Kolej linowa na Kasprowy Wierch

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

inia

Kolej linowa na Kasprowy Wierch

Post autor: inia » 24 lipca 2007, 20:12

wiecie może czy jest czynna kolejka krzesełkowa z hali gąsienicowej na kasprowy? widziałam ją kiedyś podczas mozolnej wspinaczki na kasprowy:) i stwierdziłam, że fajnie by było się nią przejechać:) w czwartek wybieram się do zakopca, chetnie bym się na nią skusiła gdyby była czynna:)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Re: pomóżcie amatorce:)

Post autor: Królik » 24 lipca 2007, 22:33

inia pisze:wiecie może czy jest czynna kolejka krzesełkowa z hali gąsienicowej na kasprowy? widziałam ją kiedyś podczas mozolnej wspinaczki na kasprowy:) i stwierdziłam, że fajnie by było się nią przejechać:) w czwartek wybieram się do zakopca, chetnie bym się na nią skusiła gdyby była czynna:)
Witam serdecznie,
I służę pomocą...
Tu masz link do kolejki: http://www.pkl.pl/index.php?szablon,sub ... _,ant.html

Jak widać nieczynna do 15.12.2007r.
Pozdro.
inia

Post autor: inia » 05 sierpnia 2007, 20:58

Masz na myśli kolejkę liniową czy krzesełkową/ bo mi chodziło o tą drugą...
inia

Post autor: inia » 05 sierpnia 2007, 21:00

ta liniowa jakoś średnio mnie zachęca. Już chyba wolałabym wejść o własnych siłach:) chyba że planowałabym jakąś dłuższą trasę np świnnica. ale to jeszcze nie teraz
MałaBee

Ruszyła kolej linowa na Kasprowy Wierch

Post autor: MałaBee » 15 grudnia 2007, 22:31

Dzisiaj o godzinie 11.00 ruszyła koilej linowa na Kasprowy Wierch. Chciałam poznać Wasze zdanie czy jesteście za czy przeciw?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 16 grudnia 2007, 12:54

O ile ona ma większą przepustowość teraz w porównaniu do tej starej?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Pati

Post autor: Pati » 16 grudnia 2007, 12:59

Podobno wwiezie ileś tam więcej, oj podniszczą się te nasze piękne Tatry :|
Tak bym wszystkim kazała: piechotką, piechotką...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 16 grudnia 2007, 13:08

Po modernizacji zdolność przewozowa nowej kolejki na Kasprowy Wierch w sezonie zimowym wzrośnie ze 180 do 360 osób na godzinę, natomiast latem - zgodnie z decyzją ministra środowiska - na górę wyjedzie 180 osób na godzinę.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 16 grudnia 2007, 13:19

janek pisze:Po modernizacji zdolność przewozowa nowej kolejki na Kasprowy Wierch w sezonie zimowym wzrośnie ze 180 do 360 osób na godzinę, natomiast latem - zgodnie z decyzją ministra środowiska - na górę wyjedzie 180 osób na godzinę.
Dzięki.

Zatem niewiele się zmienia. Zimą wielkiej różnicy to nie zrobi, naraciarze znowu tak nie śmiecą, a latem pozostanie ten sam poziom. I tak ponad połowa wyjeżdżających na szczyt zjeżdża po 80 minutach na dół.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Bogdan

Post autor: Bogdan » 16 grudnia 2007, 18:58

Zobaczycie dojdzie do tego że za jakiś czas i latem bedzie wwozić 360 osób na godzinę.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 17 grudnia 2007, 7:33

To wszytko zależy jakie kierunki podejmą władze Parku. Więcej ludzi to więcej kasy z biletów i za to powinni wysłać więcej ludzi w teren, którzy będą pilnować porządku... bo kultury ludzi nie nauczymy utrudniając dostęp tylko edukacją. A modernizować też trzeba bo inaczej zostaniemy w tyle i turystyka klapnie. Moim zdaniem jeśli ktoś nie ma ochoty tam iść ani wyjechać to nawet jak zwiększy się przepustowość przewozowa kolejki i tak nie pojedzie więc tutaj nie widze problemu.
Ja osobiście w lecie na pewno z niej nie skorzystam, za to w zimie na narty chętnie… ;)
zdobyć świata szczyt...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 9:04

Mosorczyk pisze:
Bogdan pisze:Zobaczycie dojdzie do tego że za jakiś czas i latem bedzie wwozić 360 osób na godzinę.
Też tak myślę. Uważam, że zaśmiecenie szlaków się zwiększy i również ilość wypadków na Orlej Perci, bo powiedzmy sobie szczerze mniej doświadczeni turyści będą mieli łatwiejszy dostęp do niej co ich zachęci jeszcze bardziej.
Pozyjemy zobaczymy :-| Wszystko ma swoje plusy i minusy, na chwile obecna dla mnie to minus...ale kto wie czy za 40 lat nie bede niedolezna i np jedyna mozliwoscia by "pojsc" w gory bedzie kolejka???
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 grudnia 2007, 10:30

Nie chodzi też o zaśmiecanie szlaków, ale także o świstaki które na wiosnę potrzebują trochę prywatności :uscisk: wiadomo do czego, a taka liczba tłumu na wiosnę może im to trochę utrudnić ;)

A i pewnie jacyś debile się znajdą by innym zwierzakom dokuczyć.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 10:37

Szpiek pisze:kto wie czy za 40 lat nie bede niedolezna i np jedyna mozliwoscia by "pojsc" w gory bedzie kolejka???
Dokładnie! :spoko:
Ja się już wypowiedziałam w tym temacie, jak wracaliśmy z Pienin. Chyba nie ma co sie spierać, czy powinno, czy nie powinno - to chyba znak naszych czasów, postępu cywilizacyjnego nie zatrzymamy, choćby nie wiem, co.
Realnie podchodząc do tematu, to zgadzam się z opinią Jck. A pewnie praktyka / życie to zweryfikuje.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 17 grudnia 2007, 10:41

Tak, co do świstaków to fakt.
Ja nie chcę bronić tej kolejki, ale świstaki wolą inne miejsca niż Kasprowy- zapewne z racji samego wyciągu, ale to już kwestia lat, przepustowość tutaj niewiele zmienia. Inne rejony Tatr w marcu nie są odwiedzane tłumnie z racji warunków.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ