Warunki na szlakach Beskidu Śląskiego

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Warunki na szlakach Beskidu Śląskiego

Post autor: Elizz » 04 marca 2011, 17:30

był ktoś może w ostatnich paru dniach w Beskidzie Śląskim?
Interesują mnie warunki na szlakach pod kątem biegówek - najlepiej okolice Klimczoka lub trasy pomiędzy Czantorią a Stożkiem - nie pytam o zeszły weekend, bo wiem, że było biało, ciekawa jestem czy po całym tygodniu wiosennej pogody śnieg się utrzymał, może ktoś był tam np. wczoraj?
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 04 marca 2011, 23:19

Elizz,miedzy Czantoria a Stożkiem,tydzień temu było tyle śniegu,ze myślę ,że będzie tak samo.tylko początkowy odcinek wejścia na szczyt Czantorii był bez śniegu.
Spójrz na zdjęcia Michała w temacie Neverland......... w dziale Relacje....
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 05 marca 2011, 7:32

Otylia, widziałam Wasze zdjęcia, są piękne :)
Jutro ma troszkę przyprószyć... może coś z tego będzie...
a może ktoś dziś tam będzie i da wieczorem znać? :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 05 marca 2011, 11:03

Elizz,jak będziesz pędzić przez Kiczory to wyskocz z nart i pobuszuj, tak w lewo od szlaku koło pieńków gdzie można obserwować Babią :) może znajdziesz moje bryle :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 05 marca 2011, 14:29

chyba jednak w trochę innym kierunku uderzę, podobno na Kubalonce nie jest źle... zobaczymy :)
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 05 marca 2011, 18:20

Elizz byłem dzisiaj w okolicach Orłowej i Równicy...śniegu ..jak na lekarstwo...miejscami sam lód, trudny do przejścia (przydają się raczki )...
a tak ogólnie, śniegu nie ma..jedynie na miejscach sztucznie naśnieżanych...z Orlowej widać było, że Czantoria ma jeszcze trochę śniegu.....a to z racji, że było tam sztucznie naśnieżane..ale na trasie z Czantorii w kierunku Stożka ...jeśli chodzi o śnieg..to może być problem..
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 05 marca 2011, 18:44

dzięki mirrors za smutną wiadomość :( pojadę na Kubalonkę, widziałam dziś w Teleekspresie relację z dzisiejszych zawodów - biegali :D więc do jutra nie zejdzie, tym bardziej, że wg prognoz ma być mroźniej i może spaść śnieg :D jakby było jednak źle - przyodzieję buty i podreptam na Baranią :)
ODPOWIEDZ