Pomoc w doborze szlaków

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Pomoc w doborze szlaków

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 0:21

Cześć
jesteśmy trzyosobową grupą niezbyt doświadczonych turystów. Mimo w miarę młodego wieku jesteśmy niezbyt obyci w górami a nasze największe "osiągniecia" to Giewont od Kuźnic czy Kasprowy dwukrotnie(raz od Kuźnic raz z Gąsienicowej przez Liliowe i Beskid). Za tydzień jedziemy trzeci raz w góry. Mamy 4 dni na tatrzańsie spacerki. Chciałbym otrzymać jakieś opinie, informacje o trudności na temat wymienionych tras:
DZIEŃ 1 ROZGRZEWKA - KIRY Ścieżka nad reglami aż do Chochołowskiej dalej z Chochołowskiej przez Iwanicką na Halę Ornak i powrót Kościeliską
DZIEŃ 2 - Palenica - MOKO - Szpiglasowy - 5stawów - Palenica
DZIEŃ 3 - Kiry - Ciemniak i pozostałe Czerwone Wierchy zejście do Kuźnic niebieskim z przełęczy kondrackiej
DZIEŃ 4 - brak pomysłu, myślałem o Skrajnym Granacie ale nie wiem czy damy radę


Znacie jakieś inne fajne szlaki niezbyt mocno trudne ale z łądnymi widokami? Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 30 lipca 2012, 6:36

patryk27 pisze:DZIEŃ 2 - Palenica - MOKO - Szpiglasowy - 5stawów - Palenica
Polecam jednak w odwrotnym kierunku i wyjście wcześnie rano :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 30 lipca 2012, 8:31

patryk27 pisze:myślałem o Skrajnym Granacie
Jeżeli warunki będą dobre, to warto przejść granią od Skrajnego do Zadniego Granata i zejść zielonym szlakiem. Macie 3 szczyty za jednym podejściem.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 12:09

Ok a jak z trudnościami na szlaku na Skrajny? Czy może lepiej udać się na Zadni? Odcinek Orlej ze Skrajnego na Zadni jeest wyjątkowo trudny czy do przejścia dla niedoświadczonego jeszcze turysty? A kojarzycie jeszcze jakieś fajne szlaki może nie ekstra trudne ale do przejścia dla przeciętnego zjadacza chleba i z niezłymi widokami?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 12:23

patryk27 pisze:Czy może lepiej udać się na Zadni? Odcinek Orlej ze Skrajnego na Zadni jeest wyjątkowo trudny
Na Zadni możesz też dotrzeć nie idąc Orlą.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 12:31

No właśnie. Wieć zastanawiam się czy lepiej nie idąc Orlą dostać się na Zadni czy Skrajny? Który szlak jest łatwiejszy a który ma ładniejsze widoczki?:D

I mam pytanie co do wejścia na Krzesanice przez Miętusi. Jaka jest trudność tego odcinka?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 12:49

Na Zadni szlak jest nudny.

patryk27 pisze: mam pytanie co do wejścia na Krzesanice przez Miętusi. Jaka jest trudność tego odcinka?
Chodzi Ci o Kobylarzowy Żleb? Jak tak to tam jest jeden łańcuch. Taki do zdjęć.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 30 lipca 2012, 13:21

Polecam szlak Hala Gąsienicowa - Dolina Pańszczycy - Krzyżne - D5SP - Roztoka - Palenica. I jak dla mnie koniecznie w tym kierunku - nie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 30 lipca 2012, 13:26

Zbychu pisze:I jak dla mnie koniecznie w tym kierunku - nie odwrotnie.
A czemu tak? Pytam, bo jeszcze tamtędy nie szłam, a mam to w planach.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 13:33

Zrzęda pisze:A czemu tak?
Pewno temu żeby do 5 Stawów schodzić. Bo wychodzić to ... :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 13:36

A jakieś szczegóły co do tego szlaku? Dlaczego aż tak go polecasz?
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 30 lipca 2012, 13:52

patryk27 pisze:A jakieś szczegóły co do tego szlaku? Dlaczego aż tak go polecasz?
Zbyszkowi pewnie chodzi o stopniowanie trudności.
Po Waszych doświadczeniach typu Giewont, Kasprowy warto przed tą właściwą Orlą Percią skonsumować najpierw Krzyżne :jupi:
A widoki macie przednie oczywiście przy odpowiedniej pogodzie.
Szpiglasa jak Małgosia radzi lepiej brać od 5 bo inaczej zarżniecie się od razu asfaltem do Morskiego Oka.
Jeżeli nie będzie Wam przeszkadzał starszy pan na szlaku to przyślij mi na PW swój telefon bo Twoje trasy są w kręgu moich zainteresowań na najbliższy czas / Szpiglas z dokładką Wrót Chałubińskiego i Krzyżne /
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 30 lipca 2012, 14:13

tatromaniak pisze:Jeżeli nie będzie Wam przeszkadzał starszy pan na szlaku
Uważajcie, to taka tatromaniakowa kokieteria. :lol:
Jak załaduje banana i Jogobellę to nie zdołacie go dogonić. :twisted:
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Re: Pomoc w doborze szlaków

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 14:20

patryk27 pisze:Cześć
jesteśmy trzyosobową grupą niezbyt doświadczonych turystów. Mimo w miarę młodego wieku jesteśmy niezbyt obyci w górami a nasze największe "osiągniecia" to Giewont od Kuźnic czy Kasprowy dwukrotnie(raz od Kuźnic raz z Gąsienicowej przez Liliowe i Beskid). Za tydzień jedziemy trzeci raz w góry. Mamy 4 dni na tatrzańsie spacerki. Chciałbym otrzymać jakieś opinie, informacje o trudności na temat wymienionych tras:
DZIEŃ 1 ROZGRZEWKA - KIRY Ścieżka nad reglami aż do Chochołowskiej dalej z Chochołowskiej przez Iwanicką na Halę Ornak i powrót Kościeliską
DZIEŃ 2 - Palenica - MOKO - Szpiglasowy - 5stawów - Palenica
DZIEŃ 3 - Kiry - Ciemniak i pozostałe Czerwone Wierchy zejście do Kuźnic niebieskim z przełęczy kondrackiej
DZIEŃ 4 - brak pomysłu, myślałem o Skrajnym Granacie ale nie wiem czy damy radę


Znacie jakieś inne fajne szlaki niezbyt mocno trudne ale z łądnymi widokami? Z góry dzięki za info.
warianty są spoko, jak na początek w sam raz, ważne żeby kondycja była i pogoda oczywiście, a nie śmietana :) Po za tym propozycje rzucone przez kolegów i koleżanki są ok i też do zrobienia, ja mogę polecić od siebie grań zachodnich np. od Grzesia po Starorobociański, a jak czasu starczy to Bystrą, widoki też przednie :)
Zbychu

Post autor: Zbychu » 30 lipca 2012, 14:30

Zrzęda pisze:
Zbychu pisze:I jak dla mnie koniecznie w tym kierunku - nie odwrotnie.
A czemu tak? Pytam, bo jeszcze tamtędy nie szłam, a mam to w planach.
Po pierwsze - w tym kierunku podejścia rozkładają się na kilka, a nie na jedno, ale konkretne. Po drugie - wyjście od strony Pańszczycy i "otwarcie" widoków jest kapitalne :> Do dziś pamiętam jak echo powtarzało nasze zachwyty nad tymi widokami - powtarzało "mać ... mać ... mać" :twisted:
Idąc w tym kierunku lepsze widoki masz przed sobą niż za sobą :>
Oczywiście to moja subiektywna ocena ;)
ODPOWIEDZ