Rysy od polskiej strony

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

pazurek1984

Post autor: pazurek1984 » 09 lutego 2008, 18:38

Mój stopień doswiadczenia jest średni i w związku z tym mam pytanie? Czy taki średniak jak ja ma szanse zdobyć Rysy?
Oscar

Post autor: Oscar » 09 lutego 2008, 18:49

Jeśli pytasz o wejście na Rysy w maju to śmiem twierdzić że twój stopień doświadczenia nie jest średni ale bardzo mały.

5 lat temu napisałbym że ktoś kto chce iść na Rysy 27 maja to musi być wariat, bo w tym okresie nikt tam nie chodzi. Jeśli nie wiesz czemu to tym bardziej nie idź.

Tyle że obecnie troche się z pogodą pozmieniało i końcówka maja może być już w miarę ok. Chociaż tak naprawdę to sam w to nie wierze.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 09 lutego 2008, 18:51

Raki i czekan- w maju niezbędne. Ja się odbiłem w zeszłym roku na koniec czerwca.
pazurek1984 pisze:Mój stopień doswiadczenia jest średni i w związku z tym mam pytanie? Czy taki średniak jak ja ma szanse zdobyć Rysy?
Tutaj raczej musiałbyś powiedzieć, co przeszedłeś, bo tak to ciężko.
Ogólnie rzecz biorąc jest to do zrobienia, aczkolwiek tak jak pisze Mosorczyk- bardzo dużo zależeć będzie od śniegu i ogólnych warunków. Z reguły maj nie zapewnia, niestety, dobrych.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
David

Post autor: David » 09 lutego 2008, 18:52

Tyle że obecnie troche się z pogodą pozmieniało i końcówka maja może być już w miarę ok
Może również spaść metr śniegu :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 09 lutego 2008, 19:25

Oscar pisze:5 lat temu napisałbym że ktoś kto chce iść na Rysy 27 maja to musi być wariat, bo w tym okresie nikt tam nie chodzi. Jeśli nie wiesz czemu to tym bardziej nie idź.
Myślę, że nie należy mówić "nie wiesz czemu to nie idź". Należałoby wytłumaczyć dlaczego i uświadamiać innych, bo po to jest założony ten temat i to jest główna idea forum - uświadamianie innych i informowanie. W żadnym wypadku nie wolno "zrównywać" kogoś z ziemią, tylko należałoby wytłumaczyć o co chodzi. Nie każdy ma taką wiedzę jak Ty Oscar i myślę, że bardziej przydatny byłbyś jakbyś napisał coś dobrego niż uwagę w stylu: "nie wiesz czemu to nie idź"...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2008, 21:06

zamiast rozpisywać się, chyba łatwiej będzie po prostu zerknąć na tą galerię

http://picasaweb.google.com/piotrpichet ... ioCzekanik

to było 12 maja tego roku.
Oscar

Post autor: Oscar » 09 lutego 2008, 21:59

Mała ale ja już gdzieś na tym forum pisałem na temat najgorszych i najlepszych miesięcy w Tatrach i nawet pisałem dlaczego one są najgorsze i najlepsze :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2008, 10:53

PiotrP pisze:zamiast rozpisywać się, chyba łatwiej będzie po prostu zerknąć na tą galerię
http://picasaweb.google.com/piotrpichet ... ioCzekanik
Piotr, mam właśnie taki pytanie, a propos tego zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/piotrpichet ... 0521691410

Jak stąd schodziliście? Tyłem? Czy były warunki na że tak powiem, "frontowe" zejście?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lutego 2008, 13:54

hmm... w tym miejscu już chyba schodziliśmy przodem, choć śnieg był dość mokry i trochę płynął. W wyższych partiach było stromiej i musieliśmy schodzić tyłem :)
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 11 lutego 2008, 14:45

PiotrP pisze:zamiast rozpisywać się, chyba łatwiej będzie po prostu zerknąć na tą galerię

http://picasaweb.google.com/piotrpichet ... ioCzekanik

to było 12 maja tego roku.
Fajne zdjęcia !!!
A te grabki to już totalna awangarda !!!
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 maja 2008, 22:41

Dytwa pisze:to juz jest lekka przesada......masakra? nie...masarnia
Interesujące. Od 6:30 (wymarsz z Kuźnic) do 11:00 (Karb) na szlakach widziałem 5 (słownie: pięć) osób (nie licząc turystów w Murowańcu). Ale do wczesnego popołudnia zaroiło się od ludzi, nadal jednak było o wiele luźniej niż w lecie. Może to kwestia pogody - nad całymi Tatrami było pochmurno, więc stonka pewnie wybrała Krupówki, albo wręcz oglądanie telewizji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 maja 2008, 12:29

pazurek1984 pisze:Dzięki za rade, ale ja chyba z tej wyprawy zrezygnuje. Przestraszyłam się tego co napisaliście :D


Nie ma sie czego bac !!! Po prostu jest to nienajlepsza pora na zdobycie Rysow. Nie zalamuj sie ! Bierz urlop najlepiej w drugiej polowie lipca i wejdz na szczyt.
max

rysy po 20 czerwca

Post autor: max » 26 maja 2008, 8:42

Planuje wyprawę w tatry po 20 czerwca. W planach mam wejście na rysy. Nie jestem zorientowany w warunakch które mogą panować na tym szlaku w owym czasie. Prośba do wytrawnych tatromaniaków, czy warunki, pokrywa śnieżna itp. mogą tam wystepować, czy szlak ten w ostanim tygodniu czerwca jest w miarę bezpieczny?
Co moglibyście mi polecić na 5 dniowy pobyt w tatrach?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2008, 9:12

Ja też wybieram się ok. 25 czerwca na Rysy lub Mięguszowiecką przełęcz. Z tego co się orientuję to bardzo długo w niektórych miejscach (zacienione) leży śnieg.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2008, 10:43

Panowie będzie przed 20 czerwca to będzie wiadomo jaka będzie pogoda i jakie warunki będą panować w Tatrach.Nie można miesiąc przed wyjazdem określać co i jak,bo w każdej chwili wszystko się może zmienić.Tatry to nie górki świetokrzyskie.......Rano świeci słoneczko a po południu jak jesteś na grani masz załamanie pogody z burzą albo jakimś gradowaniem.Także śledźcie pogodę 2-3 dni przed wyjazdem a nie miesiąc przed....pozdro
ODPOWIEDZ