Gerlach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2008, 16:53

igi gdzie sie najlepiej ubezpieczyc przed wyjazdem?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2008, 18:06

Jadąc na SK zawsze ubezpieczałem sie albo w Allianz albo w Hestii (Travel + SKI +300% zwyżki).
Ale jak będziesz chciał jeździć w Alpy w tym roku, albo wielokrotnie w Tatry Słowackie, to opłaca się wykupić członkostwo Alperveina. Wtedy masz u nich ubezpieczenie, bodajże w Elivii i zniżki 50% w schroniskach alpejskich i niektórych sklepach. Koszt ~60Eur.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 03 kwietnia 2008, 20:07

igi pisze:Koszt ~60Eur.
igi ja płaciłem 48 Euro, ale ubezpieczałem się na miejscu w Austrii.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2008, 20:20

No może być, że na miejscu taniej. Ja ceny brałem z:
http://www.oeav-events.at/austria/Polen ... hp3?zv=102

Yat, korespondował z kobietą zajmującą się rejestracją Polaków i dostał info, że można płacić w złotówkach na konto w polskim banku (bez ogromnej prowizji za przelew za granicę). W marcu używali przelicznika
1Eur=3,80PLN
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2008, 8:22

Hejka,

moje zdanie jest takie, nie opłaca się brać polskich przewodników. Dlaczego? bo są drodzy.

Przewodnik słowacki jest o wiele tańszy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2008, 8:48

igi pisze: to opłaca się wykupić członkostwo Alperveina
I ubezpieczenie Alpenverein chyba jako jedyne pokrywa koszty akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2008, 11:16

Euro 26 sport zawiera w sobie "podobno" akcję ratunkową z użyciem śmigłowca, ale tylko 1 dzień takiej akcji. Będę dzwonił do ubezpieczyciela z pytaniem.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 kwietnia 2008, 11:22

PiotrP pisze:Euro 26 sport zawiera w sobie "podobno" akcję ratunkową z użyciem śmigłowca, ale tylko 1 dzień takiej akcji. Będę dzwonił do ubezpieczyciela z pytaniem.
Zawiera, do konkretnej kwoty. Jednakże tylko wtedy, gdy jest to 'ratunek'. Nie zwracają kosztów w przypadku ewakuacji.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 18 kwietnia 2008, 17:56

PiotrP pisze:Hejka,

moje zdanie jest takie, nie opłaca się brać polskich przewodników. Dlaczego? bo są drodzy.

Przewodnik słowacki jest o wiele tańszy.
Mam nadzieje,ze Królik dostarczy jakieś info wkrótce:).Jedziesz Króliku w kwietniu na ta Słowację?
Elik pisze:I ubezpieczenie Alpenverein chyba jako jedyne pokrywa koszty akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca
Czyli inne jej nie pokrywają, bo jeszcze za ubezpieczeniami sie nie rozglądałem,a muszę i tak w najbliższym czasie jakieś wykupić. Możecie powiedzieć w jaki sposób w Polsce można sie tam ubezpieczyć?Z tego co wiem to około 50 euro na rok?Czy ktoś wie co dają standardowe ubezpieczenia turystyczne "te na kilka dni" w PZU i tym podobnych towarzystwach?Czy obejmują one chodzenie poza szlakami z przewodnikiem?Wiem,ze kosztują parę złotych za kilka dni, ale co tak naprawdę dają to nie wiem?
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Bogdan

Post autor: Bogdan » 18 kwietnia 2008, 21:09

Na Słowacji jest możliwość ubezpieczenia w informacji turystycznej np. w Tatrzańskiej Łomnicy lub Szczyrbskim Plesie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2008, 22:25

RafalS pisze: Możecie powiedzieć w jaki sposób w Polsce można sie tam ubezpieczyć?Z tego co wiem to około 50 euro na rok?
Hej RafalS w przyszłym tygodniu będę rozmawiał z moja znajomą, która pracuje w Allianz Polska na temat tego ubezpieczenia i dowiem sie wszystkiego na temat ubezpieczenia. Wiem że ona sama wykupywała gdyż jeździ na narty w Alpy...tak więc dam znać ze szczegółami co i jak. 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2008, 8:30

RafalS pisze: Możecie powiedzieć w jaki sposób w Polsce można sie tam ubezpieczyć?Z tego co wiem to około 50 euro na rok?Czy ktoś wie co dają standardowe ubezpieczenia turystyczne "te na kilka dni" w PZU i tym podobnych towarzystwach?Czy obejmują one chodzenie poza szlakami z przewodnikiem?Wiem,ze kosztują parę złotych za kilka dni, ale co tak naprawdę dają to nie wiem?
RafałS, 57,50 EUR chyba że obejmują Cię jakieś zniżki.

Sekcja Polska podlega pod Alpenverein Austria:
http://www.alpinschule-peilstein.at/Polen.htm

Aby się ubezpieczyć wypełniasz formularz zgłoszeniowy na tej stronie. Dostajesz pocztą kartę członkowską Alpenverein i płacisz przelewem za członkostwo. Na tej stronce dodatkowe info i szczegóły ubezpieczenia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2008, 8:36

igi pisze:
Yat, korespondował z kobietą zajmującą się rejestracją Polaków i dostał info, że można płacić w złotówkach na konto w polskim banku (bez ogromnej prowizji za przelew za granicę). W marcu używali przelicznika
1Eur=3,80PLN
Obecnie prowizja za przelew zagrniczny internetowy z ING wynosi ok. 5 zł, więc jest łatwiej :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 29 kwietnia 2008, 16:49

Elik pisze:57,50 EUR chyba że obejmują Cię jakieś zniżki.
Drogo. W Austrii płaciłem "jeno" 48 Euro.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 08 maja 2008, 0:08

Jak dowiedziam sie od krolika zmieniły sie przepisy na słowacji i jeden przewodnik moze zabrac maksymalniw trzy osoby.Zatem beda trzy trojki powstałe po konsultacjach z uczestnikami.Co spowoduje niewieklkie podniesienie opłat.

Przewodnikow bedzie zatem trzech i beda to słowacy bo tak bedzie taniej i tak chciała wiekszość uczestników.Załatwi to królik za co mu dziekuje :) i bede informował o postepach.Wyjscie bedzie najprawdopodobnie ze slaskiego domu rano,wiec zapewne bedziemy rezerwowac tam nocleg.Tutaj jest cennik:
http://www.sliezskydom.sk/prices/

Jak ktoś jest chętny to niech sie zadeklaruje.Bo lepiej zarezerwować to dla wiekszej grupy od razu.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2010, 18:24 przez RafalS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ