia 2011, 22:16

Darek pisze:Dla pięknych widoków warto też wjechać kolejką na Wdżar
Dzięki, wezmę pod uwagę Twoją propozycję. :)
ODPOWIEDZ