Ocena trudności tatrzańskich szlaków

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Oscar

Post autor: Oscar » 06 kwietnia 2010, 13:25

Szlaki do baru :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2010, 13:55

Oscar pisze:Szlaki do baru :8)
Ale to droga powrotna może być ekstremalnie trudna. Przestrzegam przed takimi rekomendacjami, bo potem na kogo spada odpowiedzialność...?
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 06 kwietnia 2010, 20:28

Mooliczek pisze:
Oscar pisze:Szlaki do baru :8)
Ale to droga powrotna może być ekstremalnie trudna. Przestrzegam przed takimi rekomendacjami, bo potem na kogo spada odpowiedzialność...?
I dlatego należy się odpowiednio przygotować : dobrze się wyspać , dobrze zjeść i najlepiej przypiąć sobie karteczkę z adresem dostawy na kwaterę i ewentualnie telefonem kontaktowym. Z dopiskiem : " nagroda ". Przyjemnej zabawy .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2010, 9:14

Mooliczek pisze:
Oscar pisze:Szlaki do baru :8)
Ale to droga powrotna może być ekstremalnie trudna. Przestrzegam przed takimi rekomendacjami, bo potem na kogo spada odpowiedzialność...?
Bar Jaworzynka. Zwykle udajemy się tam w towarzystwie Don Biskupa więc mamy opiekę duchową.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2010, 10:16

Polecam gorąco szlak turystyczny do popradzkiego Tesco. Już niejednokrotnie był na łamach forum przywoływany, generalnie Summitersi są jego wiernymi i zdeklarowanymi fanami :D Zakupiony tam prowiant w połączeniu z biwakiem na okolicznych parkingach jest niezwykle skutecznym sposobem na okołogórską integrację :aniolek:
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 07 kwietnia 2010, 16:50

nosferatu7 pisze:a jakie szlaki polecacie na deszczowe dni?
najlepiej takie na których Cie 'szlak nie trafi' ;)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2010, 23:17

Mhmmmm... ciekawe trasy, Nosferatu pewnie czuje się usatysfakcjonowany odpowiedziami xD

Nieoceniona jest pomoc forumowiczów hiehie

PS. Skorzystam i lepszych bym nie wymyśliła :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 kwietnia 2010, 12:59

heh he nieźle się uśmiałem czytajac te odpowiedzi.
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 28 kwietnia 2010, 20:52

Jestem nowy na forum ale od bardzo dawna obserwuję forum i stronę a tak dla ciekawości mam fajną fotkę odnośnie klapek:)

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 kwietnia 2010, 23:39

xVRoBVx pisze:odnośnie klapek
No klapek to tam niema. Ale zdjęcie całkiem, całkiem :kukacz:
Tymuś

Post autor: Tymuś » 28 kwietnia 2010, 23:52

xVRoBVx pisze:Jestem nowy na forum ale od bardzo dawna obserwuję forum i stronę a tak dla ciekawości mam fajną fotkę odnośnie klapek:)
jeżeli tak wyglądają tatrzańskie ceprostrady to ja rezygnuję z climbingu i przerzucam się na flip-flopsing :twisted:
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 29 kwietnia 2010, 14:59

Jak chodzimy ze znajomymi czasami trafią się takie własnie rodzynki w róznym obuwiu i ubraniu czasami nie mogę się powstrzymać od zdjęcia:)
Tymuś

Post autor: Tymuś » 29 kwietnia 2010, 15:03

xVRoBVx pisze:Jak chodzimy ze znajomymi czasami trafią się takie własnie rodzynki w róznym obuwiu i ubraniu czasami nie mogę się powstrzymać od zdjęcia:)
wrzucaj częściej :D
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 29 kwietnia 2010, 15:10

Nie ma problemu:) Na pewno teraz na tym forum będę bardziej aktywny w swoich wypowiedziach. Poszperam w starych zdjęciach.

Bo na większy wypad w góry wybieram się od 30lipca na 2tygodnie. Po drodze Beskidy Wyspowe i Góry Świętokszyskie. A jeśli chodzi o te drugie co warto byłoby tam zaliczyć?
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 29 kwietnia 2010, 15:23

A jeśli chodzi o trudność szlaków to wszystko tak jak wiele osób mówi zależy od pogody i możliwości osoby(wytrzymałość):

Według mnie:
nr:1--Orla na całej jej długości
nr:2--Chłopek i Szpiglasowy
nr:3--Rysy ale uważam że większa trudność jest jednak od strony słowackiej a dlatego że trasa jest dłuższa i bardziej wyczerpująca dla bardziej wytrzymałych mozliwość pomocy dla schroniska w kwesti przyniesienia węgla, desek itd... i przede wszystkim ten piękny widok z Wagi niezapomniany...

http://picasaweb.google.com/xVRoBVx/Tat ... 9593285058

nr:4-- Świnica i Kościelec i Zawrat.

Jak dla mnie każdy kto chciałby przejść całą orlą niech najpierw zaliczy Chłopka i Szpiglasowy, Zawrat i Rysy tam są wszystkie trudności jakie spotkamy na Orlej.
ODPOWIEDZ