Parkingi w Beskidach

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Parkingi w Beskidach

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2009, 14:48

gotowe

Witam, orientuje się ktoś gdzie można bezpiecznie zostawić auto na cały dzień w szczyrku z wejście na Skrzyczne ??
Może jakaś ulica albo namiary GPS
Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2009, 18:21

Na przeciwko skrzycznego masz parking. Tam jest w miare bezpiecznie (tzn nigdy mi się z samochodem nic nie stało). A jak nie to zawsze mozesz z miejscowymi zagadać i może uda ci się w ogródku zostawić auto, za symboliczną opłatą wynoszącą piwo albo 2 :)

edit:mialem na mysli na przeciwko dolnej stacji kolejki na skrzyczne
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2009, 18:43 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 13 kwietnia 2009, 18:36

a jak nie będziesz miał wyjścia to przy samym wyciągu na Skrzyczne jest parking płacisz 10 zł na cały dzień i masz spokój ducha.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 13 kwietnia 2009, 18:42

Jest sporo parkingów ja zawsze zjeżdżałem tą uliczką w stronę GOPR-u prawie na przeciw wyciągu (chyba Dębowa) i tam gdzieś zostawiałem auto za free, jeżeli nie chcesz płacić za parking to wzdłuż drogi było kilka zatoczek gdzie można zaparkować, nigdy w Szczyrku nikt się nie czepiał, może jedynie tych co tarasowali wjazd do posesji lub stali na pasach
Nie wiem jak jest teraz ale w sezonie narciarskim warto było przyjechać wcześnie do Szczyrku, tak ok 8 żeby nie stać w długim korku już od Buczkowic
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2009, 21:25

dziękuję za odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 13 kwietnia 2009, 21:28

Zostaw autko na Przełęczy Salmopol i idź na Skrzyczne przez Malinów i Malinowe Skałki - piękna trasa, znacznie lepsza niż przy wyciągu :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 kwietnia 2009, 22:04

Jedź do Ostrego. Koło hotelu Zimnik (przystanek tzw rondo) jedź jeszcze ok 50m i tam jest parking.
Możesz zrobić pętlę Hala Jaskowa -> Skrzyczne -> Maloinowska Skała -> Ostre. Wychodzisz i wracasz w to samo miejsce.
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 18 lipca 2011, 17:58

drodzy forumowicze ,moglibyście mi doradzić gdzie można zanocować w pewnym i sprawdzonym miejscu w Węgierskiej Górce i bezpiecznie zostawić samochód na parę dni ?
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 16 grudnia 2011, 21:16

Mam pytanie, czy na przełęczy Kocierz jest ogólnodostępny w miarę bezpieczny parking gdzie można zostawić auto czy tylko parking dla gości zajazdu który tam powstał?
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 grudnia 2011, 23:53

ja parkowałem koło hotelu zimnik w Lipowej. i z Lipowej wchodziłem na Skrzyczne i dalej pętla:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2011, 11:17

adrians_osw pisze:Mam pytanie, czy na przełęczy Kocierz jest ogólnodostępny w miarę bezpieczny parking gdzie można zostawić auto czy tylko parking dla gości zajazdu który tam powstał?
Lepiej sprawdź czy tam w ogóle jest dojazd. Droga się obsuneła i chyba jest zamknięta.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 17 grudnia 2011, 12:47

Ostatnio jak tam byłam (wiosna), droga za przełęczą w stronę Kocierza Rychwałdzkiego była zamknięta, ale wszyscy i tak tam jeździli. Jeśli zamierzasz zrobić pętelkę, możesz samochód zostawić właśnie w Kocierzu Rychwałdzkim, wiosce w dole za przełęczą Kocierską. Koło kościoła jest tam mały placyk na zostawienie auta.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 17 grudnia 2011, 13:18

Dzięki za informację. A w Rzykach jakbym chciał ruszyć czarnym szlakiem na Potójną znajdę jakiś parking?
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 17 grudnia 2011, 14:27

Tak, w Rzykach Praciakach przy parku linowym jest duży parking.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 17 grudnia 2011, 17:48

adrians_osw pisze:Mam pytanie, czy na przełęczy Kocierz jest ogólnodostępny w miarę bezpieczny parking gdzie można zostawić auto czy tylko parking dla gości zajazdu który tam powstał?
Byłem na przełęczy chyba w październiku i masz tam zarówno parkingi przed karczmą jak i na jej terenie (gratis).
Droga jest przejezdna do karczmy, dalej jest zamknięta (jechałem od Andrychowa).
ODPOWIEDZ