Hala Miziowa-Krawców Wierch-Rycerzowa

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Hala Miziowa-Krawców Wierch-Rycerzowa

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2007, 21:06

gotowe

Witam
Czy ktoś z was miał okazje przejść trase Hala Miziowa - Krawców Wierch i dalej niebieskim na Rycerzową lub Hala Miziowa - Krawców Wierch i dalej żółtym przez Sobolówke na Rycerzową.
Ile zajmuje czasu ta trasa?
Pozdrawiam
Pete

Post autor: Pete » 11 sierpnia 2007, 21:30

Witam Cię serdecznie michail. Miałem okazję przejść fragment z Hali Miziowej na Krawców Wierch 2 tygodnie temu. Szlak ten musisz podzielić na 2 zasadnicze części:
Hala Miziowa - Trzy Kopce (czerwony GSB)
Trzy Kopce - Krawców Wierch (żółty)

Z Hali Miziowej na Trzy Kopce biegnie szlak widokowy i bardzo przyjemny z atrakcyjną Halą Cudzichową. Są fragmenty, kiedy idziesz odkrytym terenem. Musisz poświęcić na niego około półtorej godziny drogi.
Następna część szlaku Trzy Kopce - Krawców Wierch żółtym - szlak błotnisty, jest mozolny, gdyż praktycznie nie ma tam miejsc wisokowych - idziesz cały czas lasem. Z Trzech Kopców na Krawcowy Wierch przejdziesz w 2 i pół godziny. Czyli razem do Krawculi 4 h z Miziowej.
Natomiast co do Rycerzowej - odradzam Ci iść niebieskim granicznym. Jest to szlak wytyczony przez Słowaków, jest mało atrakcyjny i oficjalnie istnieje zakaz poruszania się nim. Dlatego polecam Ci iść dalej żółtym - najpierw do Glinki, później do Soblówki, aż w końcu na Rycerzową. Na Rycerzową z Krawcowego Wierchu zejdą Ci 4 h. Życzę udanej trasy. Powodzenia :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2007, 12:18

Przeszedłem tę trasę 3 razy,jest super.Z Soblówki na Rycerzową masz kilka wariantów podejścia.Bezpośrednio czarnym szlakiem,to najszybsze wejście.Lub żółtym,też szybkie wejście.Natomiast ja proponuję Ci wejście przez Mładą Horę.Początkowo niebieskim szlakiem,następnie czerwonym.Wejście może najdłuższe ale moim zdaniem najciekawsze.Powodzenia :wink: :wink: :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 12:54

Witam
Serdecznie dziękuje Wam za pomoc.
Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa/byłem tam lata temu... :wink: jakim szlakiem można najszybciej dotrzeć z Korbielowa na Hale Miziową.Prwdopodobnie będę w Korbielowie ok godz 20.00 więc nie chciałbym tracic czasu na szukaniu szlaku i bładzeniu w ciemnosciach.
Pozdrawiam:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 13:07

Najszybciej dojdziesz szlakiem zielonym ok1.45min,żółtym ok.2godz,oraz czerwonym ok.2godz,który prowadzi z granicy i wg.mnie jest najłatwiejszy.Jednak nie polecam wchodzenia o tej porze.W Korbielowie jest schronisko PTTK pod nazwą Chata Baców.Można tam przenocować a rano wybrać się spokojnie i bez pośpiechu na Pilsko :D .Jednak zrobisz jak chcesz.Pozdrawiam i życzę powodzenia :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 sierpnia 2007, 15:50

mirkow pisze:Najszybciej dojdziesz szlakiem zielonym ok1.45min,żółtym ok.2godz,oraz czerwonym ok.2godz,który prowadzi z granicy i wg.mnie jest najłatwiejszy.Jednak nie polecam wchodzenia o tej porze.W Korbielowie jest schronisko PTTK pod nazwą Chata Baców.Można tam przenocować a rano wybrać się spokojnie i bez pośpiechu na Pilsko :D .Jednak zrobisz jak chcesz.Pozdrawiam i życzę powodzenia :lol: :lol: :lol:
Mirkow ma rację. 20:00 to niezbyt dobra pora wychodzenia w góry, tym bardziej, ze nie wiadomo jaka pogoda będzie. A o zbłądznie ze szlaku nie trudno...
Pete

Post autor: Pete » 13 sierpnia 2007, 22:26

A na zielonym jest kilka takich mylnych miejsc i o zabłądzenie nie trudno...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lutego 2012, 21:54

Oj pamiętam , podążaliśmy kiedyś tym szlakiem ale to było bardzo dawno .
Robliliśmy częste postoje więc nie jestem w stanie oszacować ile zajęła by droga w normalnym tempie.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 01 marca 2012, 8:15

Widzę że kolega szuka w archiwach jak najstarszych tematów.
ODPOWIEDZ