Które szlaki wybrać na wycieczkę w maju?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 07 kwietnia 2012, 11:28

Dobromił pisze:
WAR pisze:dzięki Wikipedii doliczyłem się tam 33 dwutysięczników, zatem jest co zwiedzać.
A ile dostępnych oficjalnie ? :kukacz:
Wiem, znacznie mniej. Uwierz mi, nie mam zamiaru wchodzić tam, gdzie nie prowadzi szlak. Po pierwsze za mało o górach wiem, a po drugie jeszcze nie byłem wszędzie tam gdzie można iść. Kolejną sprawą jest fakt, że część gór musimy zostawić ich mieszkańcom.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 07 kwietnia 2012, 11:51

WAR pisze:Wiem, znacznie mniej. Uwierz mi, nie mam zamiaru wchodzić tam, gdzie nie prowadzi szlak. ... jeszcze nie byłem wszędzie tam gdzie można iść.
no nie jest tak źle, oj trochę się nachodzisz :) jedynie na 6 z tych 2000 nie prowadzi szlak (no chyba że dorzucisz jeszcze 2 szczyty z Liptowskich Kop)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2012, 12:17

Ja osobiście polecam przejście Czerwonych Wierchów. Spokojna i łatwa trasa... :D Zdecydowanie polecam :) Tatry zachodnie mają swój urok :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 kwietnia 2012, 8:05

Tempy dyszel pisze:-Skrajne Solisko od schroniska,
- przeł. pod Osterwą
Przy okazji zapytam.
W czerwcu będę pierwszy raz w Strbskim Plesie ze starszymi osobami których największym osiągnięciem w Tatrach jest Świstowa Czuba i Przeł. Kondracka.
Co polecacie, Osterwę czy Skrajne Solisko. Fajnie jakby Ktoś po krótce opisał i porównał oba szlaki
Dziękuję.
Mike

Post autor: Mike » 11 kwietnia 2012, 8:28

rojekk pisze:Co polecacie, Osterwę czy Skrajne Solisko.
To zależy czy chcecie korzystać z kolejki i dojechać do Chaty pod Soliskiem na wysokość 1840 m n.p.m. Potem jest około godziny do szczytu Skrajnego Soliska na wys 2093 m n.p.m. Jeśli nie będziecie korzystać z kolejki to cała trasa ze Strbskiego Plesa to ok 3 godziny.
Co do Osterwy to czasowo powinno wyjść podobnie.Po drodze możecie odbić na Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór pod Osterwą.
Widoki i tu i tu są wspaniałe. Suma podejść podobna.

Tu fotki z Soliska
https://picasaweb.google.com/1182798548 ... jneSolisko#
Tu z Osterwy
https://picasaweb.google.com/mkarlin.ne ... aw20110925#
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 kwietnia 2012, 10:55

Ta wyraźna ścieżka z p.p Osterwą w kierunku Tępej wygląda bardzo kusząco.
Chyba rodzice sobie trochę dłużej posiedzą na Osterwie ;)

Dzięki Mike.
myszonka

Post autor: myszonka » 27 kwietnia 2012, 10:28

Witam. Muszę Was popytać troszkę o szlaki na weekend majowy. Już w niedziele wyjeżdżamy a ja nie wiem gdzie się wybrać. :8) Giewont, Wołowiec, Czerwone wierchy, Rysy już zaliczyliśmy (oczywiście nie liczę dolinek i tych mniejszych szczytów :D ), ale zawsze byliśmy w lecie. I nawet nie mam pojecia gdzie moglibyśmy pójść? :roll: Będę wdzięczna za każdą propozycję :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2012, 13:20

z tego co widziałem na kamerkach to jeszcze sporo śniegu leży na tatrzańskich szczytach, także chyba pozostają dolinki do bezpiecznego chodzenia, no chyba, że macie czekan i raki to można sobie pohasać po śniegu :)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 27 kwietnia 2012, 13:48

myszonka pisze:Witam. Muszę Was popytać troszkę o szlaki na weekend majowy. Już w niedziele wyjeżdżamy a ja nie wiem gdzie się wybrać. :8) Giewont, Wołowiec, Czerwone wierchy, Rysy już zaliczyliśmy (oczywiście nie liczę dolinek i tych mniejszych szczytów :D ), ale zawsze byliśmy w lecie. I nawet nie mam pojecia gdzie moglibyśmy pójść? :roll: Będę wdzięczna za każdą propozycję :)
]

Weekend majowy najlepszy na Słowacji: Niżne Tatry, Mała Fatra...
Na polskiej stronie masakra, na szlakach i na drogach.
instagram: @zbigniewzbig984
myszonka

Post autor: myszonka » 27 kwietnia 2012, 17:43

zbig9 pisze:Weekend majowy najlepszy na Słowacji: Niżne Tatry, Mała Fatra...
Na polskiej stronie masakra, na szlakach i na drogach.
Kurcze właśnie tego się spodziewałam - tłumów ludzi :cry: Ale nie możemy pojechać w wakacje i wybralismy jedyny możliwy wolny termin, bo rok bez gór to rok stracony :(
A moze coś z tatr zachodnich polecacie? :kukacz:
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 27 kwietnia 2012, 18:28

myszonka pisze:
zbig9 pisze:Weekend majowy najlepszy na Słowacji: Niżne Tatry, Mała Fatra...
Na polskiej stronie masakra, na szlakach i na drogach.
Kurcze właśnie tego się spodziewałam - tłumów ludzi :cry: Ale nie możemy pojechać w wakacje i wybralismy jedyny możliwy wolny termin, bo rok bez gór to rok stracony :(
A moze coś z tatr zachodnich polecacie? :kukacz:
Niżne bardzo podobne do Zachodnich i tylko odrobine nizsze (za to mniej śniegu). Jedyny problem: są trochę dalej.
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 kwietnia 2012, 13:34

Ja mam pytanie również o majówkę w Tatrach.
Czy dużo śniegu zalega na trasie z Grzesia w stronę Rakonia i dalej Wołowca, czy da się spokojnie przejść? Z góry dzięki za odpowiedź. :)
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 10 maja 2012, 22:44

Witam,
dziękuję za wszystkie propozycje. Z większości skorzystałem, widoki były bardzo ciekawe, trasy wymagające, ale dające wiele satysfakcji.

Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2012, 9:26

WAR możesz napisac jakie trasy przeszedłeś ?
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 11 maja 2012, 9:37

I jakieś zdjęcia :kukacz:
--->>>flickr<<<---
ODPOWIEDZ