Beskid Żywiecki - propozycje szlaków

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:17

13 lat i lubi chodzić po górach ale powooooooooli ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:21

Pociecha ma małą srebrną odznakę GOT, więc parę szlaków już widziała ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:25

Nie wolno chodzić za szybko ;) Schroniska są oddalone od siebie o kilka godzin drogi, zatem nawet jak przedłużysz czas dwukrotnie - dacie radę. Jeżeli masz mapę, to zobacz, jak wiedzie ta trasa. W każdym momencie możesz zrezygnować, zejść w dolinę, wsiąść w busik i przez Żywiec, czy Bielsko wrócić w okolice Krakowa :) Chodzę tam co jakiś czas (kilkanaście razy do roku) także z dziećmi w wieku 6-7 lat i uwielbiam te pasmo za to, że jest w miarę "dzikie", a jednak mogę wziąć w razie "W" dzieciaka pod pachę i być na Śląsku kilka godzin później.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:27

IwonaGosia pisze:Pociecha ma małą srebrną odznakę GOT, więc parę szlaków już widziała
13 lat to już poważny wiek, a srebrne GOT, to już w ogóle. Ja na ten przykład takowej nie mam :) Moje pociechy też nie :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 sierpnia 2009, 23:32

dzięki IGI :)
zamówię ładną pogodę i urlop...
postudiuję mapę i może wyruszę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 sierpnia 2009, 18:55

Właśnie wracam z Żabnicy Skałki,polecam.W razie czego służe namiarami.Miejscowośc śliczna,ludzie super,polecam.Co do szlaków i wędrówek.Polecam hale Lipowską i Boraczą na rozgrzewkę-piękne widoki.A następnie Pilsko i oczywiście Babia Góra ,na pięć dni wystarczy...POZDRAWIAM IRKUS
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 sierpnia 2009, 19:03

Jeszcze mała uwaga,nie wracaj z Rysianki zielonym szlakiem bo go porostu nie ma...Panowie odpowiedzialni za wycinkę wycieli drzewa wraz z oznaczeniami szlaków...genialne.Byłem razem z dziećmi i naprawdę nie było śmiesznie Ale po za tym naprawdę super POLECAM IRKUS
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 sierpnia 2009, 19:40

A szlaki są raczej puste czy tłoczno w okolicy Żabnicy ?

Babią zaliczyłam tydzień temu na jednodniówce.... było superowo :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 sierpnia 2009, 19:58

Raczej pusto, tzn lepiej niż w Tatrach i Szczyrku
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 sierpnia 2009, 20:07

A jak już mowa o Szczyrku to którym szlakiem lepiej wyjść na Skrzyczne ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 12:20

Żabnica latem jast cicha i spokojna,piękne górskie potoki i w miare puste szlaki.
Mirek

Post autor: Mirek » 18 sierpnia 2009, 13:00

IwonaGosia pisze:A jak już mowa o Szczyrku to którym szlakiem lepiej wyjść na Skrzyczne ?
Radziłbym dojechać na Salmopol, i stamtąd przez Malinową Skałę na Skrzyczne,łaty i malowniczy szlak.Zejść można szlakiem przez polanę Jaworzynka,lub skorzystać z dobrodziejstw techniki. ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 13:58

mirek pisze:IwonaGosia powiedział/-a:
A jak już mowa o Szczyrku to którym szlakiem lepiej wyjść na Skrzyczne ?
Radziłbym dojechać na Salmopol, i stamtąd przez Malinową Skałę na Skrzyczne,łaty i malowniczy szlak.Zejść można szlakiem przez polanę Jaworzynka,lub skorzystać z dobrodziejstw techniki.
W 100% się zgodzę. Bardzo łatwy szlak, przy dobrej pogodzie ładne widoczki z Małego Skrzycznego ;)
Anonymous

Szlak z h. Rysianki na Krawcowy wierch

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2009, 13:26

Mam pytanie odnośnie wyżej wymienionego szlaku-wybieram się tam za dwa tygodnie. Jakieś trudności? Będę wdzięczny za uwagi.
I jeśli już ktoś zna to jak dalej z Krawcowego na Rycerzową się idzie?
dzięki wlk :)
Pete

Post autor: Pete » 09 listopada 2009, 18:34

Szedłem z Krawcowego na Rysiankę w czerwcu. Cały czas praktycznie las, czasem widoki na Pilsko. Miejscami było wtedy dużo zwalonych drzew. Poza tym tam błoto jest zawsze. ;)
ODPOWIEDZ