Zamknięte na zimę szlaki w Tatrach Słowackich

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 02 listopada 2012, 23:38

adamek pisze: :spoko:
zamykanie do niczego nie prowadzi, a najczęściej jest tak że te tematy, które winny zostać zamknięte nie są zamykane, a niektóre ważne są lub nawet znikają :kukacz:
nie chodziło mi o zamykanie tematów adm.czy mode,Vision żle odczytał zdanie;
gaza pisze: Vision powiedział/-a:
dyskusje zaczęliśmy od zamykania istniejących

Vision a co my możemy zamykać :?: :?: :?: NIC
Ten temat,jak już napisał adamek nic nowego nie wnosi :P więc może ten temat możemy zamknąć
tłumaczę część zdania "więc może ten temat możemy zamknąć" było odnośnikiem do tematu "zamykania" szlaków,może będzie jaśniej :8p:
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2012, 9:37 przez gaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 listopada 2012, 9:31

Prawdę prawicie to ja wywołałem dyskusję o zamykaniu szlaków na czas zimy. Dyskusja bardzo fajnie się rozwineła, trzeba czasami podyskutować na zasadnicze tematy. To związane jest z szeroko rozumianą ochroną środowiska naturalnego. A może "krakowskim targiem" byłoby dobra zamykanie szlaków na czas wczesnej wiosny. W zimie faktycznie wiekszość zwierząt śpi czy ukryte są pod grubą warstwą śniegu, ale na wiosnę dajmy im czas na odchowanie młodych. Macie rację my tutaj nic nie możemy zamknąć, ale wymienić poglądy zawsze mozna.
Jeszcze jedno - nie jestem żadnym ekologiem, a wręcz przeciwnie wielokrotnie z ekologami się nie zgadzałem. Oni są za bardzo radykalni, a tu trzeba osiągnąć kompromis pomiędzy potrzebami natury, a ludźmi.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1686
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 03 listopada 2012, 15:47

Zawsze w ramach protestu i niezadowolenia z przepisów możemy przypinać się łańcuchami :D w różnych miejscach.

Jeszcze nie wiem przeciwko czemu protestuję, a już mi się podoba...i rezerwuję drabinkę na OP. :lol: :lol: :lol:
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 listopada 2012, 20:56

Panda pisze:
Panda pisze:i rezerwuję drabinkę na OP. :lol: :lol: :lol:
Ej za fajnie masz :kukacz: :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2012, 10:39

Kocham to Forum. Za uduchowienie, słodycz, uwielbienie dla siebie, za mądrości turystyczne. Padam czasami na kolana.

Zwłaszcza jak zaczynają się teksty o prawdziwych turystach, bydle, świadomości turystycznej, kto może chodzić i kiedy, a kto nie może, o ochronie przyrody, gdy ocenia się innych współużytkowników szlaków.

Jakie to wzniosłe i mądre.

P.s. Nigdy nie oddawałem kału w okolicach szlaku ale wielokrotnie odlewałem się. W wersji zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. A w Tatrach byłem w tym roku 15 razy. Od jednodniowych wycieczek do 6 dniowej tury turystycznej. Dzięki Wam czuję się jak zbydlęcona stonka turystyczna.

Do poniedziałku, ave.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2012, 7:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2012, 12:25

Jak już wchodzimy na tematy oddawania kału to jakoś nie wierzę, że każdy trzyma na maksa na grani.

Jak czlowieka przyciśnie to nie będzie się zastanawiać, czy da radę dotrzeć do najbliższego toy toya.

W każdym razie... Pod Rohaczem Ostrym, pod Pośrednim Granatem i w okolicy Bystrej Ławki takowych ne znalazłem. A pampersów nie używam.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1053
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 04 listopada 2012, 13:06

Człowiek nie maszyna... czasem nie da się donieść gówna do kibla.

Ale jest różnica, czy nasra się na ścieżce, metr od ścieżki, w jaskini (kiedyś widziałem ludzkie gówno w wejściu do jaskini mylnej), czy też nasra się tak, że nikt tego nie znajdzie - a można wybrać takie miejsce, gdzie prawdopodobieństwo, że ktoś w to wdepnie jest praktycznie zerowe.

Niestety mam wrażenie, że niektórym sprawia przyjemność świadomość, że ich fekalia będą podziwiane przez setki turystów w najbliższych dniach. A może to ktoś biorący dosłownie przepis, że nie wolno schodzić ze szlaku... nie wolno schodzić, więc narobią na szlak.
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1686
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 04 listopada 2012, 13:43

Dobromił pisze:Dzięki wam czuję się jak zbydlęcona stonka turystyczna.
a czy tobie da się w ogóle dogodzić. pisząc swoje posty myślę właśnie że to o ciebie mi chodzi. :D

w wyniku powyższego OŚWIADCZAM zatem, że najwięcej "bydła" najprawdopodobniej na szlakach i poza nimi robi niejaki Dobromił i wszystko co złe na tym świecie także jest jego sprawką. :lol: :lol: :lol:

p.s. zmień sobie nickname na Smerf Maruda. :D
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 04 listopada 2012, 17:14

Panda proponuję dyskutować o problemie, bez wycieczek osobistych - te można uprawiać w cztery oczy lub na PW :|
dorokusai

Post autor: dorokusai » 04 listopada 2012, 17:29

a ja uważam że cała ta dyskusja i tak nie ma sensu , no ale pokłócić się dobra rzecz :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2012, 20:10

Wprost ,,fascynujące” są Wasze spostrzeżenia mikcyjno – defekacyjne.

Były w tym temacie, większe lub mniejsze off-topy , ale ten jest ,,mistrzowski”

Boże by tak praca doktorska?
Cześć badawcza dotyczyłaby tego kto, gdzie, kiedy srał, sikał, bekał i pierdział. Oczywiście z podziałem na pasma górskie, na szlaku czy poza, przedział czasowy, ilość, objętość itd. itp. Potem wysłać do TPN – dział naukowy zrobiłby z pewnością ,,interesujące” opracowanie…

Albo konkurs z motywem ,, Niekamienne kopczyki tatrzańskie”….

Temat założony przez KRK, niewątpliwie b. ciekawy, lecz jakimś cudem zszedł na to co zszedł…..

Nie będę więcej się wypowiadał w tym gównianym temacie.

PS. Weekend w rodzinnych stronach – dziś Potaczkowa i Adamczykowa z Rabki. Pogoda gówniana.
Z górskim pozdrowieniem
TD
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1686
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 04 listopada 2012, 21:51

Powaga i "mądrość" kiedyś wszystkich was pozabija.

W imię "przejrzystości" tematu i z powodu chaosu jaki tu wprowadzam wykluczam się z tematu i pewnie kilku innych, bo wartość moich postów uwłacza większości userów. :)

Wypowiedziałem się już i zdania nie zmienię, a każdy kto będzie srał na chodniku szlakowym w mojej obecności musi się liczyć z tym, że własne gówno wybije mu zęby na skutek kopniaka, który niechybnie będzie zdążał w kierunku jego odbytu w trakcie trwania powyższego procesu...niezależnie czy to się komuś podoba czy nie.
Chcecie to tolerujcie sobie wszystko co wam wygodne. :twisted:
Zbychu pisze:Panda proponuję dyskutować o problemie, bez wycieczek osobistych - te można uprawiać w cztery oczy lub na PW
Zbychu - nie podoba się, to kasuj posty ( kasowanie ostatnio jest w modzie). Ja nie rządzę na forum. Na PW to mu wyślę laurkę na geburstag, jeśli w ogóle sobie tego życzy.

Nie będę też przymykał oczu na to, o czym inni wolą nie rozmawiać, bo to takie niekulturalne i nieprzyzwoite. Nie w mojej naturze słodkie przemilczenia.
A problem istnieje, bo ludzie nie szanują tego co mają za darmo, nie szanują nawet własnego zdrowia czasami i życia (cóż by mówić o cudzym), dopóki się nie skończy. Stąd wszystkie przepisy i ograniczenia, także te zimowe.
A rozmowy nawet te z pozoru najgłupsze kształtują świadomość i ich skutkiem jest zaistnienie problemu a dalej, dążenie do rozwiązania problemu i to przede wszystkim z poziomu szarego użytkownika szlaków.

Niech żyje ignorancja...tak przecież wygodniej. :8)
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6289
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 04 listopada 2012, 23:32

Vision pisze:Niestety Królik przeniósł temat trochę w niewłaściwe miejsce
bo nie chciało mnie sie zakładać nowego tematu :P
Vision pisze:to nie Królik zaczął tą dyskusję, tylko sprowadził ją do chodzenia poza szlakowego
Ja tam nic i nikogo nigdzie nie sprowadzałem :P
dorokusai pisze:a ja uważam że cała ta dyskusja i tak nie ma sensu , no ale pokłócić się dobra rzecz
dorokusai you are my hero :brawo: :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 listopada 2012, 7:08

Panda pisze: wyniku powyższego OŚWIADCZAM zatem, że najwięcej "bydła" najprawdopodobniej na szlakach i poza nimi robi niejaki Dobromił i wszystko co złe na tym świecie także jest jego sprawką.
Panda uspokój się, zjedz Snickersa, głodny nie jesteś sobą, przejdź się w góry. I walcz dalej. O czystość trasy do Murowca. I chcę cię uspokoić - 3 listopada na odcinku Murowiec - Karczmisko - Skupniów Upłaz - Boczań - Kuźnice śladów obecności bydła nie zauważono. No chyba , że trzeba być fachowcem w wynajdywaniu.

P.s. Pisząc już poważniej - w niektórych postach przewijają się teksty o "ochronie przyrody, odpoczynku dla Tatr". Przepraszam bardzo - czy Wy sugerujecie , że Słowacy "zamykają" Tatry z powodów ekologicznych ?
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2012, 11:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Pati

Post autor: Pati » 05 listopada 2012, 8:37

Doczytałam posty /w końcu/ bo nie było mnie 4 dni, podzieliłam,
ogólnie temat zaczyna zalatywać 'gównem' ;)
https://picasaweb.google.com/PartycjaS/ ... 8335793762
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2012, 12:06 przez Pati, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ