Parking Babia / Babia - Pilsko czas przejścia ??

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Parking Babia / Babia - Pilsko czas przejścia ??

Post autor: Anonymous » 08 maja 2011, 21:45

Witam :) mam pytanie odnośnie parkingów pod Babią czy da się przenocować samochód na nockę albo 2 nocki u źródeł szlaków -
przełęcz krowiarki czerwono-niebieski / policzne-czarny /markowa -zielony może ktoś już z was nocował samochód ?????? jak to wygląda czy jakieś niespodzianki następnego Czy ktoś się może orientuje?? Albo gdzieś w okolicy? pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 21:08 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 09 maja 2011, 16:47

ostatnio zostawiłam auto na ogrodzonym parkingu pod hotelem Lajkonik w Zawoi Wilcznej (?), u zbiegu szlaków żółtego na Mosorny i czarnego na Markowe, auto stało 3 dni, za zgodą obsługi hotelu, całkowicie za darmo :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2011, 21:47

Elizz pisze:ostatnio zostawiłam auto na ogrodzonym parkingu pod hotelem Lajkonik w Zawoi Wilcznej (?), u zbiegu szlaków żółtego na Mosorny i czarnego na Markowe, auto stało 3 dni, za zgodą obsługi hotelu, całkowicie za darmo :D
Dzieki za info pozdrowiom :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2011, 13:11

Oj.. ten parking jest płatny jeżeli nie jest się gościem hotelu... miałaś Elizz farta ... ja podjechałbym na parking przy wyciągu n a Mosorny Groń a jeszcze lepiej by było dogadać się z miejscowymi ... parę zl. a pewność większa.
PS. Lajkonik to już Zawoja Podryzowana.. nie Wilczna.. :)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 11 maja 2011, 13:27

Na Krowiarkach również jest parking, ale podejrzewam, że w nocy nikt go nie pilnuje :)
Sporo osób zostawia samochody w Markowej, tuż przed wyjściem na szlak (ale to już całkowicie samopas)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2011, 13:48

Za Karczmą "Styrnol" skręciłbym zgodnie z czarnym szlakiem w dróżkę na Ryzowaną... zaczyna się tam już BgPN... Na Ryzowanej dogadasz się na pewno z miejscowymi ... i zostawisz samochód...stamtąd masz już najbliżej do schroniska ...Powodzenia
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 11 maja 2011, 13:50

i84 pisze:Na Krowiarkach również jest parking, ale podejrzewam, że w nocy nikt go nie pilnuje
W nocy nikt nie pilnuje, pan parkingowy jest tam od 7.00 do 17.00 i pobiera 10 zł za dzień. Wspominał, że stoją tam samochody, czasem nawet dwa dni :)
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 11 maja 2011, 20:00

Antek pisze:Oj.. ten parking jest płatny jeżeli nie jest się gościem hotelu... miałaś Elizz farta ...
:jupi:
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 12 maja 2011, 18:23

Ktoś stawiał auto w Markowa?? przy Dyrekcji Parku?? (na mapie jest zaznaczony parking).
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 12 maja 2011, 21:38

Parkowałem. Parking jest przy samym wejściu do Parku Narodowego. W budce umieszcza się opłatę za wejście do parku i parking. Kwoty już nie pamiętam. Gość w budce ma "oko" na parking, choć nie jest to oczywiście parking strzeżony.
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2011, 22:33

Witam jak czasowo wygląda przejście z babiej na plisko myśle ze koło 9-10g szedł już ktoś pozdrawiom ?tempo dobre pod uwagę :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 22 czerwca 2011, 17:15

jak chcesz iść zaliczając Mędralową to musisz niezle zapier... :)
odnośnie parkingu ja kiedyś stałem na przełeczy Krowiarki pięć dni i wszystko się dobrze skończyło :8)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 02 lipca 2011, 12:46

Raflikmalciu pisze:Witam jak czasowo wygląda przejście z babiej na plisko myśle ze koło 9-10g szedł już ktoś pozdrawiom ?tempo dobre pod uwagę :)
Da się spokojnie zrobić ;) Szedłem 2 lata temu w lipcu z Markowych na Rysiankę, wychodząc ok. 8:30 i spokojnie przed zachodem zdążyłem, zaliczając też Mędralową. Ewentualnie można skrócić sobie żółtym, słowackim szlakiem (ponoć słabo oznakowany).

P.S
Nie wiem czy info jeszcze aktualne, bo dawno, z powodu wyjazdu, nie było mnie na forum.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2011, 1:16

Tomek.P pisze:
Raflikmalciu pisze:Witam jak czasowo wygląda przejście z babiej na plisko myśle ze koło 9-10g szedł już ktoś pozdrawiom ?tempo dobre pod uwagę :)
Da się spokojnie zrobić ;) Szedłem 2 lata temu w lipcu z Markowych na Rysiankę, wychodząc ok. 8:30 i spokojnie przed zachodem zdążyłem, zaliczając też Mędralową. Ewentualnie można skrócić sobie żółtym, słowackim szlakiem (ponoć słabo oznakowany).

P.S
Nie wiem czy info jeszcze aktualne, bo dawno, z powodu wyjazdu, nie było mnie na forum.
dzięki aktualne :)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 04 września 2011, 11:25

Da się przekimać na szybkiego (wieczorem rozłożyć się,a z samego rana zwinąć się)na parkingu w Markowych przy wejściu do Parku??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
ODPOWIEDZ