Hala Rysianka i Lipowska

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 10 lipca 2010, 19:37

O fajnie, dzięki :hura:
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 10 lipca 2010, 20:02

Rafal pisze:A szedł ktoś na piechotę z Żabnicy do Węgierskiej Górki normalnie drogą asfaltową? Ile to mniej więcej zajmuje... :roll:
30 min. z PKP w Wegierskiej do Żabnicy (do początku niebieskiego szlaku).
Potwierdzam to co wcześniej zostało napisane/polecone. Szlak przez Prusów na Hale Boraczą ciekawy. Dalej na Rysianke (czy zielonym, lub czarnym i później żółtym) też bardzo fajny. Ta druga opcja jest o 10 min dłuższa, ale przy dobrej widoczności ma sie piekne widoki na Tatry po prawej stronie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2010, 8:42

Rafal pisze:A szedł ktoś na piechotę z Żabnicy do Węgierskiej Górki normalnie drogą asfaltową? Ile to mniej więcej zajmuje... :roll: Albo może ma ktoś fotkę rozkładu jazdy z Żabnicy Skałki do Węgierskiej Górki? :>
1. Policz sobie z 6km/h i powinieneś wiedzieć ile się idzie.
2. Zawsze możesz liczyć na lokalnych mieszkańców, że ktoś cie podrzuci :)
Mirek

Post autor: Mirek » 13 lipca 2010, 17:06

A czy ktoś wie jaki ma przebieg szlak z Żabnicy na Rysiankę?Dużo otwartego terenu?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 13 lipca 2010, 19:22

mirek pisze:A czy ktoś wie jaki ma przebieg szlak z Żabnicy na Rysiankę?Dużo otwartego terenu?
Ten zielony szlak?
Schodziłem nim w niedzielę. Trochę lasem, trochę nie, jest strasznie zniszczony przez wyrąb drewna i generalnie lepiej wybrać inną opcję.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2010, 9:30

A czarny przez Boraczą?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2010, 10:21

mirek pisze:A czy ktoś wie jaki ma przebieg szlak z Żabnicy na Rysiankę?Dużo otwartego terenu?
Tu masz przebieg niebieskiego szlaku z Żabnicy
http://jurekjurek.hekko.pl/2009zabnicaujsoly/index.html
(przy tej dzwonnicy jest przystanek PKSu, kierujesz się przy niej w lewo ok. 20m; potem do góry na Prusów).
Jak dojdziesz do Redykalnego Wierchu kieruj się w lewo, ja poszedłem w prawo przez halę Redykalną w kierunku Ujsół
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2010, 10:25

czarny z Żabnicy na Boraczą jest OK - z początku leśna droga dojazdowa do osiedla w okolicach Boraczej nie pamiętam już, ale wydaje mi się, że nie asfalt, potem już szlak ale sporo drzew wyciętych, natomiast od Boraczej dalej czarnym wycięte w pień, zszokował mnie widok na równie wyciętą Baranią :| Dalej żółtym trochę lasem trochę otwartym terenem bo kilka hal po drodze, za to fajne widoki.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 14 lipca 2010, 11:17

Tauzen pisze:Myśmy szli tą trasą - koniec maja 2010 r.

Żabnica Skałka (czarny) - Hala Boracza (zielony, czarny) - Hala Redykalna (żółty) - Hala Lipowska - Hala Rysianka (czerwony) - Stacja Turystyczna "Słowianka" (czarny) - Żabnica Skałka

Bardzo fajna trasa, czerowny szlak z Rysianki jest mocno zniszczony przez trwające wycinki. Ogólnie szlak piękny widokowo.

Odnośnie komunikacji niestety nic nie pomogę.
Przypomnę jeszcze raz trasę którą szliśmy w kwietniu. Szlak aż do hali Rysianka (zgodnie z powyższym opisem) wg mnie elegancki, dużo terenów odkrytych, jest co oglądać.
Od Rysianki w dół do Stacji "Słowianka" (czerwony) to już była tragedia, szlaki przeorane przy wyrębie drzew.

Ogólnie tereny godne polecenia.
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lipca 2010, 12:01

radko pisze:czarny z Żabnicy na Boraczą jest OK - z początku leśna droga dojazdowa do osiedla w okolicach Boraczej nie pamiętam już, ale wydaje mi się, że nie asfalt, potem już szlak ale sporo drzew wyciętych, natomiast od Boraczej dalej czarnym wycięte w pień, zszokował mnie widok na równie wyciętą Baranią :| Dalej żółtym trochę lasem trochę otwartym terenem bo kilka hal po drodze, za to fajne widoki.
Po konsultacji z mapą i opinią innych,zdecyduję się na czarny szlak przez Boraczą.Dzieki wszystkim za pomoc. :zoboc:
Mirek

Post autor: Mirek » 15 lipca 2010, 15:50

A tak mimochodem chciałem dodać że przez halę Rysianka przebiega trasa[/b]III Wyrypa Beskidzka.Będę kibicował kolegom z innego forum.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 15 lipca 2010, 17:39

Z tego co wiem z naszego forum wybiera się aleksander na tą imprezę.Tez będziemy mu kibicować i dodawać energii telepatycznie. :zoboc:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Mirek

Post autor: Mirek » 16 lipca 2010, 10:33

HalinkaŚ pisze:Z tego co wiem z naszego forum wybiera się aleksander na tą imprezę.Tez będziemy mu kibicować i dodawać energii telepatycznie. :zoboc:
No to jak nie zasnę(pobudka o 7,00) to będę go wypatrywał.
Mirek

Post autor: Mirek » 16 lipca 2010, 12:25

Co by nie obciążać serwera,temat zaproszenia na Rysiankę skasowałem z powodu braku zainteresowania.Czy będzie relacja? Nie wiem.Zaproszenie jest jak najbardziej atualne. :zoboc:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 16 lipca 2010, 15:33

Mirek,a kiedy to się wybierasz na tą wyprawę?
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Zablokowany