Co sądzicie o trasie...

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Co sądzicie o trasie...

Post autor: Elizz » 26 lipca 2009, 9:28

Buczkowice PKS - Skrzyczne - Malinowska Skała - Gawlasi - Nowa Osada (tu nocleg, mam nadzieję, że bez problemów...) - Wisła Czarne (szlak czarny) - Barania Góra - Wisła Głębce PKP

Jak myślicie, czy to dobra trasa na 2-dniową wycieczkę? Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie zmian, chętnie je poznam.

Czy są problemy z noclegami na ostatnią chwilę (dla 1 osoby)? Jakie noclegi (w miarę tanio) w okolicy Nowej Osady polecicie?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 26 lipca 2009, 9:43

Skrzyczne - Malinowa Skała dokładnie rozjechane, prowadzą wyrąb. Oni chyba wszędzie rozpoczeli wycinke lasów. Praktycznie nie ma miejsca gdzie by nie prowadzili wyrębu.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 26 lipca 2009, 10:51

Elizz.Teraz jest sezon urlopowy.Wiem z doświadczenia,że ciężko będzie z noclegiem tym bardziej na 1 dzień.Trudno cośkolwiek polecić na nocleg.I Mosorczyk ma rację,wałęsałem sie w tym rejonie w tym roku.Totalna niewyróba. :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lipca 2009, 11:07

moja rada: wybierz się w Beskid Żywiecki
Trasa np. Pilsko - Rysianka - Lipowska - Boracza - Węgierska Górka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lipca 2009, 11:12

Jeśli moge coś dorzucić od siebie to faktycznie zamień czarny szlak na niebieski- może być troszkę tłoczno ale z pewnością jest ładniejszy...
Tak się składa, że w tym roku wędruję rezerwując noclegi dzień przed wyjazdem i nie mam problemów żadnych...Nowa Osada i Wisła Czarne- miejsc noclegowych bardzo dużo...nie wszystkie godne polecenia niestety ze względu na warunki sanitarne...Ale zawsze można się gdzieś zaczepić...Trasa fajna mimo pewnych niedogodności...:-)))))
Powodzenia!!!!!!!
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 26 lipca 2009, 16:08

Dziękuję za podpowiedzi, a szczególnie Marzenie, która jako jedyna mnie nie zniechęciła :D tym razem chyba jednak zostanę przy tej trasie mimo niedogodności (Beskid Żywiecki na następny raz - póki co oswajam się z samotnymi wyprawami, więc im bliżej, tym lepiej), a co do zmiany czarnego na niebieski, to jeszcze się zastanowię (ostatnio pokonywałam niebieski [oczywiście też brodziłam w błocie po wycince] i to w 2 strony, stąd pomysł czarnego)... myślałam też, żeby zejść z Baraniej do Węgierskiej Górki, zamiast do Wisły Głębce... się zobaczy.

Co do noclegów, to myślałam, żeby w ogóle nic nie rezerwować, tylko tak na gorąco coś znaleźć, choć trochę się boję... Choć w tygodniu (czw/pt) to może się uda?

Marzena, a może masz namiary na coś ciekawego w tamtej okolicy? Szukałam trochę na necie, ciężko znaleźć coś dla 1 osoby :(
Pete

Post autor: Pete » 26 lipca 2009, 20:08

Elizz pisze:póki co oswajam się z samotnymi wyprawami
Z własnego wyboru czy nie masz z kim? Bo jesli nie masz z kim to wystarczy napisać o trasie w dziale "zaproszenia na wspólny górski wypad" i a nuż się ktoś chętny trafi...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lipca 2009, 20:41

Hej ELIZZ......Błotko na szlaku tylko dodaje uroku wędrówce... :jupi: Jeśli chodzi o noclegi to w Nowej Osadzie jest os. Uścieńków, gdzie znajduje się kilka DW m.in DW "Jolanta" cena 35-40 zł, DW "Wigar"- cena 30 zł... i tu muszę przeprosić ale nie pamiętam nazw pozostałych, w których nocowałam... hehehe Jeśli chodzi o Jolantę- warunki spoko, Wigar- troszkę zaniedbany budynek i toaleta ale da się przeżyć. Pozytyw jest taki, iż właścicielka "Wigaru" zna wszystkie szlaki, skróty i itp., może również nakierować na wolne miejsca noclegowe jeśli u niej akurat nie ma. Przy Zaporze też mi się kiedyś udało złapać nocleg, chyba był to DOM Turysty ......hmmmm ta moja pamięć..;-))
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 27 lipca 2009, 8:15

dzięki Marzena, jesteś wielka :D przy zaporze to może było... "Nad Zaporą"?? :kukacz: byłam tam kiedyś, teraz też chciałam, ale jest nieczynne.

Pete , rzeczywiście nie mam z kim, jestem tu nowa, więc trochę nieśmiało podchodzę jeszcze do niektórych spraw, ale chyba rzeczywiście "się ogłoszę" :zoboc:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 27 lipca 2009, 9:41

Mosorczyk pisze:Problem w tym że tam już nie ma co rąbać, bo wszystkie góry w tej okolicy są gołe. Jedynie gdzieś tam u podnóża jeszcze coś się ostało.
:( i to bardzo niewiele.
Jeszcze trzy lata temu wędrowałem z Bałego Krzyża na Skrzyczne to szedłem w lesie, tylko od Małego Skrzycznego był teren otwarty. W tym roku cała trasa do Malimowych Skał otwarta, tylko sam szczyt Malimowych jest w lesie. Tną wszysko na potęgę. Teraz to nazywają "gospodarka leśna" . Może i tak trzeba?.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lipca 2009, 10:02

Elizz pisze:przy zaporze to może było... "Nad Zaporą"??

:zoboc: chodziło mi oto, że nocowałam przy zaporze, inaczej mówiąc- blisko zapory hehehe Nie była to nazwa DW... :D :hura: :>
Pozdrówka!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lutego 2012, 21:49

No nawet ciekawy plan wycieczki . Szedłem kiedyś ze znajomymi takim własnie szlakiem . Wspaniałe i niezapomniane widoki :p
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lutego 2012, 22:37

matrix zobacz kiedy to było pisane:)
ODPOWIEDZ