Najładniejsze miejsca Beskidu Śląskiego

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Jakie jest Twoim zdaniem najlepsze miejsce w Beskidzie Śląskim

Wielka Czantoria
2
11%
Stożek
0
Brak głosów
Równica
1
5%
Grzybowe Skały: Mur Baszta i Malinowska Skała
3
16%
Soszów
0
Brak głosów
Sokolarnia pod Równicą
0
Brak głosów
Barania Góra
9
47%
Skrzyczne
0
Brak głosów
Klimczok
0
Brak głosów
Szyndzielnia
0
Brak głosów
Pasmo Wielkiej Raczy
1
5%
Wisła, Ustroń, Szczyrk
0
Brak głosów
Milówka, Kamesznica, Cisiec
0
Brak głosów
Ujsoły
0
Brak głosów
Istebna
0
Brak głosów
Kaskada Rodły
3
16%
 
Liczba głosów: 19
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2007, 22:49

Pete pisze:.... A tak a propos Pasmo Wielkiej Raczy leży raczej w Żywieckim...
Według geografów, geologów i przewodników jest to już cześć Beskidu Żywieckiego
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2007, 22:52

Pete pisze:Racja - Tuł jest piękny, szczególnie wiosenną porą, tak tam cicho i mały ruch - nie to co w większości miejscu Beskidu Śląskiego, a widoki też nieczego sobie... :)
Polecam także Tuł jesienią..., z spaceram na Małą Czantorię :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 22 maja 2007, 9:57

Ładny jest ten szlak. Fajne jest to że na Mała Czantorię nikt nie chodzi i jest cisza i spokój. Lubisz te same szlaki co ja :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2007, 14:57

MałaBee pisze:Ładny jest ten szlak. Fajne jest to że na Mała Czantorię nikt nie chodzi i jest cisza i spokój. Lubisz te same szlaki co ja :D
I jeszcze dorzucę do tej listy najcichszy chyba czerwony szlak z Jasienicy do szczyrku. Tam jest totalna cisza aż miło iść. tylko gory trochę niskie bo mają po 600-700m :)
Pete

Post autor: Pete » 22 maja 2007, 17:02

Na Małej Czantorii przynajmniej jeszcze można spokój znaleźć :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2007, 18:41

Wierz mi że z Jasienicy ten szlak jest całkowicie wolny od turystów :). Chyba nawet ciszej niż na Małej czantorii bo tam się dopiero góry zaczynają i niewiele osób przechadza się tym szlakiem. Spróbuj. Bardzo fajny szlak.
Pete

Post autor: Pete » 22 maja 2007, 19:23

Hmm może kiedyś, ale na razie odstawiam trochę Śląski na bok... :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2007, 19:38

Pete pisze:Hmm może kiedyś, ale na razie odstawiam trochę Śląski na bok... :)
bo sobie pomyślałam tak że jak mieszkasz tak blisko tego szlaku to możesz spróbować. Jak będziesz miał czas to zobacz koniecznie ten szlak bo jes fajnie tylko szkoda że trwa on tylko 1h 30min a później musisz się przerzucić już na bardziej uczęszczane szlaki.
Pete

Post autor: Pete » 23 maja 2007, 9:00

Ale z Jasienicy na Małą Czantorię jest chyba z 8 h. Magda - opisz go dokładniej, bo nie wiem, czy o ten Ci chodzi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 maja 2007, 15:13

Pete pisze:Ale z Jasienicy na Małą Czantorię jest chyba z 8 h. Magda - opisz go dokładniej, bo nie wiem, czy o ten Ci chodzi.
Magdzie chodziło o szlak z Jasienicy do Szczyrku, a nie ma Małą Czantorię, bo to jest możliwe, ale trochę skomplikowane – różnica wysokości – Równica – Ustroń – Mała Czantoria. A swoją drogą nie przechodziłem nigdy szlakiem z Jasienicy do Szczyrku. Zdarzało się z Jasienicy, raczej z Jaworza na Błatnią ( lub Błotny jak kto woli) i dalej na Klimczok lub w kierunku Brennej. 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 maja 2007, 15:38

Chyba tak bo znany mi jest ten szlak ale nie od samej Jasienicy.
Olo

Post autor: Olo » 24 maja 2007, 0:06

Ale Ujsoły to też Beskid Żywiecki
akurat jestem bardzo emocjonalnie związany z tą miejscowością
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 maja 2007, 6:58

Ujsoly są piękną miejscowością i też bardzo lubię tam przebywać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 maja 2007, 7:15

Olo pisze:Ale Ujsoły to też Beskid Żywiecki
akurat jestem bardzo emocjonalnie związany z tą miejscowością
Wcalę się nie dziwię. Każda miejscowość w Beskidzie Żywieckim a szczególnie przy granicy jest bardzo ładna. Ja na przykład kocham Zawoję jak chyba większość z nas..
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2007, 7:00

jask pisze:Magdzie chodziło o szlak z Jasienicy do Szczyrku, a nie ma Małą Czantorię, bo to jest możliwe, ale trochę skomplikowane – różnica wysokości – Równica – Ustroń – Mała Czantoria. A swoją drogą nie przechodziłem nigdy szlakiem z Jasienicy do Szczyrku. Zdarzało się z Jasienicy, raczej z Jaworza na Błatnią ( lub Błotny jak kto woli) i dalej na Klimczok lub w kierunku Brennej. 8)
Tak jest jask :D
ODPOWIEDZ