Tatry Słowackie - Stary Smokowiec

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Tatry Słowackie - Stary Smokowiec

Post autor: Anonymous » 16 lipca 2012, 20:23

Witam
Planuję wyjazd w Tatry Słowackie.Wycieczkę chciałbym zacząc w Starym Smokowcu.Jeśli ktoś z Was był lub bywał w tej miejscowości może udzieli mi informacji gdzie zaparkować auto i jakie są lub były ceny parkingów oraz jak wygląda sprawa ubezpieczenia.W których firmach ubezpieczeniowych można nabyć takie ubezpieczenie i jaki jest koszt?
Dziękuję za odpowiedzi.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 16 lipca 2012, 20:43

O ubezpieczeniu poszukaj na forum, było multum razy.
Parking koło kolejki lub pod największym hotelem kosztuje 5,60E za dniówkę. Czy jest gdzieś darmowy - nie wiem.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 16 lipca 2012, 20:54

zaglądnij najpierw tutaj
viewtopic.php?t=4135&start=1995
taki zwyczaj
Tauzen pisze:Czy jest gdzieś darmowy
jak przyjedziesz przed 6 rano to tak :P

Ubezpieczenia szukaj na stronie Horskiej Służby
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Vision

Post autor: Vision » 16 lipca 2012, 21:33

W Starym Smokovcu, bez problemu ubezpieczysz się na miejscu, np. takie coś:

http://www.vysoke-tatry.travel/informac ... na-horach/
Mike

Post autor: Mike » 16 lipca 2012, 21:40

Ubezpieczenie online

https://www.union.sk/poistenie-nakladov ... h-hzs.html

płatne kartą kredytową
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 17 lipca 2012, 10:50

Czy jest gdzieś darmowy - nie wiem.
W Smokovcach darmowych już nie ma. Nawet ten który jest przy boisku piłkarskim, kiedyś darmowy, teraz już też jest płatny.
Zawsze możesz spróbować dogadać się z w recepcji któregoś z penjonatów, może pozwola za free, a może wezmą mniej niż na parkovisku.
adamek pisze:zaglądnij najpierw tutaj
viewtopic.php?t=4135&start=1995
taki zwyczaj
Adam dobrze prawi :spoko:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 17 lipca 2012, 16:54

adamek pisze:jak przyjedziesz przed 6 rano to tak
Raczej jak wyjedziesz po 18.

Swego czasu widziałem samochody parkujące w okolicy kościoła, ale to już lekkie przegięcie.

Generalnie, na parkingach płatnych warto z nimi rozmawiać, są chętni się potargować. 3 euro to max jakie powinieneś zapłacić w ten sposób.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lipca 2012, 17:23

My parkowaliśmy na przeciwko policji ;) przy jakimś dużym hotelu. 5,60 euro, liczone od 6rano. Parking jest do 18:00 więc jeśli zjawisz się po, to już masz darmowy ;)
Co do ubezpieczenia, poszukaj w swoim mieście jakiegoś towarzystwa ubezpieczeniowego (PZU albo coś). Oni oferują również takie ubezpieczenia. Nas na dobę wyniosło to 7,76 zł na dwie osoby :D
dorokusai

Post autor: dorokusai » 18 lipca 2012, 17:31

Witam , planuje wyjazd na Słowacje i wyprawe na Gerlach , poszukuje chętnych 2 , 3 osoby :) ostatnio byłem na Orlej Perci , Granaty zdobyłem 2 razy z rzędu :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2012, 14:14

vatteri pisze: Parking jest do 18:00 więc jeśli zjawisz się po, to już masz darmowy ;)
Potwierdzam, przyjechaliśmy do Smokowca o 5.50, zaparkowałem na dużym parkovisku po lewej, nie zauważyłem żywej duszy, więc się załadowliśmy i poszliśmy. Po 19 byliśmy z powrotem, znowu cieciówa pusta, więc się załadowaliśmy i pojechaliśmy, w trakcie jazdy patrzę, że coś mi fiurga za wycieraczką, zatrzymałem się, a tam liścik od ciecia, "Parkovisko 31.08, 6.00, 5,60" wziąłem se na pamiątkę. Moja Ivet słusznie zauważyła, że mogą mnie ścigać za ten nie zapłacony parking, więc na każde pukanie do drzwi robię się blady jak ściana, a serce podchodzi mi do gardła. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2012, 15:25

A czemu ścigać? Przecież bardzo chciałeś zapłacić, a że nie było komu... :roll: W Popradzkim już nie ma tak dobrze. Rano nikogo, ale mimo że parking do 18, to o 19 jeszcze siedzą i ściągają należności.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 września 2012, 15:53

vatteri pisze:W Popradzkim już nie ma tak dobrze. Rano nikogo, ale mimo że parking do 18, to o 19 jeszcze siedzą i ściągają należności.
Kapitalizm, Panie, kapitalizm :lol:
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 12 września 2012, 16:16

vatteri pisze:A czemu ścigać? Przecież bardzo chciałeś zapłacić, a że nie było komu... :roll: W Popradzkim już nie ma tak dobrze. Rano nikogo, ale mimo że parking do 18, to o 19 jeszcze siedzą i ściągają należności.
Słowacy trochę przesadzili z cenami za parkingi w Tatrach Wysokich i dlatego trzeba ich brać sposobem :jupi:

Rano jak nie ma tego chłopaka przy Popradskim Plesie na parkingu parkujesz za przejazdem elektriczki aby na poboczu być w obrębie wymalowanych linii / takie wczoraj widziałem jak tam schodziłem/
Przychodzisz o 17 czy 18 i przejeżdżasz obok niego mimo Stop, bo to droga publiczna a parkingi na poboczach mają.
Parkingowy to nie policjant a "pan" pobocza nie obrębu jezdni!!!!
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 12 września 2012, 17:04

Potwierdzam, jeśli stoi się za przejazdem elektriczki to już całkiem za darmo. Władza parkingowego tam nie sięga :twisted:
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:14

Moim zdaniem nie opłaca Ci się używać wszędzie samochodu. Zostawiasz go w jednym miejscu,na terenie pensjonatu i w zasadzie do każdej miejscowości,nie tylko do Starego Smokovca,ale i Popradu czy Novej Lesnej- dotrzesz kolejką elektryczną,które jeżdżą co chwile.
ODPOWIEDZ