Gerlach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2008, 6:34

RafalS pisze:Wyjscie bedzie najprawdopodobnie ze slaskiego domu rano,wiec zapewne bedziemy rezerwowac tam nocleg.Tutaj jest cennik:
http://www.sliezskydom.sk/prices/
Jak ktoś jest chętny to niech sie zadeklaruje.Bo lepiej zarezerwować to dla wiekszej grupy od razu.
Oszaleli z cenami, chyba że to śniadanie wliczone w cene to jakiś szwedzki stół i barek gratis :P. Może "burek" się nie pogniewa jak wprowadze się do jego budy na jedną noc :D:D:D
Pati

Post autor: Pati » 08 maja 2008, 10:13

igi pisze:Partycja A ciekawe ile kosztuje pozwoleństwo na wjazd pod Śląski? I ile kosztuje sam parking
Hymm, nawet nie wiem ile,
ale też chyba z tego co znów wiem autem można tam wjechać tylko dla klientów hotelu :(
Mogło się to oczywiście zmienić...
A jeszcze trzeba pomyśleć o zostawieniu naszych gratów w jakiejś przechowalni.
Czyli tu też jest dodatkowy koszt.
igi pisze:wyjdzie podobnie jak nocleg, to można walić z buta z dołu
Damy radę jak będzie trzeba, tam wbrew pozorom daleko nie ma
(ale mogłam odnieść też błędne wrażenie, bo tamtędy akurat schodziłam, a nie wchodziłam).

Zasze można właśnie noclegu poszukać na dole w kwaterze prywatnej,
ale trzeba będzie się liczyć z zdecydowanie wcześniejsza pora wstawania.
igi pisze:No problemo, a i Anię przygarniemy, żeby nie miała za lekko. Kładziemy tylne fotele i naprawdę niewiele będzie trzeba nogi podkurczać, to przecież dostawcze auto :]
:) Myslę, że ten temat poruszymy jeszcze na spotkaniu :)

Znalazłam info ile może kosztować teoretycznie wjazd na parking:

http://www.slowackie.pl/objekty/hotelma ... =ubytovani

Tylko dalej nie wiem czy dotyczy mimo wszystko klientów hotelu,
czy takich co tylko chcą autko na noc zostawić...
Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 14:28 przez Pati, łącznie zmieniany 2 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2008, 14:20

Partycja Możliwe, że tylko dla gości, bo by tam już dawno parking nasi zajeździli. Ale co innego wygląda nieźle. Można przekimac na dole i poprosić o wwóz za 750Sk, żeby było szybciej.
Pati

Post autor: Pati » 09 maja 2008, 14:29

Też można i rzeczywiście wyjdzie taniej :) Ta opcja jest interesująca, nie powiem - tym bardziej, że na dole można ewent. zanocować prywatnie (ok. 300Sk) lub właśnie pod chmurką :zoboc: i 750Sk rozbić na nas.
Start z 1600 m. n.p.m. dużo ułatwia, tym bardziej, ze będziemy chyba coś wychodzić o 5 godzinie.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2008, 14:47 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2008, 14:37

Partycja pisze:lub właśnie pod chmurką
To już lepiej w blaszance na parkingu, bo nie wieje i jest lampka do czytania :)
Partycja pisze:Start z 1600 m. n.p.m. dużo ułatwia, tym bardziej, ze będziemy chyba coś wychodzić o 5 godzinie.
Otóż to, dobrze prawisz :)
Anonymous

:)

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2008, 16:03

to ile kosztuje ten przwodnik ?? bo czytam czytam i kazdy co inengo mowi :) i czy ktos wie czy to moe byc polski przewdonik ??

a co by sie stało jakby ktos poszedł w góry sam i złamał przepis wie ktos moze??? :kukacz:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 19 czerwca 2008, 16:14

olszak87 pisze:a co by sie stało jakby ktos poszedł w góry sam i złamał przepis wie ktos moze???
Jak Cię nie złapią to nic, jeśli jesteś na tyle dobry w odnajdywaniu drogi by nie zrobić sobie krzywdy. Jak Cię złapią: 500 euro.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 czerwca 2008, 16:44

olszak87 pisze:to ile kosztuje ten przwodnik ?? bo czytam czytam i kazdy co inengo mowi :) i czy ktos wie czy to moe byc polski przewdonik ??
Jak się wczytasz w całość tematu to wyczytasz, że może być polski przewodnik, ale jest droższy, bo liczy sobie jeszcze za dojazd z np. Zakopca do Śląskiego Domu.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 15 lipca 2008, 7:19

Przewodnicy zostali zarezerwowani godzine wyjscia jeszcze podam.Gdyby komus cos waznego wypadlo i musiał zrezygnowac,prosilbym o telefon jak najwczesniej. Moge byc nie osiagalny w inny sposob,bo za 2 tygodnie ruszam w Taterki. Cena 2000Sk na osobe.

Gerlach - 2 sierpnia(sobota)
Wysoka 4 sierpnia(poniedziałek)

Ponadto właśnie wyslalem maila z ostateczna rezerwacja noclegow.
1-2 sierpnia po 1000Sk od osoby.
Pozdrawiam,mam nadzieje,ze pogoda nam dopisze i ze dla kazdego bedzie to udany, niezapomniany wyjazd.

Rafal
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2010, 18:28 przez RafalS, łącznie zmieniany 1 raz.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 18 lipca 2008, 7:31

Pytałem o przewidywany czas wyjscia. Dostałem odpowiedz,ze przewodnicy pojawia sie miedzy 5:30-6:00.Więc wstępnie umawiamy sie na 5:15 przed schroniskiem,jesli coś się zmieni dam znać.

Pozdrawiam
Rafał
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 lipca 2008, 9:31

McGregor pisze:RafalS odliczam dni do wypadu
Jezu, tera dopieor do mie dotarło, że to za dwa tydnie... SUPER!!!
Bogdan

Post autor: Bogdan » 20 lipca 2008, 21:17

RafalS czy możesz mi udzielić kilka porad. Też sie wybieram z kolegami z pracy na Gerlach. Mam pytanie gdzie rezerwowaleś przewodników (może ze strony www.tatraguide.sk ), czy nocujecie w Sliezskym Domu, bądź tam rano dojeżdżacie. Jak wcześnie trzeba rezerwowac tego przewodnika? itd... Jeśli Ci to nie sprawi problemu to proszę o odpowiedź.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2008, 21:43

Bogdan pisze:RafalS czy możesz mi udzielić kilka porad. Też sie wybieram z kolegami z pracy na Gerlach. Mam pytanie gdzie rezerwowaleś przewodników (może ze strony www.tatraguide.sk ), czy nocujecie w Sliezskym Domu, bądź tam rano dojeżdżacie. Jak wcześnie trzeba rezerwowac tego przewodnika? itd... Jeśli Ci to nie sprawi problemu to proszę o odpowiedź.
Takie zapytania to kieruj najlepiej na PW by nie zaśmiecać tematu, ale to tylko taka mała uwaga na przyszłość. Ale jeśli chodzi o przewodników to wiem że dzwonił i chyba był osobiście. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 20 lipca 2008, 22:34

Bogdan pisze:RafalS czy możesz mi udzielić kilka porad. Też sie wybieram z kolegami z pracy na Gerlach. Mam pytanie gdzie rezerwowaleś przewodników (może ze strony www.tatraguide.sk ), czy nocujecie w Sliezskym Domu, bądź tam rano dojeżdżacie. Jak wcześnie trzeba rezerwowac tego przewodnika? itd... Jeśli Ci to nie sprawi problemu to proszę o odpowiedź.
Dostalem numery telefonu od Królika skontaktowałem się z przewdnikiem dostalem nr do biura przewodnickiego.Byłem w biurze w Starym Smokowcu,tam mozna załatwić przewodników i poprosic panią o zarezerwowanie noclegow,wpłacić odpowiednią zaliczkę. Najlepiej z biurem kontaktowac sie przez maila,jesli chcesz adres mailowy to pisz na PW.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 20 lipca 2008, 23:24

RafalS czy ustaliłeś z przewodnikami sprawę sprzętu? Mam brać własną uprząż czy dają swoją? Jka zapatrują się na to że uczestnik ma własną, bo słyszałem że wolą dawać swoje? Kask?
ODPOWIEDZ