Barszcz Sosnowskiego

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Mirek

wydzielone

Post autor: Mirek » 01 czerwca 2008, 12:11

janek n.p.m nie sądzę żeby KRÓLIK był zainteresowany tą marchewką, chodzi o rozmiar ; :( mini mini
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 21:05

mirek pisze:Czy dzika marchewka zmienia zapach gdy dojrzewa?
Biologiem nie jestem, ale może na chłopski rozum sie uda... :lol: Przyrównałbym to do cyklu życia... najpierw zapach się rodzi, potem dojrzewa, utrzymuje się w "dojrzałości", a potem w smutny sposób umiera... :lol:
Mirek

wydzielone

Post autor: Mirek » 02 czerwca 2008, 22:12

Turystykon pytam z ciekawości bo znalazłem taką samą roślinę i miała trochę inny zapach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2008, 22:23

A wiecie że Barszcz Sosnowskiego na Węgrzech jest pod ochroną. No niespodzianka, nie jest to tak niebezpieczna roślina jak się ogólnie uważa. Ja na swojej działce hoduje co roku takiego giganta który dorasta nawet do 6 m :hura: oczywiście cały parasol nasienny obcinam żeby mi sie nie rozsiewał skubaniec, jeden wystarczy. I oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek z obchodzeniem się z nim. Tu jest artykuł i moje fotki nie wszystkie ale są http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bard ... 36650.html
a jutro zrobię świeże.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2008, 13:22

Termit pisze:A wiecie że Barszcz Sosnowskiego na Węgrzech jest pod ochroną. No niespodzianka, nie jest to tak niebezpieczna roślina jak się ogólnie uważa.
Tu mnie zaskoczyłeś... Rzeczywiście "niespodzianka" :lol:
ODPOWIEDZ