Pomoc w doborze szlaków

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 14:31

Zbychu pisze:Oczywiście to moja subiektywna ocena
Jak i moja.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 30 lipca 2012, 14:39

Dobromił pisze:
Zbychu pisze:Oczywiście to moja subiektywna ocena
Jak i moja.
Dobrze obaj prawicie i ja też tak uważam subiektywnie oczywiście:jupi:
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 30 lipca 2012, 21:10

Malgo2malgo pisze:
patryk27 pisze:DZIEŃ 2 - Palenica - MOKO - Szpiglasowy - 5stawów - Palenica
Polecam jednak w odwrotnym kierunku i wyjście wcześnie rano :)
A ja preferuje dokładnie tak jak patryk27. Ja ma się farta to ok 17-18 w D5SP jest już pustawo i można spokojnie do schroniska zajrzeć. A i w okolicach morskiego okna prze południem jest spokojniej.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 30 lipca 2012, 21:54

Master pisze:A ja preferuje dokładnie tak jak patryk27. Ja ma się farta to ok 17-18 w D5SP jest już pustawo i można spokojnie do schroniska zajrzeć. A i w okolicach morskiego okna prze południem jest spokojniej.
Oczywiście wszystko ma swoje plusy, ale jeżeli kolega nie ma zbyt dużego doświadczenia z łańcuchami, to łatwiej z nimi podchodzić niż schodzić. Ja szłam obiema wersjami i wiem, że zawsze tylko Piątka - Szpiglas - MOko.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:18

Dokładnie tak jak piszesz,dla osób bez doświadczenia lepiej jest wchodzić niż schodzić po łańcuchach,to święta prawda. Trasa Palenica - MOKO - Szpiglasowy - 5stawów - Palenica jest dosyć wymagająca i w zasadzie całodzienna od świtu do nocy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:48

PensjonatRenifer pisze:całodzienna od świtu do nocy.
Całodzienne to jest mało powiedziane, najlepiej rozłożyć tą trasę na trzy dni, z noclegami w Moku i w piątce.

:spoko:
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 19 września 2012, 19:03

Albo conajmniej na tydzień...
W tym roku, znów przemierzyłem tę trasę, w tym kierunku właśnie, i coraz bardziej utwierdzam się w tym, ze w drugą nie chce mi się.
Anonymous

Góra na krótką wycieczkę

Post autor: Anonymous » 11 marca 2013, 23:35

Witam,

Poszukuję góry w okolicy Zakopanego,
na którą można byłoby wejść w 2,5 h + 2 h na zejście ze szczytu do miejsca w którym zostawiłoby się samochód.

Co moglibyście polecić?
Zbychu

Post autor: Zbychu » 12 marca 2013, 8:17

pecet0 pisze: 2,5 h + 2 h
Wybacz ciekawość - skąd ten czas? Tachograf masz zainstalowany i czas jazdy jak w ciężarówce ogranicza Cię do 4,5h? ;)

Ponadto dla jednego tych 4,5 tylko na Gubałówkę starczy, a inny zdąży na Kasprowy obskoczyć ;)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 12 marca 2013, 19:40

Właśnie, skąd te czasy ? No i kiedy miałaby być ta wyprawa ?
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 12 marca 2013, 20:29

Gęsia Szyja
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 marca 2013, 21:38

czas jest ograniczony na jakieś pol dnia,
poniewaz górka to 1 etap na spedzenie w grupie ok 10 osob, wieczoru kawalerskiego, zaczynanego zreszta rano :P i trwajacego wiecej niz jeden dzien ;)
ale na na pozniejsze godziny i kolejny dzien jest juz kilka innych atrakcji zaplanowanych.

termin koniec kwietnia
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 12 marca 2013, 23:25

pecet0 pisze:czas jest ograniczony na jakieś pol dnia,
poniewaz górka to 1 etap na spedzenie w grupie ok 10 osob, wieczoru kawalerskiego, zaczynanego zreszta rano :P i trwajacego wiecej niz jeden dzien ;)
ale na na pozniejsze godziny i kolejny dzien jest juz kilka innych atrakcji zaplanowanych.

termin koniec kwietnia
Jak będzie u Was z kondycją? Na jakim etapie świętowania chcielibyście wyjść w góry, przed imprezą? po imprezie? w trakcie? Pytam, bo jeżeli grupa będzie zróżnicowana kondycyjnie i do tego po imprezie to może Wam energii starczyć tylko na Nosal.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 marca 2013, 19:51

zdecydowanie przed.
Od tego zacząć dzien, wymęczyć się troche, aby popoludnie juz innej atrakcji poswiecic, (celowo nie pisze jakiej aby sam zainteresowany przez przypadek tutaj nie trafil), ale rowniez wymagajacej aktywnosci fizycznej.

Nie mniej jednak chcielibysmy zaczac gorka

Co do kondycji to czesc osob jest dobrze wysportowana ale w zwiazku ze to bedzie ok 10 osob, takze tempo na pewno bedzie podporzadkowane najslabszemu ogniwu, takze przyjmijmy kondycje przecietnego Kowalskiego.
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 14 marca 2013, 11:33

Polecam Gęsią Szyję z pięknymi widokami na Tatry Wysokie. Byłem tam w zeszłym roku i bardzo miło wspominam panoramę Tatr.

Drugą propozycją jest wejście na Sarnią Skałę z Doliny Białego Potoku, zejście Doliną Strążyńską z wcześniejszym obejrzeniem Siklawicy. Widoki nie takie monumentalne, ale Giewont z Sarniej skały prezentuje się bardzo imponująco. Jeżeli starczy Wam czasu, można jeszcze wejść Doliną ku Dzurze zobaczyć małą jaskinię.
ODPOWIEDZ