Najładniejsze Miejsca Beskidu Żywieckiego

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Jakie jest Twoim zdaniem najładniejsze miejsce w Beskidzie Żywieckim?

Babia Góra
12
46%
Mała Babia Góra (Cyl)
3
12%
Wodospad na Mosorczyku
1
4%
Pilsko
1
4%
Romanka
0
Brak głosów
Pasmo Abramów
0
Brak głosów
Dolina Soły
0
Brak głosów
Żywiec
0
Brak głosów
Hala Boracza
1
4%
Hala Lipowska
0
Brak głosów
Markowe Szczawiny
0
Brak głosów
Hala Krupowa
1
4%
Sokolica
1
4%
Polica
0
Brak głosów
Mędralowa
0
Brak głosów
Perć Akademików
6
23%
 
Liczba głosów: 26
Minter

Post autor: Minter » 18 maja 2007, 7:05

Perć Akademików jest bez wątpięnia najtrudniejszym szlakiem Beskidów ale szkoda że jest tak krótki :)
Olo

Post autor: Olo » 24 maja 2007, 0:16

Dla mnie przepięknie są dolina Rycerki, Młlada Hora z jej prywatnym schroniskiem, dolina potku Straceniec przy podejściu do schroniska na Krawców Wierch oraz dolina Cichej w Soblówce przy podejściu na Rycerzową z możliwością kupna oscypków u bacy a także dolina Danielki z Ujsołów na Mładą Horę
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2007, 6:57

Olo pisze:Dla mnie przepięknie są dolina Rycerki, Młlada Hora z jej prywatnym schroniskiem, dolina potku Straceniec przy podejściu do schroniska na Krawców Wierch oraz dolina Cichej w Soblówce przy podejściu na Rycerzową z możliwością kupna oscypków u bacy a także dolina Danielki z Ujsołów na Mładą Horę
Krawców Wierch mi też się podoba i wogóle lubię rejony Ujsółów
Pete

Post autor: Pete » 25 maja 2007, 12:51

A Przegibek z Będoszką oraz Wielka Racza ? - to też wspaniałe miejsca
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2007, 13:48

Wielka Racza to jest naprawdę wspaniałe miejsce. Najbardziej podobają mi się widoki, cisza i to super klimatyczne schronisko. Tam jest super!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2007, 6:52

Pete pisze:A Przegibek z Będoszką oraz Wielka Racza ? - to też wspaniałe miejsca
oj bardzo wspaniałe i jeśli je liczyć do Beskidu Śląskiego to są jedynym miejscem gdzie ręka komerchy jeszcze te góry nie tknęła w tym beskidzie.
Pete

Post autor: Pete » 26 maja 2007, 18:35

Dla mnie ten rejon jest typowy dla Beskidu Żywieckiego. Nie wiedziałem, że niektórzy zaliczają go do Śląskiego.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 26 maja 2007, 19:33

Pete pisze:Dla mnie ten rejon jest typowy dla Beskidu Żywieckiego. Nie wiedziałem, że niektórzy zaliczają go do Śląskiego.
Wielka Rycerzowa jest typowo Żywiecka ale Wielka Racza - no cóż mylą ludzie - w tym ja :P
Olo

Post autor: Olo » 26 maja 2007, 20:51

Według podziału na regiony fizycznogeograficzne Jerzego Kondrackiego zachodnią granicą Beskidu Żywieckiego jest Przełęcz Zwardońska więc Wielka Racza także należy do BŻ
Minter

Post autor: Minter » 26 maja 2007, 21:07

Olo pisze:Według podziału na regiony fizycznogeograficzne Jerzego Kondrackiego zachodnią granicą Beskidu Żywieckiego jest Przełęcz Zwardońska więc Wielka Racza także należy do BŻ
W koncu ktoś nam to wutłumaczył :). Dzięki Olo bo dużo osób miało z tym problemy. Więc od teraz obie Wielkie niezależnie czy Rycerzowa czy Racza należą do Beskidu Żywieckiego.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2007, 10:07

Wszystko zostało wytłumaczone i niezależnie jak kto myślał to te dwie góry jak i całe pasma zasługują na miano najładniejszych miejsc w Beskidzie Żywieckim.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 maja 2007, 7:09

Do tego rankingu dodam również Akademicką Perć ze względu na swoją trudność i przepięne widoczki.
Pete

Post autor: Pete » 28 maja 2007, 16:33

Nie lubię również określenia Beskid Wysoki. Tak mówią niektórzy na rejon Babiej Góry - ciekawe gdzie według nich się zaczyna, a gdzie kończy i czy Pilsko według nich też się do niego zalicza ;) Jest Żywiecki i koniec !
MałaBee

Post autor: MałaBee » 28 maja 2007, 18:10

Pete pisze:Nie lubię również określenia Beskid Wysoki. Tak mówią niektórzy na rejon Babiej Góry - ciekawe gdzie według nich się zaczyna, a gdzie kończy i czy Pilsko według nich też się do niego zalicza ;) Jest Żywiecki i koniec !
Ja nawet tego określenia nie słyszałam. Może i dobrze. Niech zostanie Żywiecki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 maja 2007, 18:15

Wiesz że ja też nie.
Pete a gdzie takie określenie tego Beskidu usłyszałeś? Pisze tak może na którejś z map? Pytam bo nie chę powielać tego "błędu".
ODPOWIEDZ