Rysy od polskiej strony

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2008, 18:32

Jaki jest stan szlaku na Rysy? I jeszcze jedno pytanko, ile trwa wejście od strony słowackiej i jaki jest poziom trudności słowackiego szlaku?
Oscar

Post autor: Oscar » 14 lipca 2008, 17:24

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mówie że tam rowerem można wjechać, w schronisku pod Wagą nawet można rower wypożyczyć :D
pawe3b

Post autor: pawe3b » 20 lipca 2008, 10:18

Witam
Chcę wejść na rysy w ten weekend na nocleg w schroniskach nie ma raczej szans dlatego prosze o pomoc:
W jakich godzinach odjeżdzają pierwsze busy z zakopanego do morskiego oka i w jakich godzinach odjeżdzają ostatnie.
Czy jest realne wejście i zejście z rysów np od 8 do 20 spokojnym tempem? (czas przejścia podawany jest na 13 godzin) ile to może zając czasu praktycznie ?
Oscar

Post autor: Oscar » 20 lipca 2008, 10:52

O ile dobrze pamiętam to pierwszy autobus PKS odjeżdza chyba o 6:50, koło 7, a może i wcześniej powinien tez już jechać jakiś prywatny bus.

Ostatnie busy odjeżdżają z Palenicy bodajże jakoś po 22, więc powinienes spokojnie zdązyć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2008, 11:09

pawe3b pisze:(czas przejścia podawany jest na 13 godzin) ile to może zając czasu praktycznie ?
....ja należę do chodzących ....spokojnym tempem .....i zrobiłem ten odcinek w 12,5 godziny( dobra pogoda ). Rada na asfalt do Moka zabierz ze sobą jakieś "lekkie" buty bo w trekingowych stopy dostają w kość a przy 12 - 13 godzinach marszu to jest....hm odczuwalne.
Powodzenia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 sierpnia 2008, 14:37

Planuje przyatakowac rysy za jakieś dwa tygodnie. Miałem dwa lata przerwy w chodzeniu z powodów zdrowotnych i przybyło mi troche ciałka tu i ówdzie i tak sie zastanawiam czy dam rade ;) najpierw na rozruch planuje giewont, D5SP czy coś w tym stylu by sprawdzić kondycje i przygotować nogi na Rysy :) i teraz moje pytanie - o której godzinie i w jaki dzień tygodnia najlepiej rozpocząć wyprawe ? Wiadomo że w weekendy jest więcej ludzi na szlakach ale jak sprawa wygląda w tygodniu ? może macie jeszcze jakieś świeże przemyślenia dotyczące tego szlaku ?

pozdrawiam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 sierpnia 2008, 16:31

Scooterek pisze:i teraz moje pytanie - o której godzinie i w jaki dzień tygodnia najlepiej rozpocząć wyprawe ? Wiadomo że w weekendy jest więcej ludzi na szlakach ale jak sprawa wygląda w tygodniu ? może macie jeszcze jakieś świeże przemyślenia dotyczące tego szlaku ?
Proponuje wyjście o 4.00 rano i najlepiej w środku tygodnia.
Tak ja mam świeże przemyślenia bo byłem tam 4 dni temu.NIGDY więcej w wakacje :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 sierpnia 2008, 16:41

ooo to jak to tam teraz wyglada ? jakie warunki miałeś ? jakiś śnieg na szlaku czy coś w tym stylu ?
Anonymous

kwietniowa wyprawa na Rysy

Post autor: Anonymous » 24 kwietnia 2009, 20:36

Witam wszystkich serdecznie!!!! Mam pytanie odnośnie szlaku na Rysy? Otóż wybieram sie w przyszłym tygodniu na jednodniowy wypad na Rysy (bez spania w MOKU) nie wiem jakie teraz są warunki na tym szlaku(chodzi mi o odcinek :Czarny Staw -Rysy) ale myśle że raki i czekan oczywiscie trzeba mieć. Moze ktoś z forumowiczów był w ostatnim czasie na dachu Polski??? Bardzo bym prosił o info. Pozdrawiam!!!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 kwietnia 2009, 20:41

poczytaj moja relacje - wchodziłem na święta

viewtopic.php?t=2397

Ogólnie raki i czekan są niezbędne. warunki do południa śnieg twardy po 11 breja. Ale jeśli chodzi o rysę to jest zacieniona przez cały dzień to tam syfu aż takiego nie będzie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 kwietnia 2009, 21:12

Brian OConnor pisze:Ale jeśli chodzi o rysę
W ubiegłym roku wchodzilismy rysą w czerwcu, i była cała zasypana. Ta zima była nad wyraz treściwa pod tym kątem, zatem co jak co, ale o śnieg w tamtym rejonie długo nie będzie trzeba się martwić - utrzyma się długo.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2009, 0:46

Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać czasowo. Ja liczę że min. 4 godz. od Moka trzeba bedzie śmigać, ale mogę sie mylić. Pytam o czas bo nie dam rady nocowac w schronisku i wyprawę musze zaplanowac na jeden dzien. Do schroniska jestem w stanie dostać się najwczesniej ok. 9 rano więc mysle że do Palenicy gdzie zostawie samochód wrócę jeszcze przed zmrokiem.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 25 kwietnia 2009, 8:24

Na zimę, bez przesady, czasy można liczyć letnie x 2.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2009, 12:24

Potwierdzam co do śniegu, to nawet w czerwcu szlak może być pod śniegiem i bez raków nie da rady, jak było rok temu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2009, 14:06

fayan pisze:Ja liczę że min. 4 godz. od Moka trzeba bedzie śmigać
Ja na święta szedłem 4.5h ale to zasuwałem i to ostro.

Waldek pisze:Potwierdzam co do śniegu, to nawet w czerwcu szlak może być pod śniegiem
Zgadza się. Śniegu jest tam od cholery, a że przez cały dzień rysa jest zacieniona to szybko nie stopnieje.
ODPOWIEDZ