Gerlach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Pati

Post autor: Pati » 01 kwietnia 2008, 9:47

Czyli przeliczę wszystko w najbliższym czasie i się zobaczy,
bo jeśli w tej kwocie jest opłata za wjazd pod DŚ, to może byc problem.
Ale z tego co słyszałam, dla osób, które pod hotel wjeżdżają i tam nocują to nic nie płacą.
Oczywiście mogę sie mylić, albo to się właśnie zmieniło.
igi pisze:bo będziemy musieli gdzieś spać
Rozumiem, że wchodzimy 2 sierpnia, więc:
pierwszego - dojazd i wejście pod hotel
drugiego - wejście na szczyt i zejście
/i tu opcja zejścia b. późnego i powrót do domu lub tylko zejście na dół
i nocleg w jakiejś kwaterze prywatnej (taniej wyjdzie)
i w ten sposób siedzi sie tam dzień trzeci
turysta z Poronina
Turysta
Turysta
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2007, 20:22

Post autor: turysta z Poronina » 01 kwietnia 2008, 12:39

Partycja pisze:
igi pisze:bo będziemy musieli gdzieś spać
Rozumiem, że wchodzimy 2 sierpnia, więc:
pierwszego - dojazd i wejście pod hotel
drugiego - wejście na szczyt i zejście
/i tu opcja zejścia b. późnego i powrót do domu lub tylko zejście na dół
i nocleg w jakiejś kwaterze prywatnej (taniej wyjdzie)
i w ten sposób siedzi sie tam dzień trzeci
Przepraszam, że się wtrącam w Wasze rozważania.
a)Przewodnicy wcześnie rozpoczynają dzień pracy, przed 6 rano podjeżdżają autem pod Śląski Dom-między 6 a 7 zwykle następuje wymarsz grup z przewodnikami-z tego wniosek, że noc poprzedzającą dobrze by było spędzić w Śląskim Domu.
b) jeśli w planach na 4 sierpnia jest Wysoka, po zejściu z Gerlacha,(tego samego dnia) można by było przejść do Chaty Popradskie Pleso i tam zanocować.Przewodnik Was poprowadzi wówczas trasą przez Złomiską Zatokę.
c)Przepisy i ceny odnośnie przewodnictwa się zmieniają,poniżej aktualny link z cennikiem i (uwaga ! ) ilością osób zabieranych przez przewodnika na szczyty
http://www.tatraguide.sk/cennik.php
Pati

Post autor: Pati » 01 kwietnia 2008, 13:45

turysta z Poronina pisze:Przewodnicy wcześnie rozpoczynają dzień pracy, przed 6 rano podjeżdżają autem pod Śląski Dom-między 6 a 7 zwykle następuje wymarsz grup z przewodnikami-z tego wniosek, że noc poprzedzającą dobrze by było spędzić w Śląskim Domu.
I tu sie wszystko zgadza :) 1 sierpnia już siedzimy w hotelu i to jest "ta noc", a wymarsz 2-ego o właśnie około 6.00 spod hotelu. Raczej bardziej mnie zastanawia co z plecakami się zrobi, bo tachać na górę wszystkiego to nie będziemy. A doba pewnie jest tam do 10.00. Chyba... Ale jakiś planu tu też mam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2008, 14:06

Partycja pisze: lub tylko zejście na dół
i nocleg w jakiejś kwaterze prywatnej (taniej wyjdzie)
Jest jeszcze jedna możliwość żeby było taniej. Jeżeli będziecie zmotoryzowani i wszyscy z Was się zabiorą to możecie podjechał do Tatrzańskiej Łomnicy na EuroCamp czy SportCamp. Bardzo fajne campingi i nie drogie. Dobry węzeł sanitarny. Gorąca woda przez całą dobę, a jeśli będzie wspaniała pogoda to rano widok na Łomnicę i Kieżmarski, przepiękny. Jest jeszcze camping przed Starą Lesną i koło Novej Lesnej ale na nich nie byłem więc sie nie wypowiadam
turysta z Poronina
Turysta
Turysta
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2007, 20:22

Post autor: turysta z Poronina » 01 kwietnia 2008, 14:06

Partycja pisze:. Raczej bardziej mnie zastanawia co z plecakami się zrobi, bo tachać na górę wszystkiego to nie będziemy. A doba pewnie jest tam do 10.00. Chyba... Ale jakiś planu tu też mam :)
Rozwiązaniem jest przechowalnia bagażu.W Popradskim Plesie na 100 % jest( sam niegdyś korzystałem)-przypuszczam, że w Śląskim Domu-również.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 01 kwietnia 2008, 19:23

Własnie rozmawiałem z kolejnym przewodnikiem panem Marcinem Kacperkiem powiedział mi cene 800 PLN za dzien + koszty dojazdu.Powiedział rowniez,ze do maja nie ma jeszcze tłoku wsród przewodników.Dzieki za wszystkie informacje,zaraz poprzegladam te linki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2008, 23:11

RafalS wolalbym wchodzic na gerlach bez przewodnika czuje sie jak na wyprawie komercyjnej, no ale coz jak nie ma innej rady, :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2008, 23:18

Cowboy pisze:wolalbym wchodzic na gerlach bez przewodnika
Jest nas tu takich więcej ;) Ale cóż począć...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2008, 23:22

igi ogladalem ten film , ladne widoki , lecz laczenie sie za line z wieksza iloscia ludzi to troche dziwne , nie ma to jak dwojka bez sternika:)hahha, i co najwazniejsze jak idziesz bez przewodnika idziesz wlasnym tempem , robisz co chcesz , nie ma sie wtedy zadnego..tzw obciazenia, ja lubie wolnosc a przewodnicy mi w tym nie pomoga , no ale coz takie zycie :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2008, 0:04

Dlatego trzeba wybrać dobrego przewodnika, takiego od którego się człowiek czegoś mądrego nauczy i który opowie różne ciekawe historie. To często są ludzie obyci w górach wysokich. A że wyprawa komercyjna to dobrze, trzeba się przyzwyczajać. Na niektóre góry, to każą wynajmować nawet miejscowego kucharza i tragarzy :)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 02 kwietnia 2008, 17:07

Rozmawiałem również z panem Rojem-Gonsienicąhttp://www.rojsport.pl/ wspomnianym przez Patrycje bodajże.Powiedział,ze koszty na Gerlach wynosiły w zeszłym roku 800 PLN i nie powinno sie to wiele zmienić. Kosztów noclegu itp nie pobiera.Mamy tylko zadbać o ubezpieczenie i własny nocleg możemy sie spotkać w śląskim domu.Wydawał sie bardzo miłym gościem.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 kwietnia 2008, 17:09

Rozmawiałem również z panem Rojem-Gonsienicąhttp://www.rojsport.pl/ wspomnianym przez Patrycje bodajże.Powiedział,ze koszty na Gerlach wynosiły w zeszłym roku 800 PLN i nie powinno sie to wiele zmienić. Kosztów noclegu itp nie pobiera.Mamy tylko zadbać o ubezpieczenie i własny nocleg możemy sie spotkać w śląskim domu.Wydawał sie bardzo miłym gościem.
No. To jakieś rozwiązanie jest. A możesz się go zapytać czy honoruje całoroczne ubezpieczenie Alpinverein?.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2008, 17:17

Królik pisze:A możesz się go zapytać czy honoruje całoroczne ubezpieczenie Alpinverein?
On nic nie ma do naszego ubezpieczenia, honorować je musi Horska i Słowacka opieka med. a ZTCW, to honorują jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 kwietnia 2008, 17:19

igi dzięki. pytałem kiedyś w Horskiej Służbie i fakt honorują.
Pati

Post autor: Pati » 03 kwietnia 2008, 8:43

To co Rafał mi mówiłeś na ścianie, że tu napisałeś, właśnie przeczytałam :) ,
rzeczywiście wydaje mi sie jak na razie najlepszym rozwiązaniem.
Jet to mniejszy koszt i mamy od razu dwóch przewodników, a wynikałoby, że byliby OK.
ODPOWIEDZ