TRASA - Gdzie w Tatry na 2-3 dni?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

TRASA - Gdzie w Tatry na 2-3 dni?

Post autor: Anonymous » 11 września 2007, 20:54

Końcem września wybieram się z kilkoma znajomymi w Tatry! Jest to nasze pierwsze takie wyjście w te góry (nie biorę pod uwagę wyjść po asfalcie na Morskie Oko, bo po asfalcie każdy głupi potrafi wyjść i zejść).
Planowałem trasę następującą:
3 dniowa wycieczka:
- 1 dzień: dojazd z Zakopanego do parkingu na Palenicy, następnie droga na Morskie Oko, za Wodogrzmotami Mickiewicza wejść na zielony szlak i dojść do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów (pokręcić się trochę po okolicy, porobić fotki i nocleg w schronisku)
- 2 dzień: wyjście ze schroniska w Dol. 5 St., przejście żółtym szlakiem przez hale gąsienicową na Kasprowy Wierch, powrót do schroniska na Hali Gąsienicowej.
- 3 dzień: zejście niebieskim szlakiem do Zakopanego

2 dniowa wycieczka:
- 1 dzień: dojazd z Zakopanego do parkingu na Palenicy, następnie droga na Morskie Oko, za Wodogrzmotami Mickiewicza wejść na zielony szlak i dojść do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów (pokręcić się trochę po okolicy, porobić fotki i nocleg w schronisku)
- 2 dzień: przejście żółtym/niebieskim (który jest bezpieczniejszy)do Morskiego oka, podejście do Czarnego Stawu pod Rysami i powrót monotonną asfaltową droga na Palenicę.

Co o tym sądzicie? Co ewentualnie zmienilibyście w tej trasie? jaką trasę proponujecie?
Z góry dziękuję za wszystkie rady!
Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 września 2007, 21:05

Dzięki za rady! Stronę już dokładnie przeglądnąłem, bardzo mi się podoba, super pomysł, opracowanie oraz piękne fotki i wielki plus dla Ciebie za chęci!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2007, 20:38

Jeśeli byłaby pogoda to polecam wejście na Zawrat od Doliny Gąsienicowej, gdzie całe podejście jest bardzo łatwe i bez łańcuchów. Nie grożą tu również przepaście Smile
;) Chochlik sie wdarl jakis :)
ODPOWIEDZ