Najładniejsze miejsca Beskidu Śląskiego

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Jakie jest Twoim zdaniem najlepsze miejsce w Beskidzie Śląskim

Wielka Czantoria
2
11%
Stożek
0
Brak głosów
Równica
1
5%
Grzybowe Skały: Mur Baszta i Malinowska Skała
3
16%
Soszów
0
Brak głosów
Sokolarnia pod Równicą
0
Brak głosów
Barania Góra
9
47%
Skrzyczne
0
Brak głosów
Klimczok
0
Brak głosów
Szyndzielnia
0
Brak głosów
Pasmo Wielkiej Raczy
1
5%
Wisła, Ustroń, Szczyrk
0
Brak głosów
Milówka, Kamesznica, Cisiec
0
Brak głosów
Ujsoły
0
Brak głosów
Istebna
0
Brak głosów
Kaskada Rodły
3
16%
 
Liczba głosów: 19
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2006, 14:46

Świetny temat:).
Jak dla mnie to Kaskada Rodły jest the best!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2006, 16:05

Ja na razie byłam w Beskidzie Śląskim na Czantorii, więc na nią zagłosowałam :) . Ale w lecie planuję jakieś dalsze wypady :) .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2007, 8:32

Kaskada Rodły
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 stycznia 2007, 9:47

Jeszcze nie byłem w Beskidzie Śląskim ale z tego co słysząłem to najlepsza jest tam Barania Góra. Chyba z niej nawet Tatry widać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2007, 13:36

Oddałem głos na Czantorie :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 stycznia 2007, 14:53

Oddałem głos na Baranią Górę :) .
Pete

Post autor: Pete » 13 kwietnia 2007, 19:07

A gdzie Hala radziechowska :( Muszę w takim razie oddać głos na Grzybowe Skały: Mur Basztę i Malinowską Skałę :). A tak a propos Pasmo Wielkiej Raczy leży raczej w Żywieckim...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 19:32

o to zawsze jest spór. Niech już tak zostanie :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 19:37

Malinowska Skała to 1, ale ja sie troche wyłamie i postawie na Ochodzitą - ot taką niewielką górkę opodal Istebnej i Koniakowa - 15min drogi od szosy - ale widokowo nie ma sobie równych - że cały Ślaski sie ma na dłoni to jasne, a do tego Zywiecki, Mały, Mała Fatra, Tatry i B. Śląsko_morawski, a do tego dorzucam jeszcze małą górkę opodal Cieszyna - zw. Tuł -(całe 620m), ale krajobrazowo cudna, a do tego występuje tam wiele roślin własciwie w Beskidach nieznanych - o np. tzwe. paklon - klon majcy liscie w ksztalcie kilku złączonych parasoli - niektore prawie jak kasztanowce - a wokół jest pełno sadów - no wiosną cud!!!!!!
Pete

Post autor: Pete » 13 kwietnia 2007, 21:27

Racja - Tuł jest piękny, szczególnie wiosenną porą, tak tam cicho i mały ruch - nie to co w większości miejscu Beskidu Śląskiego, a widoki też nieczego sobie... :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 14 kwietnia 2007, 7:59

W Beskidzie Śłąskim jest wogóle fajnie ale trzba wiedzieć gdzie iść...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 kwietnia 2007, 7:52

Pete pisze:Racja - Tuł jest piękny, szczególnie wiosenną porą, tak tam cicho i mały ruch - nie to co w większości miejscu Beskidu Śląskiego, a widoki też nieczego sobie... :)
to są włąsnie jeszcze nieskomerchowane miejsca BŚ. Niech tak zostanie żebym jeszcze miał do czego wracać w BŚ.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2007, 22:44

Cóż musiałem podbić Baranią Górę (mój głos za Panią Beskidu Śląskiego) na pozycje lidera po to ona chyba króluje tu ze wskazanych propozycji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2007, 22:47

comin pisze:Jeszcze nie byłem w Beskidzie Śląskim ale z tego co słysząłem to najlepsza jest tam Barania Góra. Chyba z niej nawet Tatry widać.
Widać Tatry, ale z opowieści GOPRowców, wiem że tylko 3,4 razy w roku. Ja niestety mimo częstych wizyt (w końcu mogę powiedzieć, że to moje góry) nie widziałem. Udało mi się kiedyś dostrzec Małą Fatrę...
ODPOWIEDZ