Słowacka Orla Perć

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Słowacka Orla Perć

Post autor: Rebel » 17 lipca 2013, 19:04

Siemka w sobotę i niedzielę chcę pochodzić po słowackiej orlej perci , prośba o poradę , dokąd podjechać skąd zacząć , gdzie się kimnąć , jak z ubezpieczeniem dodatkowym ,z góry dziękuje za każdą radę informację
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 17 lipca 2013, 20:14

Rebel pisze:dokąd podjechać
Dojechać do Zwerówki
Rebel pisze:skąd zacząć
najlepiej od rej restauracji,po prawej jest darmowy parking
Obrazek
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 17 lipca 2013, 21:18

Dokąd dojechać - poradził Ci gaza. Jak chcesz zacząć od Rohaczy, to proponuje iść asfaltem do Tatliakowej Chaty, tam odbić na lewo na Przelecz Zabrat i później przez Rakonia na Wołowiec i na Rohacze. Z tury możesz zejść na Smutnej Przeleczy, ewentualnie pociągnąć dalej do Banowki jeżeli sil i chęci starczy.

Można zacząć z drugiej strony. Wtedy od chaty pokazanej na fotce gazy idziesz w przeciwnym kierunku niż przyjechałeś i przed szlabanem skręcasz w prawo na parking pod wyciągiem. Za tym parkingiem zaczyna sie szlak na Brestowa, z której przez Salatyny, Skrzyniarki i Pachoła robisz fragment po Banikowską Przełęcz.

W mojej ostatniej relacji najdziesz opis i fotki z grani od Rohaczy po Brestowa.
viewtopic.php?t=9081

Na Rohacze można kombinować podejść od drugiej stron, np od Żarskiej Doliny, ale nie wiem czy czasowo to się kalkuluje.

Noclegów nie doradzę, bo zawsze tam dojeżdżałem. Można czegoś szukać w Zwierowce. Można zejść do schroniska w Żarskiej Dolinie ... opcji nielegalnej Ci nie polecę ;)

Temat ubezpieczenia wałkowany już był nieraz, watek temu dedykowany na pewno znasz. Ja mam alpenverein, dla córki kupuje u siebie w UNIQA ubezpieczenie, na dwa dni byłby to koszt 10,- zł.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2013, 11:09 przez Zbychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 17 lipca 2013, 22:20

Dzięki Chopy za podpowiedź :) , najpewniej Was jeszcze będę męczył na pw ;)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 18 lipca 2013, 16:51

Ja zaczynałem tę Perć od... Doliny Chochołowskiej przez Wołowiec zielonym szlakiem i dalej do Smutnej Doliny, pętla wokół Rohackich Ples i dalej na góre i do Brestovej. Spanie w lesie. Czas całkowity 20h 45min.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 18 lipca 2013, 17:41

Dzięki ,każdą wskazówkę przyjmuję z szacunkiem :) Pzdr Rebel
p.s Urodzinowych serdeczności ,niech moc zawsze będzie z Tobą :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 18 lipca 2013, 17:45

Mosorczyk pisze:Spanie w lesie
:D Mosor popatrz na moją metrykę , przysługuje juz przynajmniej dach nad głową ;)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 18 lipca 2013, 18:16

Rebel pisze: Mosor popatrz na moją metrykę , przysługuje juz przynajmniej dach nad głową
Nie patrzyłem - przyznaję, chociaż 48 lat to młody człowiek!
To tylko jedna z opcji :D. Masz zatem schronisko w Dolinie Chochołowskiej i Zwerówkę. Zależy od której strony pójdziesz.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 22 lipca 2013, 20:14

Siemka Wszystkim ,wczoraj póżnym wieczorem (nocą ) wróciłem do domku , chciałem Wam podziękować za cenne rady z których skorzystałem . Pzdr Was serdecznie , niech moc będzie zawsze z Wami :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 23 lipca 2013, 21:31

Relacja jakaś będzie? ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 24 lipca 2013, 8:43

Grochu pisze:Relacja jakaś będzie?
Jak Mala wróci z pracy podeśle linka na picasa (Ja go nie znam :/ )
p.s Myślałem że uda mi się podpiąć pod relację grupy forumowiczów ,która operowała w tym samym czasie na tym terenie , udało mi się spotkać nawet dwie przemiłe Panie ,w tym jedną Panią Mode z forum GS :) ,ale relacji tyż nie ma :roll: ........Swoją drogą jaki ten świat tzn góry małe ;) :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 24 lipca 2013, 8:47

Rebel pisze:Myślałem że uda mi się podpiąć pod relację grupy forumowiczów ,która operowała w tym samym czasie na tym terenie , udało mi się spotkać nawet dwie przemiłe Panie ,w tym jedną Panią Mode z forum GS :) ,ale relacji tyż nie ma :roll:
Relacja ma być z tego co wiem :> , a spotkanie rzeczywiście było niespodzianką, nie myślałam, a poznałam, Paweł było miło.
Obrazek
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 25 lipca 2013, 19:44

Grochu pisze:Relacja jakaś będzie?
wstawiam link do zdjęć
https://plus.google.com/u/0/photos/1172 ... 6224720129
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 25 lipca 2013, 23:16

Rebel pisze:Grochu powiedział/-a:
Relacja jakaś będzie?

wstawiam link do zdjęć
:spoko: ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
eska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 390
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:32

Post autor: eska » 25 lipca 2013, 23:42

Świetne zdjęcia, aż zaostrzył mi się apetyt na słowackie :)
"..błogosławieni, którzy poznali smak przygody, albowiem oni wiedzą co to wolność, i co to radość życia..."
ODPOWIEDZ