Beskid Żywiecki - propozycje szlaków

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2009, 19:53

o dzięki :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 09 listopada 2009, 19:56

dokładnie jak powyżej - jedyna trudność to kilka naprawdę grząskich miejsc, gdzie momentami można nawet buty zostawić - szczególnie właśnie w miejscach, gdzie są zwalone drzewa. tak było pod koniec sierpnia, teraz może być jeszcze gorzej, bo nawet w "normalnych" miejscach jest mokro i błotniście
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 listopada 2009, 23:08

dzieki.zobaczę za dwa tygodnie.jak sie nic nie zmienie.ale juz nie mogę wytrzymać w mieście....
kaka

beskid żywiecki szlakiem chatek studenckich

Post autor: kaka » 03 grudnia 2009, 12:50

Jestem świeżo upieczonym studentem i dlatego też chcialam z grupa moich przyjaciol wybrac sie w beskid żywiecki szlakiem chatek studenckich...z opowieści mojego taty atmosfera w takich chatkach jest niezapomniana...wstyd sie przyznac ale nigdy nie byhlam w beskidzie żywieckim pomimo ze mieszkam na śląsku...licze na jakies porady i jakies przykladowe trasy w jaki sposób przejść beskid żywiecki.Z góry dziękuje...:D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 grudnia 2009, 21:12

Dużo Ciekawych tras znajdziesz w dziale Beskidy i Bieszczady, ale jak już założyłaś temat to dostaniesz konkretną odpowiedź ;)

Miejsca warte polecania:
- Wielka Rycerzowa
- Pilsko
- Babia Góra
- Rysianka i Hala Lipowska
- Krawców Wierch
- Hala Boracza
To są moje ulubione miejsca

Zacznij od zakupu mapy i zaplanowania trasy. Weź pod uwagę, że czas podany na mapie może się wydłużyć, bądź skrócić. Weźcie w góry niezbędny sprzęt, masę dobrego humoru i gwarantuję, że wypad będzie udany.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 04 grudnia 2009, 11:49

chatki studenckie w Żywieckim:

SST Skalanka - Skalanka, przy szlaku ze Zwardonia na Wielką Raczę
Chałupa Chemików - Ujsoły, Dolina Danielki
Chatka AKT Dobrodziej - Sopotnia Wielka, polana Witasówka
SST Lasek ("Chatka Elektryków") - koło góry Łosek
SST "Pod Solniskiem" - Przysiółek Adamy w Lachowicach

zdecydowanie najbardziej "studencka", mimo że do studentów nie należy, jest Lasek. Chemików leży przy drodze asfaltowej i idzie tam dojechać autem, więc w niektóre dni (zwłaszcza weekendy) możesz spodziewać się tam zupełnie "niestudenckiego" klimatu. O Dobrodzieju nic nie wiem, nawet czy działa.

A, i jeśli ma to dla ciebie znaczenie, to Adamy i Skalanka są chatkami abstynenckimi - więc studenckiego piwa tam się raczej nie napijesz ;) Gdybyś natomiast chciał ruszyć w okresie letnim to możesz dołączyć do punktów postojowych dwie bazy namiotowe - Głuchaczki i Górowa (szczególnie polecam tę drugą)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Re: beskid żywiecki szlakiem chatek studenckich

Post autor: Anonymous » 05 grudnia 2009, 20:09

kaka pisze:Jestem świeżo upieczonym studentem i dlatego też chcialam z grupa moich przyjaciol wybrac sie w beskid żywiecki szlakiem chatek studenckich...z opowieści mojego taty atmosfera w takich chatkach jest niezapomniana...wstyd sie przyznac ale nigdy nie byhlam w beskidzie żywieckim pomimo ze mieszkam na śląsku...licze na jakies porady i jakies przykladowe trasy w jaki sposób przejść beskid żywiecki.Z góry dziękuje...:D
Niezapomniana atmosfera panuje także w schroniskach Beskidu Żywieckiego,no może oprócz Hali Miziowej pod Pilskiem.Zależy na jak długo chcesz jechać.Proponuję Ci bardzo fajną trasę na 2 dni.Zaczynasz w Zwardoniu,czerwonym szlakiem idziesz na Wielką Raczę,następnie Przegibek,Wielka Rycerzowa,Krawców Wierch,Rysianka z Lipowską,Hala Boracza później do wyboru Rajcza lub Milówka.Możesz oczywiście rozłożyć tę trasę na kilka dni,to zależy tylko od Ciebie.Życzę Ci powodzenia :)
Anonymous

Stan szlaków na Rycerzową

Post autor: Anonymous » 26 stycznia 2010, 17:33

Witam
W najbliższą sobotę (30 styczeń) planujemy wybrać się na Rycerzową (grupa 4-6 osób).
Czy orientuje się ktoś z Was, który szlak będzie w miarę przetarty i będzie można iść bez rakiet? Domyślam się, że czarny z Soblówki, ale może jeszcze jakiś.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 stycznia 2010, 19:10

Myślę że tylko ten szlak będzie przetarty,ale najlepiej zadzwonić do schroniska i zapytać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2010, 19:13

Szlak zielony z Sopotni Wielkiej w kierunku Pilska na odcinku 1,5 km od początku szlaku jest bardzo oblodzony właściwie to sam lód. Najbezpieczniej to ten odcinek pokonać w Rakach.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 01 lutego 2010, 1:56

a bokiem nie idzie jakoś tego przejść? ja np. raków nie mam, a w zimie chodzę (choć to oczywiście zalezy od szlaku). Ten lód jest pod śniegiem czy wystaje - bo jeśli wystaje, to znaczy że ludzie tamtedy łazili (albo jeżdzli z góry na nartach...)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2010, 11:50

Witam
Byłem na Rycerzowej w miniony łikend. Szliśmy z Rajczy czerwonym szlakiem: śniegu do połowy łydki, tylko w jednym miejscu do kolan. Poza tym w sobotę i w niedzielę był to świeży puch, więc trasa lekka, łatwa i przyjemna :) Nie było konieczności korzystania z rakiet i raków.
Podobno czarny do Soblówki jest miejscami mocno oblodzony, ale też można iść bez raków.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 lutego 2010, 17:09

Pudelek pisze:bokiem nie idzie jakoś tego przejść? ja np. raków nie mam, a w zimie chodzę (choć to oczywiście zalezy od szlaku). Ten lód jest pod śniegiem czy wystaje - bo jeśli wystaje, to znaczy że ludzie tamtedy łazili (albo jeżdzli z góry na nartach...)
Szlak ten właśnie był przecierany w sobotę przez nas i przez dwójkę jeszcze innych ludzi. Bokiem można obejśc ale tylko po skarpie co grozi spadnięciem lub chodzeniu po pas w śniegu między drzewami. Lód miejscami wystaje lecz większość tego odcinka jest pod śniegiem.
Anonymous

Beskid Żywiecki-ciekawy szlak?

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2010, 8:54

Mam takie pytanko o odcinek szlaku którym jeszcze nie szedłem, o jego walory czy jest zarośnięty,czytelny, jakieś utrudnienia?Rycerzowa Wielka--Przeł.Glinka szlak graniczny niebieski.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2010, 11:29

Szlak jest dosyć długi,zarośnięty i raczej monotonny.Jego plusem jest bardzo mały ruch.Przemierzałem ten szlak 2 razy i spotkałem tylko 3 turystów :)
ODPOWIEDZ