Akcja "Czyste Tatry"

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2012, 9:38

Ptoszek pisze:chwała Ci za to, ale zapewne nie tylko Ty tak robisz..
I bardzo dobrze.
Ptoszek pisze:Co miałem powiedzieć powiedziałem, nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w kolejną dyskusje.
W sumie to za dużo nie powiedziałeś. Ale może to i lepiej ? :kukacz:
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 13 kwietnia 2012, 9:56

Dobromił pisze:Precz z akcyjnością.
Porządek ma być cały czas.
aczkolwiek moim zdaniem przyda się, bo jest co sprzątać. Inna sprawa że
Master pisze:Fajna sprawa! Może jak mi się uda pojechać w Tatry, w Sierpniu, to będzie jeszcze czysto...
nie liczyłabym na to...
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Montenero

Post autor: Montenero » 13 kwietnia 2012, 10:51

I po miłej atmosferze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2012, 10:54

Chcesz krokusika ?
bluejeans

Post autor: bluejeans » 13 kwietnia 2012, 10:54

Montenero pisze:I po miłej atmosferze.
no to prześpijmy się trochę :ziew:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 13 kwietnia 2012, 11:37

szkoda :( , posprzątane będzie i gdzie ja znajdę puszki i butelki do osiągnięcia 1 kyu tatrzańskiego
1 kyu tatrzańskie - ... zebrać 100 puszek lub butelek (powyżej schronisk) ...
bardzo się staram i od 2 miesiący znalazłem aż 1 (słownie: jedną) puszkę i to poniżej schronisk (w rejonie Wodogrzmotów na drodze do MOka)

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
oto ona:
Załączniki
pierwsza puszka.JPG
(129.77 KiB) Pobrany 967 razy
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 13 kwietnia 2012, 12:01

adamek pisze:posprzątane będzie i gdzie ja znajdę puszki i butelki do osiągnięcia 1 kyu tatrzańskiego
1 kyu tatrzańskie - ... zebrać 100 puszek lub butelek (powyżej schronisk) ...
bardzo się staram i od 2 miesiący znalazłem aż 1 (słownie: jedną) puszkę i to poniżej schronisk (w rejonie Wodogrzmotów na drodze do MOka)
no ciężka sprawa... ale od czego ma się przyjaciół? pomożemy!
W tej sytuacji widzę jedno rozwiązanie: trzeba zrobić bibę powyżej schroniska. Ty kupisz 99 piw w puszkach, a my spróbujemy je opróżnić i porzucić w miejscu przestępstwa.
Ja z biedą wezmę jedno na siebie (zrobię to bezinteresownie, z czystej sympatii, Adamku). Proszę niepasteryzowane, najlepiej bezalkoholowe.
Pati

Post autor: Pati » 13 kwietnia 2012, 12:35

Ja posprzątam w rezerwatach :twisted:
Montenero

Post autor: Montenero » 13 kwietnia 2012, 12:39

Pati, Ty cwaniaro!
bluejeans

Post autor: bluejeans » 13 kwietnia 2012, 12:42

jak to dalej pójdzie w tym kierunku, to wpadnę w alkoholizm...

ale co tam, dla dobra sprawy się poświęcę.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 13 kwietnia 2012, 12:58

Pati pisze:Ja posprzątam w rezerwatach
licz na moją pomoc :D
proponuję: Kominiarski Wierch, Długi Giewont i Wołoszyny
pasuje? :twisted:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 16 kwietnia 2012, 20:13

Ja się zastanawiam gdzie znalazły się puszki, który opróżniał pewien delikwent zeszłego roku, na szlaku do przełęczy Kondrackiej. A miał ich nieco więcej niż trochę.
oraz
i84 pisze:
Dobromił pisze:Precz z akcyjnością.
Porządek ma być cały czas.
aczkolwiek moim zdaniem przyda się, bo jest co sprzątać. Inna sprawa że
Master pisze:Fajna sprawa! Może jak mi się uda pojechać w Tatry, w Sierpniu, to będzie jeszcze czysto...
nie liczyłabym na to...
Mam nadzieje, że plebs i pospólstwo nie zdąży jednak zaśmiecić do tego czasu Tatr.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2012, 20:25

Master pisze:plebs i pospólstwo
Następny, co ideałem jest turysty, nie depcze trawy, nie zabija komarów, nie śmieci, bo śmiecą inni.
Zasłużyłeś na odznakę "Wzorowy turysta".

:spoko:
Montenero

Post autor: Montenero » 16 kwietnia 2012, 20:37

sokole, cza tłoczyć odznaki. Myślę że zasłużonych może być więcej :8)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 16 kwietnia 2012, 20:37

A dzięki, zaraz se przywieszę. No kurde, to tak trudno zrozumieć fakt, że w pewnych miejscach nie powinno się śmiecić, najlepiej w ogolę nigdzie, ale w PN w szczególności. I tak, świadomie nie zdarza mi się na śmiecić, nawet jak idę na browar z kumplami do lasu to zabieramy potem ze sobą butelki i kapsle. Ze szlaku także nie schodzę.
A sorry, raz kiedyś musiałem się odlać obok szlaku, bo do najbliższego schroniska było kilka godzin,a już było ciężko...no to sobie już odznaki od Sokoła nie zawieszę dumnie na piersi...
Więc dlaczego nie mogę nazwać plebsem kogoś, kto świadomie śmieci np w lesie ? Albo na szlaku. Dlaczego kretyn wyrzucający resztki obiadu w krzaki ma zasługiwać na mój szacunek ? Dlaczego pajac, który nie szanuje ani przyrody ani regulaminu parku ma być pajacem nie nazwany? Pytanie może retorycznie, ale to ty zacząłeś się czepiać.
ODPOWIEDZ